Kuşum sürekli kusuyor, lütfen yardım edin

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 ay önce kuşum halsizleşmeye kusmaya başlamıştı dışkıda yemler oluyordu. Facedeki gruplara yazdım kursak mantarı dediler triflucan ağzına aksamlari 1 damla biteral hapıda parçalara bölüp günlük 1 parça koydum bunu 3 gün boyunca kullandim daha kötü oldu gibi ya da fayda etmedi biraktim kullanmayi. Kusarken sıçratıyordu sulu kusmasi yoktu. Daha sonra veterinere götürdük salmonella ecoli dedi baytril verdi 1 hafta kullandım halsizligi yem yememesini kusmasini her şeyini duzeltti ama hala öğürüyordu ve dışkı açık yeşildi ilaçtan sonra ve tekrar kustu. Terkar baska bi gruba yazdım face yine kursak mantarı dediler tam suluga 10 damla koydum 9 gün boyunca kullandım kusma yine gittu dışkı yine kotüydü yine fayda etmedi öğürmesi devam ediyordu. Daha sonra bi şekilde bi adamla tanıştım ondan yardim alıyorum şuan usutmuş olacağını söyledi(hastalanmadan önce cereyanda kalmış olabilir camlar açıktı ben de farkettim aslında kaldığını) bu arada bu adamla tanıştığımda dışkı ishal, cok buyuk dışkı, açık yeşil dışkıydı. Adam karaciğeri cok fazla yordugumu söyledi evet biliyorum maalesef ishal için ecerfurly verelim dedik sabahtan aksama kadar kapsül olanı kullanıyorum biraz tozunu tam suluga koyuyorum bakteriyel dışkıda olduğu için sulphamezathine tam suluk 5 damla veriyorum ertesi gün yine ecerfurly akşam vitaform veriyorum her gün böyle tekrarlıyor. (Bu ilaçlara başlamadan once kusmasi yoktu halsizlik yoktu arada boğazında bir şey kalmış gibi yapıyordu sadece) ben maalesef bu ilaçları verirken soğuk su kullandım belki o yuzden etkisini pek görmedim ılık su kullanmaya basladim ve suan dışkısının daha iyiye gittiğini düşünüyorum görüyorumda en azindan kocaman değil diskisi daha küçük, ishalide bikac gündür hiç yok. Ama farkettim ki bi yerlerde bi yanlislik yapmışım kuyruk nefes alırken sallanmaya başladı bikac gündür ses çıkarması yok bence ilaclardan biri yaptı vitaform yaptı diye düşünüyorum sanki fazla koydum biraz daha etki etsin diye suyunu azalmıştım bunu adam söyledi bütün ilaçları oyle koymaya başladım ama vitaform agir gelmis olabilir onu azaltmayı düşünüyorum acaba kuyruğu düzelir mi? ( suan cok fazla tüy doküyor belki hastalığı için belkide tüye girdi ve bana göre biraz halsiz saldigimda iyi egleniyor ama kafeste biraz sessiz yine bikac gun önce cok iyiydi evin içinde dolaniyordu hep. Bir de yem yediği halde kilo almıyor aspur, dal dari, ishali icinde muz veriyorum, yumurta maması yaptım pek sevmedi) lütfen yardım olun cok uzun yazdım ama herhangibir sey bile yazsaniz benim için çok iyi olur kuş iyiye gidiyor mu? Yazmayı unutmuşum sulphezathineyi verirken b vitamini veriyorum yarım suluğundan daha az 4 damla veriyorum bi yudum alinca alıyorum suyunu ilacini veriyorum hem tüyü için hem de iyice halsiz düşmesin diye vitaformu verdiğim gunler vermiyorum.

Limoşum

Forum Sakini
Uçması iyi mi? Kafeste yada normal gün içinde ötüyormu?
Eskisi kadar yuksek ötmüyor maalesef uçuyor aslında ama yine o da eskisi kadar değil. Bakın bu 2 haftanin başında cok iyiydi diğer odaları gezip geliyordu cok yuksek sesle öterdi. Sonra 5 gundur belki biraz sessizlesti tüye girdi sessizlesti.
Ben onu heyecanlandiriyorum oyle yuksek ötüyor.
Yani ötüyor biz başka odadaysak bize sesleniyor

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Eskisi kadar yuksek ötmüyor maalesef uçuyor aslında ama yine o da eskisi kadar değil. Bakın bu 2 haftanin başında cok iyiydi diğer odaları gezip geliyordu cok yuksek sesle öterdi. Sonra 5 gundur belki biraz sessizlesti tüye girdi sessizlesti.
Ben onu heyecanlandiriyorum oyle yuksek ötüyor.
Yani ötüyor biz başka odadaysak bize sesleniyor

Birde son sormayı unutmuşum. Gün içinde kafeste hareketlimi? Yoksa sabit hep aynı yerde duruyormu?

