Kuşum ölmesin lütfen yardım edin

Duygumaviş

Forum Sakini
Merhaba,Ankara’da yaşıyorum.
1 yaşında dişi
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var.
Erkek olanda bir sorun yok fakat dişi olan mavişim de 1 hafta önce ishal başladı,vete götürdüm antibiyotik ve probiyotik verdi. Kanarya yemi kullanın dedi.İshali geçti fakat bugün dışkısında öğütülmemiş yem gördüm.kızım için çok ama çok endişeliyim Ankara’da gitmediğim veteriner kalmadı ama hiç biri test yapmadı ilgilenmedi. O benim elimde büyüdü kendi evladım gibi çok korkuyorum ona bir şey olacak diye.
Ona çok iyi bakarım,yanımda uyur vitamini sera kullanıyorum mineral sera marka bitkisel yine ishal ilacı da var seranın yine seranın enerji verici damlası var. Yem olarak normalde vitakraft kullanıyorum severek yiyordu fakat ishal olunca kanarya yemi yedi.
Benim Ankara’da kızımı test yaptırabileceğim tam olarak rahatsızlığı ne ise ona göre tedavi yaptırabileceğim bir yer lazım.
Lütfen bana yardım edin onu kaybetmek istemiyorum.şuan ki durumu ektedir

Ekli dosyalar

• FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 37
  • B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    50.5 KB · Görüntüleme: 34
Yaa öyle mi veteriner de sadece bunu verin deyince öyle yapmak istedim çünkü karaciğer de tehlikeli biran önce tedavi için ama kabızlık da kötü yani durumuna göre bakıcam artık
Tabi sizin karaciğerden dolayı o kadar beklemeniz uygun olmaz belki.Bir kaç gün tohum/pelet deneyip sonra geçersiniz.Yağlanma da azalır umarım beslenme değişikliğiyle birlikte.

Oyla 0
Evet kıyamadım zorla da aç gezdiremem ki hayvanı :( biz de öyle bir sorun yok şükür ama sırf tohum beslenmenin ilerde sorun çıkarabileceğini söylemişti bana da veteriner.
İyi bari sorun olmadan alıştırmayın bakın benimki hasta olduğu için mecbur şuan yemeye 1 gün direndim dün sabahtan bugün öğleye kadar sadece onu verdim.Şuan kafese soktum ve yiyor gibi çıtır çıtır ses geliyor inşallah yemeye devam eder ve suyunu içer.

Oyla 0
Yeminizle karıştırarak yapmaya devam edin sevdiği meyvenin üstene 1 damla bal ile yapıştırın. Normal yemini en az miktarda verin belki alışması daha hızlı olabilir.
Şuan meyve sebze yemesi yasak karaciğer yağlanmasından dolayı sadece bunu yemesi lazımmış şuan yiyor gibi inşallah devam eder yemeye yemezse de normal yemle karıştıracağım artık.Teşekkürler.

Oyla 0
Şuan meyve sebze yemesi yasak karaciğer yağlanmasından dolayı sadece bunu yemesi lazımmış şuan yiyor gibi inşallah devam eder yemeye yemezse de normal yemle karıştıracağım artık.Teşekkürler.
Afedersiniz bilmiyordum :( Çok geçmiş olsun mesajların tümünü okuyamamıştım. Umarım alışır ve en kısa sürede yer. Acil şifalar diliyorum.

Oyla 0
İyi bari sorun olmadan alıştırmayın bakın benimki hasta olduğu için mecbur şuan yemeye 1 gün direndim dün sabahtan bugün öğleye kadar sadece onu verdim.Şuan kafese soktum ve yiyor gibi çıtır çıtır ses geliyor inşallah yemeye devam eder ve suyunu içer.
Çabuk alışacak gibi görünüyor o zaman,sevindim sizin adınıza.Darısı başımıza :)

Oyla 0
Kuşlar aç gezer yine yemez. Yani veteriner öyle dedi diye bir anda değişime gidilmez. Bu nedenle yemini azalta azalta alıştırabilirsiniz.
Bir de o veteriner C15 önermiş benim sorduğumda paraketler için olanı kullanın demişti.Boyuttan dolayı mı C serisini önerdiler acaba?

Oyla 0
Zannetmem ya. Biraz inceledim içeriklerini pek farkları yok ama B serisi kullanmak gerekiyor yine de. Profesyonel olarak hazırlanan karışımlar olduğu için C uygun olmayabilir bakımına. Farklı bir bildiği varsa da hiçbir fikrim yok açıkcası

Oyla 0
Bir de o veteriner C15 önermiş benim sorduğumda paraketler için olanı kullanın demişti.Boyuttan dolayı mı C serisini önerdiler acaba?
Veteriner c15 bulamazsan b14 dedi. C15 kanaryalar için diğeri muhabbet kuşları için diye biliyorum neden c15i önce önerdi onu da anlamadım ama ben zaten onun az gramlığını buldum diğerleri 4-5 kg satılıyor. Sanırım yemin boyutlarına göre değişiyor isimleri.

Oyla 0
Veteriner c15 bulamazsan b14 dedi. C15 kanaryalar için diğeri muhabbet kuşları için diye biliyorum neden c15i önce önerdi onu da anlamadım ama ben zaten onun az gramlığını buldum diğerleri 4-5 kg satılıyor. Sanırım yemin boyutlarına göre değişiyor isimleri.
B14 ve 18 muhabbetler için ama bulmak imkansız.Ben G14 ü robottan geçirip veriyorum.Tekrar ithal edilir de ulaşırız umarım.

Oyla 0
B14 ve 18 muhabbetler için ama bulmak imkansız.Ben G14 ü robottan geçirip veriyorum.Tekrar ithal edilir de ulaşırız umarım.
Evet ben de çok fazla kiloluk bulmuştum b c g ne farkları var tam bilmiyorum ama üstündeki hayvan resimlerinden ben türe özel olduğunu anladım kalite farklarını da bilmiyorum açıkçası.

Oyla 0
Zannetmem ya. Biraz inceledim içeriklerini pek farkları yok ama B serisi kullanmak gerekiyor yine de. Profesyonel olarak hazırlanan karışımlar olduğu için C uygun olmayabilir bakımına. Farklı bir bildiği varsa da hiçbir fikrim yok açıkcası
B serisi uzun süre gelecek gibi durmuyor ben ümidi kestim artık.G14 küçük paraketler için olunca o daha makul geldi bana,bilemiyorum.Zaten dediğiniz gibi içerik üç aşağı beş yukarı aynı.

Oyla 0
Evet ben de çok fazla kiloluk bulmuştum b c g ne farkları var tam bilmiyorum ama üstündeki hayvan resimlerinden ben türe özel olduğunu anladım kalite farklarını da bilmiyorum açıkçası.
Kalite olarak aynılar sadece B muhabbetler,C kanarya ve sakalar P ve G papağan ve paraketler için diye kategorize edilmiş.Bulamayınca böyle alıyoruz mecbur ne yapalım artık.

Oyla 0
Bu tip ürünleri ortak siparişler kategorisinde toplu alıp bölüm yapabilirsiniz
Bu kategoriyi açtın da kullanan yok. :LOL: Linki bırakayım bari ben de.

Oyla 0