Kuşum sürekli kusuyor, lütfen yardım edin

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 ay önce kuşum halsizleşmeye kusmaya başlamıştı dışkıda yemler oluyordu. Facedeki gruplara yazdım kursak mantarı dediler triflucan ağzına aksamlari 1 damla biteral hapıda parçalara bölüp günlük 1 parça koydum bunu 3 gün boyunca kullandim daha kötü oldu gibi ya da fayda etmedi biraktim kullanmayi. Kusarken sıçratıyordu sulu kusmasi yoktu. Daha sonra veterinere götürdük salmonella ecoli dedi baytril verdi 1 hafta kullandım halsizligi yem yememesini kusmasini her şeyini duzeltti ama hala öğürüyordu ve dışkı açık yeşildi ilaçtan sonra ve tekrar kustu. Terkar baska bi gruba yazdım face yine kursak mantarı dediler tam suluga 10 damla koydum 9 gün boyunca kullandım kusma yine gittu dışkı yine kotüydü yine fayda etmedi öğürmesi devam ediyordu. Daha sonra bi şekilde bi adamla tanıştım ondan yardim alıyorum şuan usutmuş olacağını söyledi(hastalanmadan önce cereyanda kalmış olabilir camlar açıktı ben de farkettim aslında kaldığını) bu arada bu adamla tanıştığımda dışkı ishal, cok buyuk dışkı, açık yeşil dışkıydı. Adam karaciğeri cok fazla yordugumu söyledi evet biliyorum maalesef ishal için ecerfurly verelim dedik sabahtan aksama kadar kapsül olanı kullanıyorum biraz tozunu tam suluga koyuyorum bakteriyel dışkıda olduğu için sulphamezathine tam suluk 5 damla veriyorum ertesi gün yine ecerfurly akşam vitaform veriyorum her gün böyle tekrarlıyor. (Bu ilaçlara başlamadan once kusmasi yoktu halsizlik yoktu arada boğazında bir şey kalmış gibi yapıyordu sadece) ben maalesef bu ilaçları verirken soğuk su kullandım belki o yuzden etkisini pek görmedim ılık su kullanmaya basladim ve suan dışkısının daha iyiye gittiğini düşünüyorum görüyorumda en azindan kocaman değil diskisi daha küçük, ishalide bikac gündür hiç yok. Ama farkettim ki bi yerlerde bi yanlislik yapmışım kuyruk nefes alırken sallanmaya başladı bikac gündür ses çıkarması yok bence ilaclardan biri yaptı vitaform yaptı diye düşünüyorum sanki fazla koydum biraz daha etki etsin diye suyunu azalmıştım bunu adam söyledi bütün ilaçları oyle koymaya başladım ama vitaform agir gelmis olabilir onu azaltmayı düşünüyorum acaba kuyruğu düzelir mi? ( suan cok fazla tüy doküyor belki hastalığı için belkide tüye girdi ve bana göre biraz halsiz saldigimda iyi egleniyor ama kafeste biraz sessiz yine bikac gun önce cok iyiydi evin içinde dolaniyordu hep. Bir de yem yediği halde kilo almıyor aspur, dal dari, ishali icinde muz veriyorum, yumurta maması yaptım pek sevmedi) lütfen yardım olun cok uzun yazdım ama herhangibir sey bile yazsaniz benim için çok iyi olur kuş iyiye gidiyor mu? Yazmayı unutmuşum sulphezathineyi verirken b vitamini veriyorum yarım suluğundan daha az 4 damla veriyorum bi yudum alinca alıyorum suyunu ilacini veriyorum hem tüyü için hem de iyice halsiz düşmesin diye vitaformu verdiğim gunler vermiyorum.

Gitti gidiyordan aldım. Bölünmüş olarak

Bu arada ben bu oranda bölünmüş görmedim ama kendileri şişeledikleri için olabilir

Adamlar bölünmüş ürüne etiket bastırıp yapıştırmışlar enteresan :D

uXHl2x.png

Son düzenleme:
Oyla 0
Büyük dışkı + popoya dışkı yapışması + koyu renk dışkı olursa size tavsiye ettiğim ilacı kullanmanız gerekicek. Ara ara güzel dışkılıyor ancak dediğim gibi sorunlar devam ederse ilaç kullanmak gerekir ;)

Siz probiyotiği kesin bir gün normal su verin ardından 2 gün multivitamin kullanın sonra tekrar değerlendirelim.
Koyu ya da cok koyu dışkı yok attığım gibi dışkılar var açık renkli. Popoyoda yapismiyor diskilar. Vitamini tam suluk kaç damla damlatalım? Bu arada olmasi gereken renk nedir diskida? Ben koyu renkli olmasi gerek diye biliyorum.