Oyla 0

Limoşum

Forum Sakini
Birde son sormayı unutmuşum. Gün içinde kafeste hareketlimi? Yoksa sabit hep aynı yerde duruyormu?
Ona seslendigimde saga sola gidiyor hep onun dışında kendi istediginde cikma hareketleri yapıyor sabit kaldigida oluyor ama biz varken sadece oyle durmuyor yalnizsa oyle.
Bu sorularla korkutuyorsunuz beni sanki ağır bi hastalığı var gibi.. lütfen yeni ilaç aldirtmayin bana..

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Ona seslendigimde saga sola gidiyor hep onun dışında kendi istediginde cikma hareketleri yapıyor sabit kaldigida oluyor ama biz varken sadece oyle durmuyor yalnizsa oyle

Tamam anladım. Kuşun sorunu ağır değil. Ancak ilaç tedavisi gerekiyor yinede. Yarın bitki çayını verin. Ertesi gün normal su verin. Ve ertesi günün akşamında tekrar dışkı resmi atın son bir kez kontrol edelim ondan sonra gerekli önerileri yapıcam size merak etmeyin.

Oyla 0

Limoşum

Forum Sakini
Tamam anladım. Kuşun sorunu ağır değil. Ancak ilaç tedavisi gerekiyor yinede. Yarın bitki çayını verin. Ertesi gün normal su verin. Ve ertesi günün akşamında tekrar dışkı resmi atın son bir kez kontrol edelim ondan sonra gerekli önerileri yapıcam size merak etmeyin.
Peki neyi var yani şuan. Ishal mi ecoli mi kuruma mı bagirsaklarda mi sorun var neyi var?

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Peki neyi var yani şuan. Ishal mi ecoli mi kuruma mı bagirsaklarda mi sorun var neyi var?

Ne kızıyorsunuz ya :) Çok paniksiniz her an kuşa ilaç verebilirsiniz o yüzden söylemiyorum :) Peki tamam kuşun sorunu büyük ihtimalle koksidiyoz olduğunu düşünüyorum. Gerek dışkıların rengi gerekse kabızlığı koksidiyozun belirtileri. Ama sulphamezatin falan kullanmayın.

Aşağıda linkini verdiğim ürünleri sipariş edin nasıl kullanıcağınız yazıcam. Bunların dışında başka birşeye gerek yok. İlaçlar gelene kadar kuşta dinlenmiş olur, geldiği zaman başlarız ok.

Pantex Tyson - Cocci Mix Damla - 10 ml

Probiacti-Bird Kanatlı Hayvanlar ve Kafes Kuşları İçin Probiyotik Fiyatları ve Özellikleri

Oyla 0

Limoşum

Forum Sakini
Ne kızıyorsunuz ya :) Çok paniksiniz her an kuşa ilaç verebilirsiniz o yüzden söylemiyorum :) Peki tamam kuşun sorunu büyük ihtimalle koksidiyoz olduğunu düşünüyorum. Gerek dışkıların rengi gerekse kabızlığı koksidiyozun belirtileri. Ama sulphamezatin falan kullanmayın.

Aşağıda linkini verdiğim ürünleri sipariş edin nasıl kullanıcağınız yazıcam. Bunların dışında başka birşeye gerek yok. İlaçlar gelene kadar kuşta dinlenmiş olur, geldiği zaman başlarız ok.

