kuşum öğrüyor gibi bi hareket yapıyor,

Canan S.

iyikus.com Üyesi
kuşum öğürüyor gibi bir hareket yapıyor sanki kusmaya çalışıyor gibi bi rahatsız ık mı geçiriyor,ne yapmalıyım şu an çok endişeliyim

Merhaba , kuşunuzun güncel dışkı resmini ve videosunu görebilirmiyiz
Dun ishal gibiydi bende kanarya yemi yedirdim ondan dolayi diskisi bole kati gorunuyor kanarya yemini kestikten sonra diskisini sizinle tekrar paylasacagim , bu sabah ogurme hareketlerine devam etti, endiselenmelimiyim:((
Merhaba , kuşunuzun güncel dışkı resmini ve videosunu görebilirmiyiz
merhaba hocam,

dün kuşum ishal gibiydi bende kanarya yemi verdim,o yüzden dışkı şu analdatıcı olabilir , şimdi kanarya yemini kestim takip edip güncel fotoyu sizinle paylaşacağım, öğürme hareketlerine bu sabahta devam etmekte, endişelen melimiyim, çok riskli bi durum var mı , hayati bi durum:(

1691904693740.png

mümkünse öğürme hareketi yaparken bir video çekerseniz yardımcı olmaya çalışırım
Kusma vs. Varmı

Sindirim sorunu yaşıyor olabilir kuşunuz veya farklı şekilde yorumlanabilir. Kısa bir video iyi olacaktır. Dışkıları fena değil

Sindirim sorunu yaşıyor olabilir kuşunuz veya farklı şekilde yorumlanabilir. Kısa bir video iyi olacaktır. Dışkıları fena değil
öğürmeyi arka en fala arkaya 3-4 defa yapıyor, bir türlü video ile yakalayamadım, bu arada çok kaşınıyor tüylerini ve ayak aralarını bu haldeyken avromec kullanmak sakıncalı olur mu, yoksa düzelmesini mi bekleyim. bir de hocam sindirim sorunu yaşıyor ise ne yapmalıyım.

İlk göz ağrım biricik kuşum dediğinize benzer bir hareket yapardı. Ama kusmazdi sanki (afedersiniz) geğiriyormus gibi kursaginda gaz varmis gibi yapardi. Qwık qwık diye sesler çıkarırdı kursağinı one iterdi günde birkac kere bildim bileli hep oyleydi o kus. Biz de endiselenmistik ama bir sorun çıkmamıştı turp gibi yaşadı yine sonrasında başka bir sebepten dolayı kaybettik ama bizimki gibiyse çok endislenmenize gerek yok saniyorum videosunu atarsaniz iyi olur.

İlk göz ağrım biricik kuşum dediğinize benzer bir hareket yapardı. Ama kusmazdi sanki (afedersiniz) geğiriyormus gibi kursaginda gaz varmis gibi yapardi. Qwık qwık diye sesler çıkarırdı kursağinı one iterdi günde birkac kere bildim bileli hep oyleydi o kus. Biz de endiselenmistik ama bir sorun çıkmamıştı turp gibi yaşadı yine sonrasında başka bir sebepten dolayı kaybettik ama bizimki gibiyse çok endislenmenize gerek yok saniyorum videosunu atarsaniz iyi olur.
Moral veren yorumunuz icin cok tesekkurler ilk defa boyle bi can besliyorum, ustune cok dusuyorum ve cok takipte oldugum icin tum farkliliklar dikkatimi cekiyor en son sabah yapmisti o hareketi henuz tekrarlamadi , oturdum gozlemliyorum gozum onda yaparsa yine hemen videoya alacagim , su an surekli kasinmakla mesgul, desteginiz icin tesekkurler

Avromec verilebilir, sorun olmayacaktır. Sindirim sorunu yaşıyorsa daha yumuşak tohumlar içeren besinlere bir süre yönelmek lazım. Aspur, çok az oranda yulaf, japon darısı gibi. Gneelde yem değişimi sonrasi bu sorun düzelse de sindirim problemleri için bactrim veya sulphamazethine denenebilir

Moral veren yorumunuz icin cok tesekkurler ilk defa boyle bi can besliyorum, ustune cok dusuyorum ve cok takipte oldugum icin tum farkliliklar dikkatimi cekiyor en son sabah yapmisti o hareketi henuz tekrarlamadi , oturdum gozlemliyorum gozum onda yaparsa yine hemen videoya alacagim , su an surekli kasinmakla mesgul, desteginiz icin tesekkurler
Umarım tekrarlamaz o hareketi, hastaysa da iyilesir gecmis olsunn

