kuşum öğrüyor gibi bi hareket yapıyor,

Vitaform olmaz hocam. Bactrim veya baytril %2'5 gerekli. Hiç biri temin edilemez ise sulphamazethine zayıf bir alternatif olarak düşünülebilir

Güncel dışkı durumu aşagıdaki gibidir sanırım entrobaclı suyu içmiş🙏Ben yinede evde bulunması açısından bactrim şurup aldım. Sizce kullanmalımıyım, kullanacaksam uygulaması nasıl olmalı?
Ekli dosyayı görüntüle 29946Ekli dosyayı görüntüle 29947Ekli dosyayı görüntüle 29948

Güncel dışkı durumu aşagıdaki gibidir sanırım entrobaclı suyu içmiş🙏Ben yinede evde bulunması açısından bactrim şurup aldım. Sizce kullanmalımıyım, kullanacaksam uygulaması nasıl olmalı?
Ekli dosyayı görüntüle 29946Ekli dosyayı görüntüle 29947Ekli dosyayı görüntüle 29948

bu sabah ki güncel durum.

1692247515375.png

Hocam şimdi işyerinde olmam dolayısıyla entrobacı ancak akşam verebilirim bu gecikme sıkıntı olmaz değil mi?
dışkı biraz daha iyiye gidiyor olarak mı anlamalıyım bu yorumunuzu ve o zaman Bactrime başlamıyoruz değil mi?

kusun genel durumun iyiyse takip ederek bekleyebilirsiniz. onemli olan elinizde ilaç olması zaten

evet dışkı daha iyi ama niye kötüleşebilir

haftanın 4 günü tereddütsüz kullanılabilir ama normal döneminde bu kadar vermeye gerek yok.

Avromec verilebilir, sorun olmayacaktır. Sindirim sorunu yaşıyorsa daha yumuşak tohumlar içeren besinlere bir süre yönelmek lazım. Aspur, çok az oranda yulaf, japon darısı gibi. Gneelde yem değişimi sonrasi bu sorun düzelse de sindirim problemleri için bactrim veya sulphamazethine denenebilir
hocam, bugün avromec verdim ama tam boyun üstüne damlattığımı düşündüm ama sola doğru temas etmiş göze doğru gidiyor sanki , şu an korkudan elim ayağım titriyor nerdeyse ağlayacağım, kuşum şu an bu durumda hayati tehlike yaratır mı:((((almam gereken bir önlem var mı yoksa kendi elimle çoçuğun hayatı ile mi oynadım
1692447394446.png

Merhaba yaratmaz ancak göze temas halinde ılık su ile pansuman yapmanız gerekir.

bence 3 gun bactrim kullanip ilaci birakmadan yaziniz. dışki aslinda cok kotu degil ama kullanabilirsiniz
Bi düzeltme yapmak isterim kafes temizliği yaptıktan sonra taban ızgarasını koymayı unuttuğum için dışkısı ile uğraşıp ufalamış olabilir, bactrim yerine entrobaca devam mı etsem hocam, sonuçta bactrim bi ilaç çok gerekli değilse vermeyim:( bu detay üzerinden tekrar değerlendirmenizi rica ederim, şimdiden teşekkür ederim

o yeşil yayılmalar genelde karaciğer bakteriyel enfeksiyonunu işaret eder

kuşunuz güçlü olduğu için çok sorun yaşamıyorsunuz ancak dediğim gibi ben olsam kuşu daha fazla zorlamam kullanırım

hocam, bugün avromec verdim ama tam boyun üstüne damlattığımı düşündüm ama sola doğru temas etmiş göze doğru gidiyor sanki , şu an korkudan elim ayağım titriyor nerdeyse ağlayacağım, kuşum şu an bu durumda hayati tehlike yaratır mı:((((almam gereken bir önlem var mı yoksa kendi elimle çoçuğun hayatı ile mi oynadım
Ekli dosyayı görüntüle 29968
size iki sorum olacak. 1 -avromec i ne kadar zamanda bir kullanmak gerekiyor, kuştakı kaşıntı devam etmekte kaç kullanımdan sonra kuşum rahatlar ?
2-geçen haftosunu kafesi temzilerken farkettim ki kafese sabitlediğim oyuncakların vida aralarında minicik siyah bit olduğunu düşündüğüm canlılar geziniyor tüm oyuncakları söktüm ve kafesle birlikte çamaşır suyu ile temizleyerek kuruması için balkona çıkarıp kurumasını bekledim sonrasında da kafese ve oyuncaklara sirkeli su püskürterek kuşu kafese aldım.Bu doğru bir temizleme yöntemimi , kafes temizliği ve kuşu bitlerden korumak için neler yapmalıyım?

Avromec 2 ayda 1kez kullanmalısınız. Kuşlar kendilerini tımar etmeyi, kasimayi normal zamanda da sık yaparlar. Bu nedenle her kaşıntı parazit sorunu gibi dusunulmemesi lazım.

Uyguladiginiz uygulama yeterli ancak siyah bitler çok inatçı. Günbegün kontrol ediniz. Önlenemezse kuşu hasta edebilirler