Kuşum ölmesin lütfen yardım edin

Duygumaviş

Forum Sakini
Merhaba,Ankara’da yaşıyorum.
1 yaşında dişi
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var.
Erkek olanda bir sorun yok fakat dişi olan mavişim de 1 hafta önce ishal başladı,vete götürdüm antibiyotik ve probiyotik verdi. Kanarya yemi kullanın dedi.İshali geçti fakat bugün dışkısında öğütülmemiş yem gördüm.kızım için çok ama çok endişeliyim Ankara’da gitmediğim veteriner kalmadı ama hiç biri test yapmadı ilgilenmedi. O benim elimde büyüdü kendi evladım gibi çok korkuyorum ona bir şey olacak diye.
Ona çok iyi bakarım,yanımda uyur vitamini sera kullanıyorum mineral sera marka bitkisel yine ishal ilacı da var seranın yine seranın enerji verici damlası var. Yem olarak normalde vitakraft kullanıyorum severek yiyordu fakat ishal olunca kanarya yemi yedi.
Benim Ankara’da kızımı test yaptırabileceğim tam olarak rahatsızlığı ne ise ona göre tedavi yaptırabileceğim bir yer lazım.
Lütfen bana yardım edin onu kaybetmek istemiyorum.şuan ki durumu ektedir

Ekli dosyalar

• FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 37
  • B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    50.5 KB · Görüntüleme: 34
Merhaba,Ankara’da yaşıyorum.
1 yaşında dişi
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var.
Erkek olanda bir sorun yok fakat dişi olan mavişim de 1 hafta önce ishal başladı,vete götürdüm antibiyotik ve probiyotik verdi. Kanarya yemi kullanın dedi.İshali geçti fakat bugün dışkısında öğütülmemiş yem gördüm.kızım için çok ama çok endişeliyim Ankara’da gitmediğim veteriner kalmadı ama hiç biri test yapmadı ilgilenmedi. O benim elimde büyüdü kendi evladım gibi çok korkuyorum ona bir şey olacak diye.
Ona çok iyi bakarım,yanımda uyur vitamini sera kullanıyorum mineral sera marka bitkisel yine ishal ilacı da var seranın yine seranın enerji verici damlası var. Yem olarak normalde vitakraft kullanıyorum severek yiyordu fakat ishal olunca kanarya yemi yedi.
Benim Ankara’da kızımı test yaptırabileceğim tam olarak rahatsızlığı ne ise ona göre tedavi yaptırabileceğim bir yer lazım.
Lütfen bana yardım edin onu kaybetmek istemiyorum.şuan ki durumu ektedir
Çok geçmiş olsun, umarım tedavi başarılı bir şekilde neticelenir. Bu pelet yemlerle alakalı distribütör araştırması yapmak lazım, bu ürünlerden talep etmek lazım. Bakınacağım.

Ayrıca şöyle bir program var pelet yemlerle alakalı:

Ekli dosyalar

• 20201106_011652.jpg
    20201106_011652.jpg
    536.9 KB · Görüntüleme: 18
Oyla 0
Çok geçmiş olsun. Pelet yemi direk kabul etmeyebilir bu nedenle yemine azar azar katarak kullanmalısınız. B14, C15 ya da Hazalın da dediği gibi G grubu kullanılabilir.

Oyla 0
Merhaba kızımda karaciğer yağlanması çıktı ekte ki tableti verdi bir yem verdi ve birde B14 ya da C15 dedi.

Ciddi ciddi kuşa doğum kontrol ilacımı verdi? Bu ilacı kullanmanızı önermem kesnlikle. Başka bir veterinere tekrar kontrol ettirin...

Ayrıca ilacın prospektüsünden bir kaç resim ekliyorum alta;
Screenshot_1.pngScreenshot_2.pngScreenshot_6.pngScreenshot_7.pngScreenshot_8.pngScreenshot_9.pngScreenshot_10.png

Prospektüsünde bu kadar uyarı yapılan bir ilaç kuşa verilirmi? Ayrıca içerisinde laktoz var kuşun sindirim sorunu yaşaması içten bile değil.......

Oyla 0
Ciddi ciddi kuşa doğum kontrol ilacımı verdi? Bu ilacı kullanmanızı önermem kesnlikle. Başka bir veterinere tekrar kontrol ettirin...

Ayrıca ilacın prospektüsünden bir kaç resim ekliyorum alta;
Ekli dosyayı görüntüle 8481Ekli dosyayı görüntüle 8482Ekli dosyayı görüntüle 8483Ekli dosyayı görüntüle 8484Ekli dosyayı görüntüle 8485Ekli dosyayı görüntüle 8486Ekli dosyayı görüntüle 8487

Prospektüsünde bu kadar uyarı yapılan bir ilaç kuşa verilirmi? Ayrıca içerisinde laktoz var kuşun sindirim sorunu yaşaması içten bile değil.......
Veterinerin sözü üzerine bir şey demeyeyim dedim ama,ben de çok şaşırdım.Ben 6 ay içtim çok yan etkisi olan bir ilaç.Evet hormonları düzene sokuyor ama vücudun feleği şaşıyor yani.

Oyla 0
Hormon problemlerinde verilebilen bir ilaç arkadaşlar. Bu nedenle kullanılabilir bir ürün. Hormon dengesizlikleri bu tip ürünlerle çözülüyor kuşlarda.
*İlacı bende kullanmadığım için her hangi bir yan etkisi olup olmadığını bilemeyeceğim.

Oyla 0
Hormon problemlerinde verilebilen bir ilaç arkadaşlar. Bu nedenle kullanılabilir bir ürün. Hormon dengesizlikleri bu tip ürünlerle çözülüyor kuşlarda.
*İlacı bende kullanmadığım için her hangi bir yan etkisi olup olmadığını bilemeyeceğim.
Kullanıldığını bilmiyordum hayvanlarda,gerçekten şaşırdım o yüzden.Yasmin en az yetkisi olan ilaçlardan biridir oral kontraseptifler içinde,ona rağmen çok dikkatli kullandırdı Dr.um bana.Sadece dişi hayvanlarda kullanılıyordur herhalde.Zaten manas destanı gibi prospektüsünden bile insan çekiniyor :)

Oyla 0

Kuşlarda kullanılan bir ilaçsa tamam ozaman. Ben daha önce kullanıldığını görmedim. Ve ilaç ağır bir ilaca benziyor bu yüzden uyarma ihtiyacı hissettim. Yinede ben çok güvenemedim kuşa ağır gelebilir....

Oyla 0
Merhaba ayrıca bu ilacıda vermiş.
Buda karaciğeri için sanırım.
Bu ilacıda 3 ay kullanacakmış

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
Oyla 0
Ben biliyorum bu ürünü @Eyunal kullanıyordu sanırım. Ve bir kaç kişi daha kullanmıştı. Ancak içeriğindeki bitkiler ağır biraz ve kuşlara dokunuyor. Yinede @Eyunal aktif olursa ürünle ilgili yorum yazar....

Oyla 0
Merhaba,
Kuşumun ishali geçti fakat ilk götürdüğümüz veteriner 1 hafta kullansın demişti.
Bugün hormon ilacını aldı antibiyotik tedavisi normalde yarın bitiyor.
Fakat ishali bitti yine de antibiyotik vermem gerekli mi sizce

Oyla 0
Yarın da kullanın. İlaçların belirtilen süreye göre kullanmak iyi olacaktır.

Oyla 0