Avromec verilebilir, sorun olmayacaktır. Sindirim sorunu yaşıyorsa daha yumuşak tohumlar içeren besinlere bir süre yönelmek lazım. Aspur, çok az oranda yulaf, japon darısı gibi. Gneelde yem değişimi sonrasi bu sorun düzelse de sindirim problemleri için bactrim veya sulphamazethine denenebilir
Öğürme hareketine denk gelmedim bugün ancak dün dışkıda katı koyurenkti bugün açık renk sözkonusu, yorumlarsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 59F3BB32-F600-4439-8E6D-E1989EAD5529.jpeg
    59F3BB32-F600-4439-8E6D-E1989EAD5529.jpeg
    482.7 KB · Görüntüleme: 6
dışkılar hala iyi değil ancak prebiyotik ve probiyotiklerle toparlayabilir diye düşünüyorum.

dışkılar hala iyi değil ancak prebiyotik ve probiyotiklerle toparlayabilir diye düşünüyorum.
Bahsettiğiniz şeylerden bi tanesi bu mu? Yem dışında hiçbirşey yemediği için kullanamıyorum suyun içinde kullanılır mı? Kullanım alternatifleri konusunda beni yönlendirebilir misiniz rica etsem? Diğer ürün hangisi? İyileşmesi için ne yapmalıyım? Bu tehlikeli bi durummu?
Bahsettiğiniz şeylerden bi tanesi bu mu entrobac ? Yem dışında hiçbirşey yemediği için kullanamıyorum suyun içinde kullanılır mı? Kullanım alternatifleri konusunda beni yönlendirebilir misiniz rica etsem? Diğer ürün hangisi? İyileşmesi için ne yapmalıyım? Bu tehlikeli bi durummu?son olarakta diğer iki ürünübu aşamada kullanayım mı ?
1692028992331.png
1692029029429.png

entrobac tam dolu suluğa 1 gr önerilse de yarım gram eklemeniz yeterli olur. İçerisinde bir miktar vitamin de bulundurduğundan verildikten sonra hemen vitamin takviyesi gerekli değil. Bugün entrobac verdiyseniz örneğin, ertesi gün temiz su, bir diğer gün gervit veya tollyamin verilebilir. İshal görünümlü dışkılar varken ben bir süre takviyeleri kesiyorum (elektrolit ve probiyotik hariç). Eğer hala düzelmiyorsa farklı sorunlara yöneliyorum. Dediğim gibi bu benim tercihim. Kimisi bu süreçte de takviyeleri eksik etmiyor

entrobac tam dolu suluğa 1 gr önerilse de yarım gram eklemeniz yeterli olur. İçerisinde bir miktar vitamin de bulundurduğundan verildikten sonra hemen vitamin takviyesi gerekli değil. Bugün entrobac verdiyseniz örneğin, ertesi gün temiz su, bir diğer gün gervit veya tollyamin verilebilir. İshal görünümlü dışkılar varken ben bir süre takviyeleri kesiyorum (elektrolit ve probiyotik hariç). Eğer hala düzelmiyorsa farklı sorunlara yöneliyorum. Dediğim gibi bu benim tercihim. Kimisi bu süreçte de takviyeleri eksik etmiyor
hocam, bu sabah entrobac vermeye başladım ancak gün içinde gözlemleme şansım olmadığı için ne kadar su içtiğini bilemiyorum.
şimdi tekrar su yenileyip entrobac hazırlasam ve içirsem olur mu?
dışkı ile ilgili şu an kidurum bu.
bundan sonraki süreçte ne yapmalıyım?ilk kullanımda zaten düzelmesi mümkün değil dimi?

1692114824337.png
1692114857949.png
1692114883508.png
Dışkı ile

Evet entrobac tekrar verilebilir. Dışkıların boyaması hala kötü :/ @neanderthalensis
Hocam, entrobac kullanımı için kolay bi tarif varmı 100 ml suluğa yarım gramı nasıl ayarlaycağım, (mercimek tanesi, pirinç tanesi vs. Kafamı karıştırıyor) bi de hafta da kaç kez bunu yapmalıyım, fazlası belkide tehlikelidir diye soruyorum,örneğin suluğu gece çeksem ve yarın sabah tekrar versem mahsuru var mı? Tüm değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim🙏