Kuşum ishal giderek zayıflıyor, göğsü jilet gibi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan eylem su
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eylem su

iyikus.com Üyesi
45 günlük bir muhabbet kuşum var 2 hafta önce aldım.bir haftadır ishal. pirinç suyu elma sirkeli su avisollü suyu denedim fakat ilerleme olmadı. ilk günlerinde hep kabarık durup hareket etmiyordu 2 gündür kabarmıyor ve neşesi gayet yerinde benimle oyun oynuyor uçuyor. yem yemesinde bir sorun yok. bugün elime aldığımda göğüsünün jilet gibi keskin olduğunu ve derisinin mor olduğunu fark ettim. ayrıca arka kısmındaki tüyleri yolmuş sanırım yapışan dışkıları temizlerken yoldu. biri biteral kullanmamı söyledi fakat başka biri de kuşumun daha yavru olduğunu biteralin zarar verebileceğini söyledi sizce ne yapmalıyım? 165CFB7F-EB3A-4130-93E5-C6DCD14D8736.jpeg165CFB7F-EB3A-4130-93E5-C6DCD14D8736.jpeg

İshal kanlı olunca, zehirlenme şüphesi vardır. Bu durumda çok acilen veterinere gitmeniz gerekir. Bağırsak tümörü veya başka iç organ zedelenmeleri böyle dışkıya sebep olur. İlaç önermem pek uygun olmaz. Sebebinin bulunması gerekir. Tek önerebileceğim ilaç değil yem premiksi olan avi-diar olabilir. Oda ilaç değil bu tip durumlarda florayı düzenleyebilecek bir katkı üründür. Çözüm olmaz ama veterinere götürene kadar (kısa süre) iş görebilir. Pet marketlerde bulunur.

Oyla 0
Eğer ki dışkıda kan var ise kuşta koksidiyoz vardır. Kanlı dışkı hastalığın son evresinde görülür. Kanlı dışkılama oranı kaç? Kaç tane dışkıda kaç tane kanlı dışkılıyor? Sulphamezathineyi toplam 7 gün kullanın.

Oyla 0
Bu kuş acı içinde farkında mısınız? Veterinere gitmekten başka çareniz yok. Hatta geç bile kalmış olabilirsiniz :(
farkındayım veterinere gitmem gerek ama veterinerler kabul etmiyor bakmıyoruz diyorlar ne yapabilirim adamların zorla kapısına dayanıp bakıcaksın diyemem ki. izmirde veya istanbulda olsam çoktan götürmüştüm

Oyla 0
İshal kanlı olunca, zehirlenme şüphesi vardır. Bu durumda çok acilen veterinere gitmeniz gerekir. Bağırsak tümörü veya başka iç organ zedelenmeleri böyle dışkıya sebep olur. İlaç önermem pek uygun olmaz. Sebebinin bulunması gerekir. Tek önerebileceğim ilaç değil yem premiksi olan avi-diar olabilir. Oda ilaç değil bu tip durumlarda florayı düzenleyebilecek bir katkı üründür. Çözüm olmaz ama veterinere götürene kadar (kısa süre) iş görebilir. Pet marketlerde bulunur.
zehirlenme neden olur peki daha yavru olduğu için meyve sebze vermemiştim ev içindeki bitkileri de yemesin diye kaldırdım saldığımda da hep gözüm üstünde oluyor telefondan ve bir tane oyuncağından başka bir şeyle ilgilenmiyor

Oyla 0
Olası durumlardan biri. Bu nedenle zehirlenme durumundan bahsettim. Kum tüketimi oluyor muydu?

Oyla 0
hala kanı dışkı yok çok şükür ki. neredeyse 2 gün olacak. sizce iyileşme ihtimali azıcık bile olsa var mı bu iyiye işaret mi

Oyla 0
Her an olabilme riski var. Bu nedenle net bir şey söylemek mümkün değil.

Oyla 0
farkındayım veterinere gitmem gerek ama veterinerler kabul etmiyor bakmıyoruz diyorlar ne yapabilirim adamların zorla kapısına dayanıp bakıcaksın diyemem ki. izmirde veya istanbulda olsam çoktan götürmüştüm
Seni kırmak ve üzmek istemiyorum. Belli ki kuşunu çok seviyorsun ama ona iyilikten çok kötülük yapmışsın. İlaçlar konusunda bilgim yok ama biterale baktım. Bobrek ve karaciğeri yoran bir ilacmis. Bu kuş daha yavru. Çaresizlik insana çok sey yaptırıyor ama lutfen her duyduğunu kusa verme ve beraber mümkün olduğu kadar çok zaman geçirin. Bu konuya gerçekten çok üzüldüm:(

Son düzenleme:
Oyla 0
Seni kırmak ve üzmek istemiyorum. Belli ki kuşunu çok seviyorsun ama ona iyilikten çok kötülük yapmışsın. İlaçlar konusunda bilgim yok ama biterale baktım. Bobrek ve karaciğeri yoran bir ilacmis. Bu kuş daha yavru. Çaresizlik insana çok yaptırıyor ama lutfen her duyduğunu kusa verme ve beraber mümkün olduğu kadar çok zaman geçirin. Bu konuya gerçekten çok üzüldüm:(
evet çok seviyorum kendi çocuğum gibi :( biteral kullanmakta ben de kararsızdım ama kullanmazsam iyileşeceği varsa bile iyileşmez diye içim içimi kemirdi. biteralden sonra iyileşeceğini düşünüyordum :( gerçekten çaresizlik yüzünden faydadan çok zarar vermiş olabilirim ama siz de hayvan sahibisiniz ne kadar bağlı olduğumu yaşaması için elimden geleni yapacağımı anlıyorsunuzdur.. :(

Oyla 0
evet çok seviyorum kendi çocuğum gibi :( biteral kullanmakta ben de kararsızdım ama kullanmazsam iyileşeceği varsa bile iyileşmez diye içim içimi kemirdi. biteralden sonra iyileşeceğini düşünüyordum :( gerçekten çaresizlik yüzünden faydadan çok zarar vermiş olabilirim ama siz de hayvan sahibisiniz ne kadar bağlı olduğumu yaşaması için elimden geleni yapacağımı anlıyorsunuzdur.. :(
Tam tersini yapıyorsun ama... Kafadan ilaç vererek daha fazla aci çektirme bence. Çok da tatlı bir kuş yazık oldu. :(

Oyla 0
anüsü bir bilyenin yarısı kadar şişmiş. şimdi eve gelince fark ettim. bastırınca içine göçüyor yağ gibi

Oyla 0