kuşum öğrüyor gibi bi hareket yapıyor,

Avromec verilebilir, sorun olmayacaktır. Sindirim sorunu yaşıyorsa daha yumuşak tohumlar içeren besinlere bir süre yönelmek lazım. Aspur, çok az oranda yulaf, japon darısı gibi. Gneelde yem değişimi sonrasi bu sorun düzelse de sindirim problemleri için bactrim veya sulphamazethine denenebilir
Benim kusum yem disinda hicbirsey yemiyor , bado market yemi veriyord bugun bu yemden aldim , sadece bu yemi versem yeterli olur mu, icine baska seylerde katmalimiyim? Bu yemi tavsiye edermisiniz? Bagisikligini kuvvetlendirmek icin baska neler vermeliyim?86AB3DEB-F7FB-42E8-82B7-7968159A84D3.jpeg

100 ml suya 8 damla hesabı

ilaçlı suyu hergun tazeleyiniz
Hocam ilk defa bugun suyuna 8 damla bactrim verdim ancak dun ve bugun pek yem yememeye basladi yem yemeyince bactrimli suyu da icmiyor gibi, enerjisi cok iyi kafeste ve disinda cok hareketli ancak yem tuketimi yok gibi, ne yapmaliyim bu istahsizlik normal mi ? Cok erken bi panik mi yapiyorum , acilen yorumlarsaniz cok sevinirim

yem değişimi için yanlış bir zaman. Bir hastalık durumu sezildi ise hemen yem değilimi yapılmamalı eğer beslenme kaynaklı değilse. Ancak sorun olmayacaktır, eski yem ile mix yapıp veriniz. Bu yem tohum ihtiyacını fazlaca karşılar ancak ek gıdalar vermeyi de ihmal etmeyiniz.

yem değişimi için yanlış bir zaman. Bir hastalık durumu sezildi ise hemen yem değilimi yapılmamalı eğer beslenme kaynaklı değilse. Ancak sorun olmayacaktır, eski yem ile mix yapıp veriniz. Bu yem tohum ihtiyacını fazlaca karşılar ancak ek gıdalar vermeyi de ihmal etmeyiniz.
bactrim kullanımında 2.gün sonundaki dışkı durumu bu şekilde, ancak pek iştahı yok çok az yem yiyor buda beni endişendiriyor:((
böyle zamnlarda rahatlaması için banyo iyi gelir mi yoksa bi süre yaptırmayım mı?

ve iştahsızlık duurmu normal midir;o yemeyince ben çok üzülüyorum nasıl faydam dokunabilir

1693148199434.png

bactrim kullanımında 2.gün sonundaki dışkı durumu bu şekilde, ancak pek iştahı yok çok az yem yiyor buda beni endişendiriyor:((
böyle zamnlarda rahatlaması için banyo iyi gelir mi yoksa bi süre yaptırmayım mı?

ve iştahsızlık duurmu normal midir;o yemeyince ben çok üzülüyorum nasıl faydam dokunabilir

Ekli dosyayı görüntüle 29995
üstteki sorularıma ek olarak ciciko ara ara ağızını açıp kapıyor bunun nedeni nedir?

arti birsey daha sormak istiyorum izninizle, daha once pek gormedim kusum agzini acip kapama hareketi yapiyor bu neden yapar son bi jac gundur goruyorum

O öğürme hareketini inanın bende çözemedim 4 aydır kuşumun rahatsızlığı ile uğraşıyorum dışkısı toparlandı tedavi gördü ama öğürme hareketi hala var o geçmedi yani. Öğürme hareketini ben kursak mantarı veya megabakteri biliyorum. Ya da kuş kumu kullanmıyorsanız kafeste o da yapıyor öğütmekte zorlanıyordur kum yoksa

bactrimde 3. gün sonundaki dışkı bu şekilde dün iyi gibiydi bugün biraz sıvımsı sabah kafese kalamr kemiği asmıştım o neden olabilir mi?
dğerlendirme yapmanızı rica ederim. Dediğiniz gibi 3 gün bactrim kullanmış olduk.Kuşum iyileşmedi mi:(. Gerçi 2 gündür çok az yem yiyordu bugün yem yemeye başladı, enerjiside güzel ama sizden den duymak istiyorum, dışkıda sorun var mı sizce?

