Kuşum sürekli kusuyor, lütfen yardım edin

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 ay önce kuşum halsizleşmeye kusmaya başlamıştı dışkıda yemler oluyordu. Facedeki gruplara yazdım kursak mantarı dediler triflucan ağzına aksamlari 1 damla biteral hapıda parçalara bölüp günlük 1 parça koydum bunu 3 gün boyunca kullandim daha kötü oldu gibi ya da fayda etmedi biraktim kullanmayi. Kusarken sıçratıyordu sulu kusmasi yoktu. Daha sonra veterinere götürdük salmonella ecoli dedi baytril verdi 1 hafta kullandım halsizligi yem yememesini kusmasini her şeyini duzeltti ama hala öğürüyordu ve dışkı açık yeşildi ilaçtan sonra ve tekrar kustu. Terkar baska bi gruba yazdım face yine kursak mantarı dediler tam suluga 10 damla koydum 9 gün boyunca kullandım kusma yine gittu dışkı yine kotüydü yine fayda etmedi öğürmesi devam ediyordu. Daha sonra bi şekilde bi adamla tanıştım ondan yardim alıyorum şuan usutmuş olacağını söyledi(hastalanmadan önce cereyanda kalmış olabilir camlar açıktı ben de farkettim aslında kaldığını) bu arada bu adamla tanıştığımda dışkı ishal, cok buyuk dışkı, açık yeşil dışkıydı. Adam karaciğeri cok fazla yordugumu söyledi evet biliyorum maalesef ishal için ecerfurly verelim dedik sabahtan aksama kadar kapsül olanı kullanıyorum biraz tozunu tam suluga koyuyorum bakteriyel dışkıda olduğu için sulphamezathine tam suluk 5 damla veriyorum ertesi gün yine ecerfurly akşam vitaform veriyorum her gün böyle tekrarlıyor. (Bu ilaçlara başlamadan once kusmasi yoktu halsizlik yoktu arada boğazında bir şey kalmış gibi yapıyordu sadece) ben maalesef bu ilaçları verirken soğuk su kullandım belki o yuzden etkisini pek görmedim ılık su kullanmaya basladim ve suan dışkısının daha iyiye gittiğini düşünüyorum görüyorumda en azindan kocaman değil diskisi daha küçük, ishalide bikac gündür hiç yok. Ama farkettim ki bi yerlerde bi yanlislik yapmışım kuyruk nefes alırken sallanmaya başladı bikac gündür ses çıkarması yok bence ilaclardan biri yaptı vitaform yaptı diye düşünüyorum sanki fazla koydum biraz daha etki etsin diye suyunu azalmıştım bunu adam söyledi bütün ilaçları oyle koymaya başladım ama vitaform agir gelmis olabilir onu azaltmayı düşünüyorum acaba kuyruğu düzelir mi? ( suan cok fazla tüy doküyor belki hastalığı için belkide tüye girdi ve bana göre biraz halsiz saldigimda iyi egleniyor ama kafeste biraz sessiz yine bikac gun önce cok iyiydi evin içinde dolaniyordu hep. Bir de yem yediği halde kilo almıyor aspur, dal dari, ishali icinde muz veriyorum, yumurta maması yaptım pek sevmedi) lütfen yardım olun cok uzun yazdım ama herhangibir sey bile yazsaniz benim için çok iyi olur kuş iyiye gidiyor mu? Yazmayı unutmuşum sulphezathineyi verirken b vitamini veriyorum yarım suluğundan daha az 4 damla veriyorum bi yudum alinca alıyorum suyunu ilacini veriyorum hem tüyü için hem de iyice halsiz düşmesin diye vitaformu verdiğim gunler vermiyorum.

Kefir de kullanılabilir elbette ama çok az bir dozda. Öncelikle yönelmemiz gereken bir ürün değil.

Oyla 0
Faruk beyin dediği gibi probiyotik kullandım. 2 gündür probiyotik kullanıyorum dışkılar bu şekilde. Dünkiler biraz daha iyiydi ama bugun sırf açık yeşil @Farukk @Doğanay Y. @Ümit T. Vitaminde aldım onuda kullanabilirim. Bu arada kuşta halsizlik kesinlikle yok, uçmada sıkıntı yok, yem yeme su içmede sıkıntı yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-16-18-04-55.png
    Screenshot_2020-08-16-18-04-55.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2020-08-14-19-46-18.png
    Screenshot_2020-08-14-19-46-18.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG-20200816-WA0005.jpg
    IMG-20200816-WA0005.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 18
Oyla 0
Faruk beyin dediği gibi probiyotik kullandım. 2 gündür probiyotik kullanıyorum dışkılar bu şekilde. Dünkiler biraz daha iyiydi ama bugun sırf açık yeşil @Farukk @Doğanay Y. @Ümit T. Vitaminde aldım onuda kullanabilirim. Bu arada kuşta halsizlik kesinlikle yok, uçmada sıkıntı yok, yem yeme su içmede sıkıntı yok

Dışkılar iyi görünüyor. Bu ürünleri nereden aldınız? Benim bildiğim bunların ufak şişeleri yok? @Doğanay Y.

