Kuşum ishal giderek zayıflıyor, göğsü jilet gibi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan eylem su
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eylem su

iyikus.com Üyesi
45 günlük bir muhabbet kuşum var 2 hafta önce aldım.bir haftadır ishal. pirinç suyu elma sirkeli su avisollü suyu denedim fakat ilerleme olmadı. ilk günlerinde hep kabarık durup hareket etmiyordu 2 gündür kabarmıyor ve neşesi gayet yerinde benimle oyun oynuyor uçuyor. yem yemesinde bir sorun yok. bugün elime aldığımda göğüsünün jilet gibi keskin olduğunu ve derisinin mor olduğunu fark ettim. ayrıca arka kısmındaki tüyleri yolmuş sanırım yapışan dışkıları temizlerken yoldu. biri biteral kullanmamı söyledi fakat başka biri de kuşumun daha yavru olduğunu biteralin zarar verebileceğini söyledi sizce ne yapmalıyım? 165CFB7F-EB3A-4130-93E5-C6DCD14D8736.jpeg165CFB7F-EB3A-4130-93E5-C6DCD14D8736.jpeg

Hocam ona bakacak olursak sulphamezathine de ishal e özel bir ilaç değil ama ishal de de kullananlar var ve sonuç alanlar da var. Bactrimi ben şahsen öneriyorum. İsteyen kullanır isteyen kullanmaz
Recai bey. Durumu anlamadınız sanırım. Ben ilaç kullanılmaz diye bir şey söyledim mi? İlaçlrın hepsi antibakteriyel, antikoksidiyal olması antibakteriyel olduğunu değiştirmiyor. Sulphamezathine kullanırsınız koksidiyoz değildir etki mekanizmasındaki başka bir bakteriye etki eder dolayısıyla koksidiyozu tedavi ettim sanırsınız. Yani mantığı anlayamadım. “İshali tetikleyen şeyi ortadan kaldırdıktan sonra herhangi bir ilaç olur” zaten. Bunun a veya b ilacı olması şart mı? Durum bakteriyeldir etki mekanizmasına girer çözülür bu kadar. Kaldı ki dozajlama veya bünyeye vereceği etki( ağırlık) her ilacın farklı. Neresini anlamadınız?

Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 5493
Avakado ve domates hariç diğer ürünler azar oranda verilebilir, kafesine taze asılabilir (iyi yıkanmalılar ve yıkama sonrası kalan suyu kurulayınız. Islak tüketim ishal yapıyor). Ayrıca musluk suyu kullanıyorsanız eğer hazır su ya da arındırılmış bir su tercih edin. Suyuna varsa elinizde eğer sade mineralli su ilave edebilirsiniz 2-3 çay kaşığı kadar tam dolu suluğuna.
herkese çook teşekkür ederim yanlış ilaç kullanımından kurtardınız beni. güzelce yıkayıp kurulayıp vereceğim yarın. hazır su kullanıyorum.

Oyla 0
Recai bey. Durumu anlamadınız sanırım. Ben ilaç kullanılmaz diye bir şey söyledim mi? İlaçlrın hepsi antibakteriyel, antikoksidiyal olması antibakteriyel olduğunu değiştirmiyor. Sulphamezathine kullanırsınız koksidiyoz değildir etki mekanizmasındaki başka bir bakteriye etki eder dolayısıyla koksidiyozu tedavi ettim sanırsınız. Yani mantığı anlayamadım. “İshali tetikleyen şeyi ortadan kaldırdıktan sonra herhangi bir ilaç olur” zaten. Bunun a veya b ilacı olması şart mı? Durum bakteriyeldir etki mekanizmasına girer çözülür bu kadar. Kaldı ki dozajlama veya bünyeye vereceği etki( ağırlık) her ilacın farklı. Neresini anlamadınız?
Hocam kusura bakmayın, yanlış anlamışım. :)

Oyla 0
tekrar merhaba. biteral kullanmaya başladım. veteriner müsait olmadığını kaşeli reçete fotoğrafı atamayacağını söylediği içi eczane de flagy vermedi. güncel dışkıları ekliyorum kuş su içmek dışında hareket etmiyor.

Oyla 0
tekrar merhaba. biteral kullanmaya başladım. veteriner müsait olmadığını kaşeli reçete fotoğrafı atamayacağını söylediği içi eczane de flagy vermedi. güncel dışkıları ekliyorum kuş su içmek dışında hareket etmiyor.
Biteral ve flagyl tavsiyesini kimden aldınız? Hiç kimseden görmedim ben. Yardımcı olmamızı istiyorsanız sizde bize yardımcı olun. Sabırsızlığınızı anlıyorum ama biraz bekleyin 24 saat geçmedi daha.
herkese çook teşekkür ederim yanlış ilaç kullanımından kurtardınız beni. güzelce yıkayıp kurulayıp vereceğim yarın. hazır su kullanıyorum.
Dolmadı yani 24 saat

Oyla 0
Biteral ve flagyl tavsiyesini kimden aldınız? Hiç kimseden görmedim ben. Yardımcı olmamızı istiyorsanız sizde bize yardımcı olun. Sabırsızlığınızı anlıyorum ama biraz bekleyin 24 saat geçmedi daha.

Dolmadı yani 24 saat
başka bir forumdan tavsiye almıştım orada biteralle iyileştireni de çok gördüm. bir de normal su kullandığım gibi kötüleşti. o yüzden zaman kaybetmek istemedim

Oyla 0
merhaba kuşum hala ishal. başka bir foruma dışkıyı atmıştım kan olduğunu ve sulphamezathine kullanmamı önerdiler. fakat oradakilere de söylediğim gibi veterinere gidebilme diye bir imkanım şimdilik yok. bayramdan sonra merkeze gideceğim eğer açık veteriner bulursam tabiiki uğrayıp ilacı alacağım. fakat bulamazsam bactrim almayı düşünüyorum eczaneden. ilaçlarla ilgili pek bir bilgim yok ama birbirine yakın ilaçlar olduğunu hatırlıyorum. bactrim de işe yarar mı

Oyla 0
merhaba kuşum hala ishal. başka bir foruma dışkıyı atmıştım kan olduğunu ve sulphamezathine kullanmamı önerdiler. fakat oradakilere de söylediğim gibi veterinere gidebilme diye bir imkanım şimdilik yok. bayramdan sonra merkeze gideceğim eğer açık veteriner bulursam tabiiki uğrayıp ilacı alacağım. fakat bulamazsam bactrim almayı düşünüyorum eczaneden. ilaçlarla ilgili pek bir bilgim yok ama birbirine yakın ilaçlar olduğunu hatırlıyorum. bactrim de işe yarar mı

Evet bactrim işe yarar.

Oyla 0
merhaba yarın bactrim alacağım dışkısından kan gelmeye devam ediyor. az önce kuyruk tüyü koptu normal midir

Oyla 0
Kuşunuzu acil veterinere götürmelisiniz. Kanlı dışkılar ciddi sağlık sorunudur ve acilen müdahale edilmelidir. Geç kalındığında ölümle sonuçlanır.

Oyla 0