Oyla 0
Koyu ya da cok koyu dışkı yok attığım gibi dışkılar var açık renkli. Popoyoda yapismiyor diskilar. Vitamini tam suluk kaç damla damlatalım? Bu arada olmasi gereken renk nedir diskida? Ben koyu renkli olmasi gerek diye biliyorum.

Normal dışkı ne koyu yeşil ne açık yeşil olucak, normal yeşil hatta hakiye yakın bir renk ;)

Popoya yapışma, büyük dışkı, koyu renk dışkı, kabızlık yoksa ilaç kullanmanıza gerek yok ;)

Oyla 0
Ak
Ben olsam okadar da güvenmezdim :) Piyasada bu kadar sahte ürün dolaşırken çok dikkat etmek lazım. Bilindik yerlerden almakta fayda var. Helede bölünmüş ürün alıyorsanız iki kere dikkat etmek gerekiyor.
Akyol kardeslerden kredi kartından alamadım kabul etmediler. Tekrar mı siparis etmeliyim.

Oyla 0
Ben olsam okadar da güvenmezdim :) Piyasada bu kadar sahte ürün dolaşırken çok dikkat etmek lazım. Bilindik yerlerden almakta fayda var. Helede bölünmüş ürün alıyorsanız iki kere dikkat etmek gerekiyor.
Şu aralar çok sahte ürün var ümit abi özellikle ilaç olarak. Geçen pantex Hollanda ın ornimix ds adlı ürününü sordum. 70 lira dedi :D. Dedim neden bu kadar ucuz, bize uygun geliyor dedi:D:)

Oyla 0
Orijinal rün fiyatlarını genelde karşılaştırmak kolay. Bazı markalar özellikle pdf halinde hazırlıyor. Orada takip ederseniz Tr geliş fiyatını ve satılanı gördüğünüzde küçük bir şok geçirebilirsiniz. Adamlar bir üründen 80-150 tl arası kar elde ediyor. Şaka gibiler

Oyla 0
Orijinal rün fiyatlarını genelde karşılaştırmak kolay. Bazı markalar özellikle pdf halinde hazırlıyor. Orada takip ederseniz Tr geliş fiyatını ve satılanı gördüğünüzde küçük bir şok geçirebilirsiniz. Adamlar bir üründen 80-150 tl arası kar elde ediyor. Şaka gibiler
Veteriner ilaçları satın aldığım bir petshop var. Baya samimiyim oradaki abi ile. Mesela adama sulphamezatine, adama en son 20ya da 25 liraya geliyordu 55 e satıyor. Care4birdsün ürünleri, wormix, coli stop gibi. Adama 60 lira dan geliyor 140 a satıyor, çok iyi kar elde ediyorlar gerçekten.

Oyla 0

Geliş fiyatları düşüktür belki ama bunun birde gelene kadar ki masraflarıda vardır. Yani o fiyatların üstüne çıkıyordur diye tahmin ediyorum. Tabi bu ithalat işleri gümrük vs. pek bir bilgim yok... Birde ithalatçının karı, toptancının karı, perakendecilerin karı derken normal.

Oyla 0
Veteriner ilaçları satın aldığım bir petshop var. Baya samimiyim oradaki abi ile. Mesela adama sulphamezatine, adama en son 20ya da 25 liraya geliyordu 55 e satıyor. Care4birdsün ürünleri, wormix, coli stop gibi. Adama 60 lira dan geliyor 140 a satıyor, çok iyi kar elde ediyorlar gerçekten.

Recai abartma istersen 60'a alıp 140'a nasıl satıcak :D

Oyla 0
Valla bende bilemem ama yinede çok geniş bir ara. Örneğin aynı ürünü 135'e satanda kar edebiliyorken 185 e satanlar ne elde ediyor

Oyla 0
Bu diskinin rengi normal mi?
Eger normalse kuruyunca bu renk oluyo kahverengi.

Ekli dosyalar

• IMG-20200819-WA0001.jpg
    IMG-20200819-WA0001.jpg
    106.5 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-20200819-WA0000.jpg
    IMG-20200819-WA0000.jpg
    79.9 KB · Görüntüleme: 12
Oyla 0