Oyla 0
Dışkılar iyi görünüyor. Bu ürünleri nereden aldınız? Benim bildiğim bunların ufak şişeleri yok? @Doğanay Y.
Doğanay bey akyol kardeşlerden alın demişti bölünmüş olarak. Ama kredi karttan bir türlü alamadim havale istediler ona da guvenemedim. Gitti gidiyordan aldım. Bölünmüş olarak 50 galiba 100den aşağı kesin ama 50 olmasi lazim.
Foto ekledim.
Yanında tohumlar yolladilar versele laganin. Ama o markanin Yemleri iyi değil diye duymuştum bayat oluyormus galiba. Büyük ihtimal vermem.

Ekli dosyalar

• IMG-20200816-WA0010.jpg
    IMG-20200816-WA0010.jpg
    80.5 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2020-08-16-19-48-34.png
    Screenshot_2020-08-16-19-48-34.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Oyla 0
Doğanay bey akyol kardeşlerden alın demişti bölünmüş olarak. Ama kredi karttan bir türlü alamadim havale istediler ona da guvenemedim. Gitti gidiyordan aldım. Bölünmüş olarak 50 galiba 100den aşağı kesin ama 50 olmasi lazim.
Foto ekledim.
Yanında tohumlar yolladilar versele laganin. Ama o markanin Yemleri iyi değil diye duymuştum bayat oluyormus galiba. Büyük ihtimal vermem.
Dışkılar iyi görünüyor. Kullanıma devam ediniz. Yanlış bir algı oluşmasını istemem. Bu aylarda satılan verselalar ithalat gerçekleşmediği için şuan ki ürünler 1. yılını tamamlamış ürünler olacaktır yaklaşık. Bayat olmayabilir, oladabilir bilemeyiz. Çok fazla bayat dönüşü geldiğinden söylediğimiz bir durumdur. Versela laga iyi bir markadır. Almadan önce firma ile SKT görüşmesi yapınız. Yeni ürün işaretlemesiyle gelecek ürünler taze olur.
Hediye yemi kullanabilirsiniz sorun olmayacaktır. Kuşlar zorunda kalmadığı sürece bayat yem tüketmiyorlar.

Oyla 0
Dışkılar iyi görünüyor. Kullanıma devam ediniz. Yanlış bir algı oluşmasını istemem. Bu aylarda satılan verselalar ithalat gerçekleşmediği için şuan ki ürünler 1. yılını tamamlamış ürünler olacaktır yaklaşık. Bayat olmayabilir, oladabilir bilemeyiz. Çok fazla bayat dönüşü geldiğinden söylediğimiz bir durumdur. Versela laga iyi bir markadır. Almadan önce firma ile SKT görüşmesi yapınız. Yeni ürün işaretlemesiyle gelecek ürünler taze olur.
Hediye yemi kullanabilirsiniz sorun olmayacaktır. Kuşlar zorunda kalmadığı sürece bayat yem tüketmiyorlar.
Skt 2022 marta kadar ikiside. Probiyotik yarinda devam ediyorum o zaman sizlerden onay gelirse ya da baska yapabileceğim bir sey varsa vitamini de kullanabilirim.
Gelen ürünlerin üstünde .grpeturunleri. yazıyor. Sitenin ürünleri iyi mi bilmiyorum belki sizler duymuşsunuzdur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Skt 2022 marta kadar ikiside. Probiyotik yarinda devam ediyorum o zaman sizlerden onay gelirse ya da baska yapabileceğim bir sey varsa vitamini de kullanabilirim.
Gelen ürünlerin üstünde *.com yazıyor. Sitenin ürünleri iyi mi bilmiyorum belki sizler duymuşsunuzdur.
Ben alışveriş yaptım güvenilir .

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Bu arada ben bu oranda bölünmüş görmedim ama kendileri şişeledikleri için olabiliri var. Daha önce bu firmayı duymadım maalesef. Önerdiğim siteler kendimin de alışveriş yaptığı, kuş platformlarında bilinen ve iyi firmalardır. Kuş federasyonunun düzenlediği yarışmalarda stant açıp ürün satışı gerçekleştiren siteler. Bu nedenle gelen ürünler orijinaldir ve güvenilir sitelerdir.

Oyla 0
Bu arada ben bu oranda bölünmüş görmedim ama kendileri şişeledikleri için olabiliri var. Daha önce bu firmayı duymadım maalesef. Önerdiğim siteler kendimin de alışveriş yaptığı, kuş platformlarında bilinen ve iyi firmalardır. Kuş federasyonunun düzenlediği yarışmalarda stant açıp ürün satışı gerçekleştiren siteler. Bu nedenle gelen ürünler orijinaldir ve güvenilir sitelerdir.
Siz diyorsaniz tabiki de guvenilirdir eminim ki. Karttan alacaktım kabul etmediler 2 kart denedim. Havaleyi hemen kabul ediyolar ama o yüzden alamadım. Havaleyede güvenemedim. Alan arkadaşlar varmış. Sıkıntı yoktur umarım.

