Kuşum ölmesin lütfen yardım edin

Duygumaviş

Forum Sakini
Merhaba,Ankara’da yaşıyorum.
1 yaşında dişi
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var.
Erkek olanda bir sorun yok fakat dişi olan mavişim de 1 hafta önce ishal başladı,vete götürdüm antibiyotik ve probiyotik verdi. Kanarya yemi kullanın dedi.İshali geçti fakat bugün dışkısında öğütülmemiş yem gördüm.kızım için çok ama çok endişeliyim Ankara’da gitmediğim veteriner kalmadı ama hiç biri test yapmadı ilgilenmedi. O benim elimde büyüdü kendi evladım gibi çok korkuyorum ona bir şey olacak diye.
Ona çok iyi bakarım,yanımda uyur vitamini sera kullanıyorum mineral sera marka bitkisel yine ishal ilacı da var seranın yine seranın enerji verici damlası var. Yem olarak normalde vitakraft kullanıyorum severek yiyordu fakat ishal olunca kanarya yemi yedi.
Benim Ankara’da kızımı test yaptırabileceğim tam olarak rahatsızlığı ne ise ona göre tedavi yaptırabileceğim bir yer lazım.
Lütfen bana yardım edin onu kaybetmek istemiyorum.şuan ki durumu ektedir

Ekli dosyalar

• FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 37
  • B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    50.5 KB · Görüntüleme: 34
Sempati veterinerle görüştüm.
Kusmadığı ve yem yediği sürece sorun yok dediler.
Verilen ilaçların etkisi 1,5 ayda ancak ortaya çıkarmış o yüzden kullanmaya devam edelim dediler.
Söylemiş olduğunuz veteriner hekimlikleri de aradım fakat hiç biri gaita testi yapmadığını söyledi

Oyla 0
Verilen ilaçların etkisi 1,5 ayda ancak ortaya çıkarmış o yüzden kullanmaya devam edelim dediler.
Söylemiş olduğunuz veteriner hekimlikleri de aradım fakat hiç biri gaita testi yapmadığını söyledi
Şaka gibiler. İlgilenmek istemediler muhtemelen ya da gerçekten yapmıyorlar.

Oyla 0
Bizim aradığımız veteriner küçük kuşun filmi mi çekilirmiş diye şaşırdı.

Oyla 0
Kızıma önerebileceğiniz en iyi probiyotik nedir acaba. Olmaz sa söylediğiniz ilacı alayım ardından probiyotik verilmesi gerekliymiş sonrasında onu kullanayım

Oyla 0
Kızıma önerebileceğiniz en iyi probiyotik nedir acaba. Olmaz sa söylediğiniz ilacı alayım ardından probiyotik verilmesi gerekliymiş sonrasında onu kullanayım
Röhnfried Entrobac kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz,

Oyla 0
Merhaba durum güncellemesi için geldim
Kızım genel durumu iyi
Fakat çok nadir de olsa arada kakasında yem oluyor sindirilmemiş.
Yani her gün değil mesela üç beş güne bir
Bir kakasında oluyor bu.
Bilmiyorum daha ne yapmamız gerekiyor
Nasıl yapmamız gerekiyor sorun ne bilmiyorum.
Mesela bi kakasında eklediğim gibi kakası

Ekli dosyalar

• 8EABC78E-F55F-4522-811A-6C5E61E3B5A6.jpeg
    8EABC78E-F55F-4522-811A-6C5E61E3B5A6.jpeg
    631.1 KB · Görüntüleme: 14
Oyla 0
Merhaba durum güncellemesi için geldim
Kızım genel durumu iyi
Fakat çok nadir de olsa arada kakasında yem oluyor sindirilmemiş.
Yani her gün değil mesela üç beş güne bir
Bir kakasında oluyor bu.
Bilmiyorum daha ne yapmamız gerekiyor
Nasıl yapmamız gerekiyor sorun ne bilmiyorum.
Mesela bi kakasında eklediğim gibi kakası
peki yemle sonradan karışma durumu olabilir mi? yaptığı anda mı fark ediyorsunuz?

Oyla 0
Genel olarak epey toparlamış. Bir süre daha aynı önerildiği gibi devam ediniz. Düzelmesini ümit ediyorum bu süre zarfında. Tam çözüme ulaşmış bir tedavisi yok bu durumun :(

Oyla 0
Normal kabul edilebilir çünkü probleminiz sindirim ve bağırsaklarla alakalı.

Oyla 0
Normal kabul edilebilir çünkü probleminiz sindirim ve bağırsaklarla alakalı.
Peki bir şey sorsam
Benim kızım sadece ve sadece sabahları hergün aynı saatte ya yanıma geliyor uzanarak uyuyor ya da kafesin dibine gidiyor oraya uzanıp yatıyor bu normal dimi

Ekli dosyalar

• D0C96F2E-055A-4898-AB57-F8C914EADD4D.jpeg
    D0C96F2E-055A-4898-AB57-F8C914EADD4D.jpeg
    79.1 KB · Görüntüleme: 8
Oyla 0
Peki bir şey sorsam
Benim kızım sadece ve sadece sabahları hergün aynı saatte ya yanıma geliyor uzanarak uyuyor ya da kafesin dibine gidiyor oraya uzanıp yatıyor bu normal dimi
Benimki de erken uyanınca yanıma geliyor,uyandığımda yastıkta uyuyor buluyorum ama kafeste yatmıyor hiç.Alışkanlık edindi,sizin de öyledir belki.

Oyla 0
Merhaba
Durum güncellemesi için geldim
Kızım hala ilaç kullanıyor 38 gr devamlı tartıyorum.
Fakat merak ettiğim bir şey var probiyotik aldım henüz gelmedi dün farklı bir formda sormuştum 5 günde bir tam suluk denilmişti ama şunu merak ediyorum.
Kızım ilaç tedavisi gördüğü için yine aynı şekilde 5 günde bir mi vermeliyim yok sa daha mı sık vermeliyim probiyotik desteğini

Oyla 0