Kuşum sürekli kusuyor, lütfen yardım edin

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 ay önce kuşum halsizleşmeye kusmaya başlamıştı dışkıda yemler oluyordu. Facedeki gruplara yazdım kursak mantarı dediler triflucan ağzına aksamlari 1 damla biteral hapıda parçalara bölüp günlük 1 parça koydum bunu 3 gün boyunca kullandim daha kötü oldu gibi ya da fayda etmedi biraktim kullanmayi. Kusarken sıçratıyordu sulu kusmasi yoktu. Daha sonra veterinere götürdük salmonella ecoli dedi baytril verdi 1 hafta kullandım halsizligi yem yememesini kusmasini her şeyini duzeltti ama hala öğürüyordu ve dışkı açık yeşildi ilaçtan sonra ve tekrar kustu. Terkar baska bi gruba yazdım face yine kursak mantarı dediler tam suluga 10 damla koydum 9 gün boyunca kullandım kusma yine gittu dışkı yine kotüydü yine fayda etmedi öğürmesi devam ediyordu. Daha sonra bi şekilde bi adamla tanıştım ondan yardim alıyorum şuan usutmuş olacağını söyledi(hastalanmadan önce cereyanda kalmış olabilir camlar açıktı ben de farkettim aslında kaldığını) bu arada bu adamla tanıştığımda dışkı ishal, cok buyuk dışkı, açık yeşil dışkıydı. Adam karaciğeri cok fazla yordugumu söyledi evet biliyorum maalesef ishal için ecerfurly verelim dedik sabahtan aksama kadar kapsül olanı kullanıyorum biraz tozunu tam suluga koyuyorum bakteriyel dışkıda olduğu için sulphamezathine tam suluk 5 damla veriyorum ertesi gün yine ecerfurly akşam vitaform veriyorum her gün böyle tekrarlıyor. (Bu ilaçlara başlamadan once kusmasi yoktu halsizlik yoktu arada boğazında bir şey kalmış gibi yapıyordu sadece) ben maalesef bu ilaçları verirken soğuk su kullandım belki o yuzden etkisini pek görmedim ılık su kullanmaya basladim ve suan dışkısının daha iyiye gittiğini düşünüyorum görüyorumda en azindan kocaman değil diskisi daha küçük, ishalide bikac gündür hiç yok. Ama farkettim ki bi yerlerde bi yanlislik yapmışım kuyruk nefes alırken sallanmaya başladı bikac gündür ses çıkarması yok bence ilaclardan biri yaptı vitaform yaptı diye düşünüyorum sanki fazla koydum biraz daha etki etsin diye suyunu azalmıştım bunu adam söyledi bütün ilaçları oyle koymaya başladım ama vitaform agir gelmis olabilir onu azaltmayı düşünüyorum acaba kuyruğu düzelir mi? ( suan cok fazla tüy doküyor belki hastalığı için belkide tüye girdi ve bana göre biraz halsiz saldigimda iyi egleniyor ama kafeste biraz sessiz yine bikac gun önce cok iyiydi evin içinde dolaniyordu hep. Bir de yem yediği halde kilo almıyor aspur, dal dari, ishali icinde muz veriyorum, yumurta maması yaptım pek sevmedi) lütfen yardım olun cok uzun yazdım ama herhangibir sey bile yazsaniz benim için çok iyi olur kuş iyiye gidiyor mu? Yazmayı unutmuşum sulphezathineyi verirken b vitamini veriyorum yarım suluğundan daha az 4 damla veriyorum bi yudum alinca alıyorum suyunu ilacini veriyorum hem tüyü için hem de iyice halsiz düşmesin diye vitaformu verdiğim gunler vermiyorum.

Hayvan hastalığı çok zor bir durum anlıyorum sizi.Hele kuş hastalıkları, teşhis tedavisi daha da zor. Aynı süreçlerden geçtim çok yıpratıcı biliyorum.Çok tereddüt ediyorsanız ve genel durumu kötüye gitmiyorsa biraz bekleyin isterseniz.Ümit bey’de yardımcı olmaya çalışıyor tabi.O kadar ilacın üstüne siz de haklısınız.Kuşun durumu çok ağır değil bence de,bir kaç gün gözlemleyin.
Ilaclar gelene kadar beklicem zaten ama düzeleceğini sanmıyorum. Tedaviyi yapmak zorundayim. Çok zor ama bir ben bir de Allah biliyor ne çektiğimi

Oyla 0
Ben aynı düşüncede değilim. Dışkının toplaması için ihtiyacı olan yararlı bakterilerin üremesi. Bir kaç gün süreci gözlemleyin. Hiç bir şekilde ne ilaç alın ne de başka ilaçlar sunun. Koksidyoz bir dışkı değil bence. Bu tip renk açılmaları genelde gıda değişiklikleri, kursak enfeksiyonlarından kaynaklı gözlemlenir. Şu aşamada ilaç almayınız. Koksidyoz dışkılar çok ama çok başka.