Oyla 0
Sormak istediğim şeyler var. Kuş çok dışkı yapıyor. 10 20dk bir dışkı yapıyor. Normal mi? Dişilerin daha az yaptığını okumuştum. Bir de yarında probiyotik veriyorum değil mi? Probiyotik çay kaşığı ucundan biraz daha fazla veriyorum. Ama ayarı kacabilir tabiki. Fazla olursa zararı olur mu ya da az olursa etkisi olmaz mi merak ediyorum. @Doğanay Y. @Ümit T. @Farukk

Oyla 0
Probiyotiği 2-3 gün verebilirsiniz. Ardından haftada 1 kez düzenli kullanıma geçebilirsiniz. Vitaminde haftada 1 kez yeterli olacaktır. Tabi probiyotik bittikten sonra 2 günde vitamin gidiniz. 8 saat kuralını unutmayınız. Sık dışkılama ile ilgili kötü bir durum hiç duymadım ama yinede arkadaşların ek bir bildiği varsa yardımcı olurlar. Dışkısı kuşunuzun toparlanmaya başlamış.

Oyla 0
Probiyotiği 2-3 gün verebilirsiniz. Ardından haftada 1 kez düzenli kullanıma geçebilirsiniz. Vitaminde haftada 1 kez yeterli olacaktır. Tabi probiyotik bittikten sonra 2 günde vitamin gidiniz. 8 saat kuralını unutmayınız. Sık dışkılama ile ilgili kötü bir durum hiç duymadım ama yinede arkadaşların ek bir bildiği varsa yardımcı olurlar. Dışkısı kuşunuzun toparlanmaya başlamış.
Doğanay bey sizin dediğiniz gibi veriyorum probiyotigi çay kasigindan biraz daha fazla. Ama ayari kacabilir. Fazla olursa zarari olur mu ya da az olursa etkisi olmaz mı?

Oyla 0
Doğanay bey sizin dediğiniz gibi veriyorum probiyotigi çay kasigindan biraz daha fazla. Ama ayari kacabilir. Fazla olursa zarari olur mu ya da az olursa etkisi olmaz mı?
Bir kelime eksik vardır umarım. Çay kaşığı ucundan hafif fazla demek istediniz umarım :)
Probiyotik fazlası aşırı doz zararları olabilir. Bu nedenle yaklaşık dediğim gibi 2-3 pirinç tanesi ya da dokundurma çay kaşığı ucu olabilir. Yarım gram kullanım uygun olacaktır.

Oyla 0
Kuşum videodaki gibi ayaklarını ileriyo doğru atıyor uyurken. Sağlıklıyken de yapardı bu hareketi. Ne yapmaya çalışıyor bilgisi olan var mı? @Ümit T. @Farukk
İlk defa görüyorum ilginç bir hareket ama zararlı bişey değil rahat olabilirsiniz. Probiyotik bir kaç günlük fazlalık zararı olmaz devamlı fazlalık ters teper flora dengesini bozabilir. Bir ihtimal tabi ben pek bir zararını görmedim probiyotiklerin.

Oyla 0
İlk defa görüyorum ilginç bir hareket ama zararlı bişey değil rahat olabilirsiniz. Probiyotik bir kaç günlük fazlalık zararı olmaz devamlı fazlalık ters teper flora dengesini bozabilir. Bir ihtimal tabi ben pek bir zararını görmedim probiyotiklerin.
Dışkı nasıl sizce iyiye gidiyor mu? Yarında kullanırım probiyotik tekrar diskisinı atarım buraya ona göre vitamine geçerim. Böyle devam ederse ilaç kullanmama gerek kalmaz inşallah.

Oyla 0
Bugün büyük dışkıda yapmış 4 5 tane. Hala yapıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-17-13-02-49.png
    Screenshot_2020-08-17-13-02-49.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
Gün içinde diskilar bu şekilde. Biraz soluk renkli

Ekli dosyalar

• IMG-20200817-WA0003.jpg
    IMG-20200817-WA0003.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20200817-WA0004.jpg
    IMG-20200817-WA0004.jpg
    95.4 KB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Büyük dışkı + popoya dışkı yapışması + koyu renk dışkı olursa size tavsiye ettiğim ilacı kullanmanız gerekicek. Ara ara güzel dışkılıyor ancak dediğim gibi sorunlar devam ederse ilaç kullanmak gerekir ;)

Siz probiyotiği kesin bir gün normal su verin ardından 2 gün multivitamin kullanın sonra tekrar değerlendirelim.

Oyla 0