kuşum öğrüyor gibi bi hareket yapıyor,

1-2 hafta kuşu dinlendirin hocam. Probiyotik haftada 3 gün veriniz. 1 gün multivit 1 gün bt amin forte veya elinizde hangi b kompleks varsa onu veriniz. Lekenin gitmesi lazım bu dinlenme sürecinde. Gitmez ise minik bir kursak için ilaç kullanımı iyi olabilir.
Hocam, elimdeki ürünler bunlar, bahsettikleriniz de bunlar dimi? Bu süreçteki kullanım dozuyla ilgili bilgi rica ederim, birde kuşum yem dışında birşey yemiyor , bu ürünlerden en fazla katkıyı hangi şekilde sunarsam alırım?Su veya yumurta vs haşlaması içine ekleyerek mesela olur mu?

Su ve mama ilaveleri için bu katkılar uygun olur. Gervit tam dolu suluga 10,15 damla eklenebilir. Tollyamin de aynı şekilde 15 damla civarı verilebilir. Entrobac ise mamaya eklenecek ise 1 gram suluga eklenecekse yarım gram yeterli olur

1-2 hafta kuşu dinlendirin hocam. Probiyotik haftada 3 gün veriniz. 1 gün multivit 1 gün bt amin forte veya elinizde hangi b kompleks varsa onu veriniz. Lekenin gitmesi lazım bu dinlenme sürecinde. Gitmez ise minik bir kursak için ilaç kullanımı iyi olabilir.
hocam burda 1-2 kuşu dinlendirin yazmıştınız. Yanlış hareket etmemek adına konuyu netleştirmek isterim.1-2 hafta sonra mı probiyotik ve forte vs vitaminlere başlayım? yoksa hemen mi?

A yok hocam. İlaç tedavisi bittikten sonra bu süreyi takviyeler ile devam ettiriniz. Tabi arada boşi temiz su verilen günler olsun

hocam burda 1-2 kuşu dinlendirin yazmıştınız. Yanlış hareket etmemek adına konuyu netleştirmek isterim.1-2 hafta sonra mı probiyotik ve forte vs vitaminlere başlayım? yoksa hemen mi?
Canan Hanim, kusun son durumu nedir acaba? Benim kusumda yem yemiyor istahi iyice azaldi ve hâlâ ishal. Bende bugun bactrim basladim. Siz faydasini gordunuz mu? Kusunuzun sagligi ne durumda acaba?

Canan Hanim, kusun son durumu nedir acaba? Benim kusumda yem yemiyor istahi iyice azaldi ve hâlâ ishal. Bende bugun bactrim basladim. Siz faydasini gordunuz mu? Kusunuzun sagligi ne durumda acaba?
öncelikle çok geçmiş olsun en kısa zamanda sağlığına kavuşur inşallah, benim ki biraz daha iyi ishal değil ama dışkıda boyama da tamamen gitmiş sayılmaz, yem tüketimi hiç belli olmuyor bazen daha çok tüketiyor bazen azalıyor ama çok şükür daha iyi, bende bactrimi 5 gün boyunca kullandım, şimdi entrobac ,tolyamin ve gerwit kullanımındayım ,benimkinin sıkıntısı yem dışında hiçbirşey yememesi, havuç rendeliyorum, salatalık vermeye çalışyorum ama yemin etmiş gibi hiç yemiyor:( savaşıyorum bu konuda ama henüz başarılı olmuş değilim, sadece yem tüketimi de sanırım yeterli olmuyor, sebze , meyve vs yemedikleri için hassaslaşıyorlar diye düşünüyorum.
@Doğanay hoca tavsiyesiyle market yeminin içine sindirimi daha kolay olsun diye versele laga japon darılı yem katıyorum, birde pelet yemi deneyeceğim.
o sağlıklı olsun diye elimden gelen maddi, manevi herşeyi yapmak isterim, yeter ki mutlu ve sağlıklı bi canlı olsun, tüm canlılar için dileğim bu yönde, umarım sizinki de en kısa zamanda sağlığına kavuşur, tüm kalbimle dilerim

yem değişimi için yanlış bir zaman. Bir hastalık durumu sezildi ise hemen yem değilimi yapılmamalı eğer beslenme kaynaklı değilse. Ancak sorun olmayacaktır, eski yem ile mix yapıp veriniz. Bu yem tohum ihtiyacını fazlaca karşılar ancak ek gıdalar vermeyi de ihmal etmeyiniz.
bu yemi mixleyip vermeye başladım ancak dün akşam birşey dikaktimi çekti, normalde yem yediğinde boş kabukları görürdüm deneme için peçete üstüne biraz koyup yemesini seyrettim sanki bazi yemlerde kabuk çıkarmayı beceremiyorum yem un ufak minicik mincik parçaçıklara bölünüyor gibiydi,çok minik olması sebebiyle yada yumuşak olduğu için mi böyle birşeyle karşılaştım yoksa yem mi taze değil bilemedim paketin üstünde son kullanım 03/2024 yazmaktaydı, japon darılı yemi yorumlarsınız sevinirim.Çünkü en çok kafamda kalan şey bayat yem kursak mantarına neden olurmuş, bu konuya özellikle önem vermekteyim

Yemlere çok dikkat edin benimkiler petshoptan aldığım dal darılardan megabakteri oldu ben öyle tahmin ediyorum açıkçası çünkü kuşlarıma çok temiz bakıyorum, açık yem vermeyi bıraktım. Şuan tedavileri bitti.
Kuşların meyve sebze yememesi de çok büyük bir sıkıntı bence hastalıkların baş sebebi bu :( benim kızımda hiç yemiyor ve şuan 56 gr lipomları var :( merak bile etmiyor en son salatalık verdim ona biraz meraklanmıştı dedim yiyecek herhalde ama yine yemedi.