1693238024911.png
1693237882516.png
1693237950899.png

O öğürme hareketini inanın bende çözemedim 4 aydır kuşumun rahatsızlığı ile uğraşıyorum dışkısı toparlandı tedavi gördü ama öğürme hareketi hala var o geçmedi yani. Öğürme hareketini ben kursak mantarı veya megabakteri biliyorum. Ya da kuş kumu kullanmıyorsanız kafeste o da yapıyor öğütmekte zorlanıyordur kum yoksa
Dünkü yaptığı öğürme tam öğürme gibi değildi sanki bende anlayamadım ama nadiren karşılaştığım bir hareketti çok izlediğim için entersan gelen tüm hareketleri dikkatimi çekiyor umarım ciddi birşey değildir, o hasta olunca bende psikolojik olarak yıkılıyorum.,
bu arada kuş kumu kullanmıyorum ilk defa kuş beslediğim için çok bilinçli değilim

bactrimde 3. gün sonundaki dışkı bu şekilde dün iyi gibiydi bugün biraz sıvımsı sabah kafese kalamr kemiği asmıştım o neden olabilir mi?
dğerlendirme yapmanızı rica ederim. Dediğiniz gibi 3 gün bactrim kullanmış olduk.Kuşum iyileşmedi mi:(. Gerçi 2 gündür çok az yem yiyordu bugün yem yemeye başladı, enerjiside güzel ama sizden den duymak istiyorum, dışkıda sorun var mı sizce?

Ekli dosyayı görüntüle 30001
Ekli dosyayı görüntüle 29999
Ekli dosyayı görüntüle 30000
Şu an ki son durum, acilen değerlendirme yapmanızı rica ediyorum hocam

Ekli dosyalar

• 455E222B-D92B-481F-8D49-29070D7F1FAF.jpeg
    455E222B-D92B-481F-8D49-29070D7F1FAF.jpeg
    28.7 KB · Görüntüleme: 6
  • F104635F-CB90-4A66-B0A6-93ECA998560F.jpeg
    F104635F-CB90-4A66-B0A6-93ECA998560F.jpeg
    110.5 KB · Görüntüleme: 5
  • 43393CA8-AAC3-467D-A5D1-41CB12221FA9.jpeg
    43393CA8-AAC3-467D-A5D1-41CB12221FA9.jpeg
    24.4 KB · Görüntüleme: 8
ortam ısısı ağız açma kapamayı sağlıyor. Aynı şekilde solunum yolu sorunlarının düşük belirtilerinden biri de

Merhaba, ilaç devam edilmeli +2 gün daha. Tam 5 güne tamamlamanızı öneririm. Dışkılar toparlıyor hala. Mama veya farklı bir besin tüketimi oldu mu?

Merhaba, ilaç devam edilmeli +2 gün daha. Tam 5 güne tamamlamanızı öneririm. Dışkılar toparlıyor hala. Mama veya farklı bir besin tüketimi oldu mu?
Yem dışında hiçbir şey yemiyor,birkaç gün yemde yemedi o zaman dışkılar katıydı bugün biraz yem yemeye başlayınca sıvı dışkı olmaya başladı, hocam neden böyle hergün farklı bi problem çıkıyor karşıma ilk 2 gün dışkısı iyiydı bugün bozdu☹️Mama dediniz faydalı ek şeyler için bana link atabilir misiniz rica etsem ona fayda saglayacak herşeyi elimden gelecek şekilde yaparım

Peki bu ayrımı nasıl yapmalıyız, sıcaktan mı solunum mu etken tespiti için , Sonuçta solunumsa tedbir almam gerekmez mi hocam?
Ah Canan Hanım, sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Benimde oglum 20 gundur ishal. Kaygılarıniz, korkularinizi cok iyi anliyorum. Benim oglumda şu an karsimda. Gözümü ondan alamiyorum. O yedikce, ictikce ben yemisim gibi mutlu oluyorum. Gece uykularimda bile aklim onda kalkip dışkısına bakiyorum, haline bakıyorum. Keske hic bir canli hasta olmasa. Kuslarimiza acil sifalar diliyorum.

