Kuşum ölmesin lütfen yardım edin

Duygumaviş

Forum Sakini
Merhaba,Ankara’da yaşıyorum.
1 yaşında dişi
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var.
Erkek olanda bir sorun yok fakat dişi olan mavişim de 1 hafta önce ishal başladı,vete götürdüm antibiyotik ve probiyotik verdi. Kanarya yemi kullanın dedi.İshali geçti fakat bugün dışkısında öğütülmemiş yem gördüm.kızım için çok ama çok endişeliyim Ankara’da gitmediğim veteriner kalmadı ama hiç biri test yapmadı ilgilenmedi. O benim elimde büyüdü kendi evladım gibi çok korkuyorum ona bir şey olacak diye.
Ona çok iyi bakarım,yanımda uyur vitamini sera kullanıyorum mineral sera marka bitkisel yine ishal ilacı da var seranın yine seranın enerji verici damlası var. Yem olarak normalde vitakraft kullanıyorum severek yiyordu fakat ishal olunca kanarya yemi yedi.
Benim Ankara’da kızımı test yaptırabileceğim tam olarak rahatsızlığı ne ise ona göre tedavi yaptırabileceğim bir yer lazım.
Lütfen bana yardım edin onu kaybetmek istemiyorum.şuan ki durumu ektedir

Ekli dosyalar

• FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 37
  • B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    50.5 KB · Görüntüleme: 34
Bu kategoriyi açtın da kullanan yok. :LOL: Linki bırakayım bari ben de.
İlginç bir sistemmiş şimdilik aldık zaten daha sonra belki teşekkürler.

Oyla 0
Merhaba durum güncellemesi için geldim
Kızım tüyleniyor iki gündür kakasını yine bi tık büyük yapıyor ekte olduğu gibi mesela.
Doktor yumurta yok demişti fakat kuyruk hep aşağıda.
İlaçlarını düzenli alıyor Pellet oranını bende henüz artıramadım. Yakın zamanda yeminde arttıracağım.kızımın biraz önce yapmış olduğu kakası ve güncel hali.
Maviş olan benim kızım

Ekli dosyalar

• 8DD8AF62-D3B1-4F25-93AA-BFF2D8FCBD03.jpeg
    8DD8AF62-D3B1-4F25-93AA-BFF2D8FCBD03.jpeg
    854.6 KB · Görüntüleme: 18
  • E618FB25-C86A-45FE-93B7-708F4FDC7385.jpeg
    E618FB25-C86A-45FE-93B7-708F4FDC7385.jpeg
    104.7 KB · Görüntüleme: 18
Oyla 0
Kuşunuzda hala hasta kırıklığı var. Umarım tüyden dolayıdır :(
Dışkısı ise tedbir amaçlı e-coli, salmonella türevi bakterilerde iyi gelecek bir mix ürün kullanın (örneğin sulphamazethine). Bu oran dışkılar az buçuk durumu değiştirebiliyor.
Şuan hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Oyla 0
Merhaba durum güncellemesi için geldim
Kızım tüyleniyor iki gündür kakasını yine bi tık büyük yapıyor ekte olduğu gibi mesela.
Doktor yumurta yok demişti fakat kuyruk hep aşağıda.
İlaçlarını düzenli alıyor Pellet oranını bende henüz artıramadım. Yakın zamanda yeminde arttıracağım.kızımın biraz önce yapmış olduğu kakası ve güncel hali.
Maviş olan benim kızım
Ben peleti direttim şimdilik yiyor çok şükür hatta çok sık yemeye başladı bu da ilginç galiba tam kıramıyo o yüzden sık yiyor. Havanda ezmeye çalıştım randodan geçirdim parçalanmadı düzgün çok tuhaf bişey.Benimkinin karnınının altında hafif bir şişlik oluştu ondan biraz korkuyorum yağlanmaya bağlı büyük ihtimalle. Sizinkinde öyle birşey var mı?

Oyla 0
Kuşunuzda hala hasta kırıklığı var. Umarım tüyden dolayıdır :(
Dışkısı ise tedbir amaçlı e-coli, salmonella türevi bakterilerde iyi gelecek bir mix ürün kullanın (örneğin sulphamazethine). Bu oran dışkılar az buçuk durumu değiştirebiliyor.
Şuan hangi ürünleri kullanıyorsunuz?
Karaciğer ve hormondan dolayı ilaç kullanıyorum.
Haricinde farklı bir şey kullanmıyorum.
Pellet aldım,arada vitamin veriyorum
Seranın ürünleri var bende vitamin minarel ve soguk algınlık için olan.
Ayrıca kullanacağım söylemiş olduğunuz ürün ne işe yarar ve nereden temin edebilirim

Oyla 0
Karaciğer ve hormondan dolayı ilaç kullanıyorum.
Haricinde farklı bir şey kullanmıyorum.
Pellet aldım,arada vitamin veriyorum
Seranın ürünleri var bende vitamin minarel ve soguk algınlık için olan.
Ayrıca kullanacağım söylemiş olduğunuz ürün ne işe yarar ve nereden temin edebilirim
Sulphamezathine’i veterinerlerden temin edebilirsiniz. Eğer bulamazsanız aşağıdaki ilacı da kullanabilirsiniz. Aynı etkiye sahiptir.

Oyla 0
Ben peleti direttim şimdilik yiyor çok şükür hatta çok sık yemeye başladı bu da ilginç galiba tam kıramıyo o yüzden sık yiyor. Havanda ezmeye çalıştım randodan geçirdim parçalanmadı düzgün çok tuhaf bişey.Benimkinin karnınının altında hafif bir şişlik oluştu ondan biraz korkuyorum yağlanmaya bağlı büyük ihtimalle. Sizinkinde öyle birşey var mı?
Açıkcası bir şişlik yok ama arada bakıyorum yumurta filan varmı diye anlayamıyorum da pek.

Oyla 0
Yumurta şişliği değil kuştaki. Belki de şuan kullandığınız ürünlerden dolayı dışkısı bozuk olabilir.

Oyla 0
Merhaba
İki gündür bir iki kakasında boncuk gibi yem tanesi gördüm.
Ben ne yapıcam nasıl kurtarıcam bu çocuğu ne olacak böyle

Oyla 0
eczaneden flucan temin etmeniz mümkün mü?
belki küçük bir ihtimal iyi gelebilir ama sorumluluğunu size bırakıyorum. Veterinerlerde test ettirilmesi gerekiyor

Oyla 0
Başta dediğim gibi zayıflama belirtileriyle devam edecktir. Beslenmesine dikkat etmek lazım. Umarım daha ciddi bir problem yoktur :(

Oyla 0
Happyvet,
Platin Veteriner Kliniği ve son olarak
VTM Ankara Veteriner Tıp Merkezi ile telefonla iletişim sağlar mısınız?

Oyla 0
Happyvet,
Platin Veteriner Kliniği ve son olarak
VTM Ankara Veteriner Tıp Merkezi ile telefonla iletişim sağlar mısınız?
En son sempati veterinere gittim tahlil yaptılar röntgen çektiler ve sadece karaciğer yağlanması olduğunu söylediler ve belirtileri de uyuyor fakat başka şeyler de olabilir diye şüpheleniyorum bunlardan hangisi gerçekten en iyi anlar nereye götürdüysem teşhis açısından yetersiz kaldı diye düşünüyorum.

Oyla 0