Yemlere çok dikkat edin benimkiler petshoptan aldığım dal darılardan megabakteri oldu ben öyle tahmin ediyorum açıkçası çünkü kuşlarıma çok temiz bakıyorum, açık yem vermeyi bıraktım. Şuan tedavileri bitti.
Kuşların meyve sebze yememesi de çok büyük bir sıkıntı bence hastalıkların baş sebebi bu :( benim kızımda hiç yemiyor ve şuan 56 gr lipomları var :( merak bile etmiyor en son salatalık verdim ona biraz meraklanmıştı dedim yiyecek herhalde ama yine yemedi.
işte zaten en büyük problem sebze ve meyve yeme eksikliği, bu eksiklik en doğru yemi bulmaya itiyor beni, çünkü yemden doğacak eksik beslenme ve tohumdaki zayıflık direk kuşu etkileyecek, henüz doğru yemi bulmuş değilim açık yemlere bende güvenmiyorum, marketten alınan paket yemle ilerilyorum ancak bu kezde içerikleri eksik vs oluyor. versele laga japon darılı bölünmüş yem aldım işte son kullanımına 5-6 ay kalmış olması bile beni tedirgin etmeye yetiyor. en taze en donanımlı en faydalı yemi bulursanız lütfen bizimle de paylaşın.Her haftasonu yumurta haşlayıp , havuç rendesi ile karıştırıp deniyorum o da olmuyor, sabırsızla kış aylarını bekliyorum çünkü keşfettiğim tek olumlu şey brokoli sevmesi oldu:)besleme ve beslenme savaşım onun iyiliği için her zaman devam edecek:) yorumlarınız için teşekkürler

Ben şuan kuşum kilolu olduğu için Gold Wings veriyorum içinde yulaf olmadığı için zayıflayınca Versele ye döner miyim bilmiyorum gold da iyi ben beğendim özellikle ambalajı çok güzel . Ama en iyi yem markası Versele Laga diyorlar bende almıştım önceden çok sevmişti kuşlarım, aldığınız yem iyi bence :) Brokoli yi yemesi iyiymiş hiç yoktan iyidir

Birde haftada 1 kez verilen sağlık tohumları varmış ama hiç denemedim kullanan varsa bizi bilgilendirse seviniriz :)

hocam kuşlar genelde bayat yemi aşırı tüketmiyorlar. Yem yemelerde azalmanın bir nedeni de bir çok açıdan sağlık sorunu oluşturabilecek bayat veya nem yapmış tohumlardır.

IMG_3099.jpgIMG_3100.jpg
hocam son 2 güne ait durum bu şekilde, bu arada eski yemine yeni yem karıştırdığım zamanlarda oldu, dışkıda tam bi istikrar yok,bazen gayet normal bazen de böyle,bugün kuş kuu koyacağım ilk defa umarım faydası olur ve bu hafta 2-3 entrobac verdim 8 saat tutup sonra temiz su ile değiştirdim o 8 saatte ne kadar içebildi gerçekten bilemiyorum, son değerlendirmelerinizi rica ederim.

Şuan için kabuledilebilir bir bozuklukta. Ek bir işlem sadece 1 günlük iç parazit ilacı kullanın. Nilverm gibi

Şuan için kabuledilebilir bir bozuklukta. Ek bir işlem sadece 1 günlük iç parazit ilacı kullanın. Nilverm gibi
bu renk dışkıdaki boyama iç parazit nedeniyle mi olur? hocam iki hfta önce 5 günlük bir bactrim kullanım sürecimiz olmuştu, hocam çok ilaca maruz bırakmaktan ve ilaç yüklemesinin iyice bünye olarak kuşun sağlığı bozmaktan çok korkuyorum, sakın beni yanlış anlamayın ben aşırı kaygılı bir can sahibiyim...artık dışkı tamamiyle normale dönsün çokkkkk istiyorum.

kontrollü ilac kullanimindan korkmayın

parazit için nilverm (veterinerler satar) 6 ayda 1 zaten kullanilması gerekiyor ihmal etmeyin

dışkı 1 haftaya duzelmezse triflucan şurup kullanabilirsiniz

parazit için nilverm (veterinerler satar) 6 ayda 1 zaten kullanilması gerekiyor ihmal etmeyin

Nilverm alıcam hocam, dışkıda istikrar yok derken bunu kastediyordum bakın bugünkü dışkı durumu? İyi görünüyor değil mi?

Ekli dosyalar

• AE02C904-3F7E-47F6-82B2-F58BDDFB1252.jpeg
    AE02C904-3F7E-47F6-82B2-F58BDDFB1252.jpeg
    399.1 KB · Görüntüleme: 6