Ah Canan Hanım, sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Benimde oglum 20 gundur ishal. Kaygılarıniz, korkularinizi cok iyi anliyorum. Benim oglumda şu an karsimda. Gözümü ondan alamiyorum. O yedikce, ictikce ben yemisim gibi mutlu oluyorum. Gece uykularimda bile aklim onda kalkip dışkısına bakiyorum, haline bakıyorum. Keske hic bir canli hasta olmasa. Kuslarimiza acil sifalar diliyorum.
20 gün çok uzun bi süre cok yıpratıcı olmuştur😢 bende aynı hissiyattayım gece uyanıp kontrol ediyorum, işe gidiyorum hep o aklımda iş dönüşü tüm işlerimi bırakıp ona vakit ayırıp onunla ilgileniyorum bende o hep mutlu olsun istiyorum bu konuda çok hassasım belkide çok abartıyorım ama elimde değil, sizin gibi tüm canlılar sağlıklı ve mutlu olsun istiyorum,tüm vicdanlı anlatımınız için çok teşekkür ediyorum, umarım en kısa zamanda iyileşirler🙏🌸

Bana bu hareketi yaptığında mümkünse ses kaydının da iyi olduğu bir telefon ile video çekebilir misiniz?
Nasıl bir konu aradığınızdan emin olamadım o yüzden 2 kategorimizin linkini ekleyeyim. Oradan inceleyiniz lütfen.

Doğanay hocam videoyu eklemeye çalıştım,görüntüyü değerlendirmenizi rica ediyorum.
Size birkaç sorum daha olacak bactrimde bugün 4. günümüz ve sizin yazmış olduğunuz gibi 5. güne tamamlayacağım, bunun dışında bu dönemde Gerwit w ve tollyamin forte vermelimiyim yoksa iyileşmesinimi beklemeliyiz,, bactrim antibiyotik olduğu için en az zararla atlatmasını istiyorum gerçi daha hastalığıda geçmedi ki:((

birde konu aramıyorum ,kuşum sadece yem yediği için direnci yüksek olması için yeme ek olarak mama vs başka besin ürünleri öneriyorsanız linkini paylaşmanızı rica edecektim,

son sorum da ; böyle hastalık sürecindeyken (yemiyor ama yinede defalarca deneyeceğim )üzüm,kıvırcık vs vermem sakıncalı mı denemeler için ve artı banyo için iyileşmesinimi bekleyim.Yem dışında birşey yememesi de bağışık sistemini düşüyor olabilir , güçlü bi kuş olsun istiyorum ama elimden birşey gelmiyor.

bu süreçte sizi çok mesgul ettim biliyorum ancak katkılarınız çok değerli,çok teşekkür ediyorum

İlaç tedavisi bittiğinde sadece yarım gün (sabahtan öğle sonuna kadar) vitamin kalsın hocam. Tabi her gün değil 2-3 gün arayla elinizde ki takviyelerden verilebilir. Solunumu ise tamamen sıcaklama kaynaklı gibi hissettirdi bana.
Yem harici hazır yumurta mamaları, bira mayası takviyesi alınabilir.

İlaç tedavisi bittiğinde sadece yarım gün (sabahtan öğle sonuna kadar) vitamin kalsın hocam. Tabi her gün değil 2-3 gün arayla elinizde ki takviyelerden verilebilir. Solunumu ise tamamen sıcaklama kaynaklı gibi hissettirdi bana.
Yem harici hazır yumurta mamaları, bira mayası takviyesi alınabilir.
Merhaba bactrimde 5. Günü tamamladık son iki güne ait dışkı durumunu paylaşmak isterim, değerlendirmenizi rica ederim.

Ekli dosyalar

• 9ED03359-2A14-42EA-B34E-6D8DE6BAB4C3.jpeg
    9ED03359-2A14-42EA-B34E-6D8DE6BAB4C3.jpeg
    336.5 KB · Görüntüleme: 6
  • 84F07976-56A8-484C-B010-B0790CF51D66.jpeg
    84F07976-56A8-484C-B010-B0790CF51D66.jpeg
    324.7 KB · Görüntüleme: 5
1-2 hafta kuşu dinlendirin hocam. Probiyotik haftada 3 gün veriniz. 1 gün multivit 1 gün bt amin forte veya elinizde hangi b kompleks varsa onu veriniz. Lekenin gitmesi lazım bu dinlenme sürecinde. Gitmez ise minik bir kursak için ilaç kullanımı iyi olabilir.