Pantex Tyson - Cocci Mix Damla - 10 ml

Probiacti-Bird Kanatlı Hayvanlar ve Kafes Kuşları İçin Probiyotik Fiyatları ve Özellikleri
Bu ağır hastalık ama bu kekin cayindan iyilesmez mi yine ilaç vercem.. hiç vermek istemiyorum artık.
Peki bu hastalık değilse ne yapcaz?
Kac gun kullanmam gerek?
Benim için en önemlisi bu hastalık değilse boş yere kullanmış olcam yine.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Bu ağır hastalık ama bu kekik cayindan iyilesmez mi yine ilaç vercem.. hiç vermek istemiyorum artık.
Peki bu hastalık değilse ne yapcaz?
Kac gun kullanmam gerek?

Büyük ihtimalle bu ilaçtan sonra düzelir. Ama önce ilacı değil probiyotiği kullanıcaz. Duruma göre 5-7 gün kullanıcaz.

Oyla 0

Limoşum

Forum Sakini
Merak etmeyin eğer bir sorun olursa ben buradayım yardımcı olurum size ;)
Cocci mixe baktım ağızdan verilcek diyor. Asla ağızdan vermem. Triflucani ağızdan vermiştim. 3.gün yine verirken o kadar sıktı ve strese girdi ki ağzı açık kaldı bir süre. Ağızdan vermem o yüzden.
Zaten tutması zor strese giriyor. Dışkılarda kahverengi benimki kahverengi değil ki

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Cocci mixe baktım ağızdan verilcek diyor. Asla ağızdan vermem. Triflucani ağızdan vermiştim. 3.gün yine verirken o kadar sıktı ve strese girdi ki ağzı açık kaldı bir süre. Ağızdan vermem o yüzden.
Zaten tutması zor strese giriyor. Dışkılarda kahverengi benimki kahverengi değil ki

Bakın ilacı nasıl kullanıcağınızı yazıcam demiştim ama :) Ağızdan verilmeyecek suyuna katıcaz bu bir. İkincisi kutusundaki resme bakarak yorum yapmayın. Ben facebooktaki kişilere benzemem 10 kere düşnüp bir kere ilaç öneririm. Ve emin olmadan asla önermem. Sadece kahverengi dışkı koksidiyoz değildir ben bu dışkıları çok gördüm ve çok tedavi ettim. Ama bana güvenmiyorsanız önerdiğim ilaçları almayında kullanmayında ;) Ben zorla kimseye ilaç kullandırtmıyorum burada ok.

Oyla 0

Limoşum

Forum Sakini
Bakın ilacı nasıl kullanıcağınızı yazıcam demiştim ama :) Ağızdan verilmeyecek suyuna katıcaz bu bir. İkincisi kutusundaki resme bakarak yorum yapmayın. Ben facebooktaki kişilere benzemem 10 kere düşnüp bir kere ilaç öneririm. Ve emin olmadan asla önermem. Sadece kahverengi dışkı koksidiyoz değildir ben bu dışkıları çok gördüm ve çok tedavi ettim. Ama bana güvenmiyorsanız önerdiğim ilaçları almayında kullanmayında ;) Ben zorla kimseye ilaç kullandırtmıyorum burada ok.
Tabikide zorla kullandirtmiyorsunuz ama beni de anlayın lütfen. Bu zamana kadar yardım eden herkese güvenip aldım ilaçları ve bu hale geldi. İyileşme bir türlü göstermedi. Güvenmek çok zor.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Tabikide zorla kullandirtmiyorsunuz ama beni de anlayın lütfen. Bu zamana kadar yardım eden herkese güvenip aldım ilaçları ve bu hale geldi. İyileşme bir türlü göstermedi. Güvenmek çok zor.

Peki ozman siz bildiğiniz gibi yapın önerdiğim ilaçlarıda kullanmayın. Boşuna vaktimi ayırıyorum bende hata.

Oyla 0

Hazal 

Yönetici
Moderatör
@Ümit T. İlaçları kullandık ve iyi geldi diyelim. 1 2 ay sonra tekrarlar mi kendisini?
Hayvan hastalığı çok zor bir durum anlıyorum sizi.Hele kuş hastalıkları, teşhis tedavisi daha da zor. Aynı süreçlerden geçtim çok yıpratıcı biliyorum.Çok tereddüt ediyorsanız ve genel durumu kötüye gitmiyorsa biraz bekleyin isterseniz.Ümit bey’de yardımcı olmaya çalışıyor tabi.O kadar ilacın üstüne siz de haklısınız.Kuşun durumu çok ağır değil bence de,bir kaç gün gözlemleyin.

Oyla 0