Oyla 0
Ben aynı düşüncede değilim. Dışkının toplaması için ihtiyacı olan yararlı bakterilerin üremesi. Bir kaç gün süreci gözlemleyin. Hiç bir şekilde ne ilaç alın ne de başka ilaçlar sunun. Koksidyoz bir dışkı değil bence. Bu tip renk açılmaları genelde gıda değişiklikleri, kursak enfeksiyonlarından kaynaklı gözlemlenir. Şu aşamada ilaç almayınız. Koksidyoz dışkılar çok ama çok başka.
Kekik zencefil veririm Ümit beyin dediği gibi. Belkide 1 hafta beklemem lazım inşallah ilaç kullanmak zorunda kalmam eğer hiç düzelme olmazsa bi çaresine bakarız

Oyla 0
Ilaclar gelene kadar beklicem zaten ama düzeleceğini sanmıyorum. Tedaviyi yapmak zorundayim. Çok zor ama bir ben bir de Allah biliyor ne çektiğimi
çok çok az daha sabredin probiyotik harici hiçbir şey vermeyin şimdilik. Bir şeyde almayın bana kalırsa. Genede görmek istiyorum bazen bu tip dışkılar Doğanay’ın söylediği gibi oluyor. Bazende @Ümit T. bahsettiği nedenlerden gerçekleşiyor. Ama eğer bir rahatsızlık varsa kursak enfeksiyonuyla alakalı değil Gibi @Doğanay Y. :) Bende koksi. Derdim. Dışkı çok düzensiz tek tip bir forma sahip değil. Kursak enfeksiyonu yada başka bir şey diyelim dışkılar tek düze bozuk gider Diye düşünüyorum :)

Oyla 0
Kekik zencefil veririm Ümit beyin dediği gibi. Belkide 1 hafta beklemem lazım inşallah ilaç kullanmak zorunda kalmam eğer hiç düzelme olmazsa bi çaresine bakarız
Şu bitki çaylarınıda kesin ben naturel beslenmeye saygı duyan bir insanımda abartmanında alemi yok gibi :) 1 gün yeter tedavi edici özellikleri yok bunlar (yüksek doz konsantre haller hariç) sadece koruyucu olurlar. Hastaysa boşa kürek çekersiniz. Kendiniz için daha iyi olur sakinleşirsiniz :D probiyotiği verin evhamdan uzak bir 3-4 gün geçirmeyi deneyin. Telefonu yavaşça uzak bir noktaya bırakıp, internetten hastalık belirtilerine, önerilerine bakmayıp kuşunuzu gözlemlersiniz. Sağlıkla...

Oyla 0
Şu bitki çaylarınıda kesin ben naturel beslenmeye saygı duyan bir insanımda abartmanında alemi yok gibi :) 1 gün yeter tedavi edici özellikleri yok bunlar (yüksek doz konsantre haller hariç) sadece koruyucu olurlar. Hastaysa boşa kürek çekersiniz. Kendiniz için daha iyi olur sakinleşirsiniz :D probiyotiği verin evhamdan uzak bir 3-4 gün geçirmeyi deneyin. Telefonu yavaşça uzak bir noktaya bırakıp, internetten hastalık belirtilerine, önerilerine bakmayıp kuşunuzu gözlemlersiniz. Sağlıkla...
Probiyotik yok ben de o yuzden şu çayları vereyim dedim. Ya çayları veririm ya da sade su

Oyla 0
Maşallah çok tatlı bir dişi. Tüy döneminde. B vit ve banyo desteği sağlayınız. Her hangi bir sorun göremedim ben bunu neden yapıyor dediğiniz videoda?

Oyla 0
Probiyotik yok ben de o yuzden şu çayları vereyim dedim. Ya çayları veririm ya da sade su
Kaç sayfadır probiyotik deniyor yoksa madem temin ediniz. Tekrarlanip tekrarlanmaması için kimse garanti veremez sindirim yolunda mikroskobik bir denge var bu denge oturana kadar belki de başka hastalik etkeni ortaya çıkacak. Sakinca belirtilenleri yapın

Oyla 0
Kaç sayfadır probiyotik deniyor yoksa madem temin ediniz. Tekrarlanip tekrarlanmaması için kimse garanti veremez sindirim yolunda mikroskobik bir denge var bu denge oturana kadar belki de başka hastalik etkeni ortaya çıkacak. Sakinca belirtilenleri yapın
Onerebileceginiz kolayca ulasabilecegim probiyotik var mı? Kefir ya da yoğurt suyu harici

Oyla 0
Hepsi bir tık ötede. hobipet, petmarketburada, akyolkardesler.net gibi sitelerden bulabilirsiniz.

Oyla 0
Kolaya kaçmıyorum kefirin zararlı olduğunu bile bile neden kullanayım. Boyle yargılayacaksanız yorum yapmayın. Onun iyilesmesini en çok ben istiyorum
Kefir kullanın demiyorum zaten. Almanız gereken ürünler paylaşılmış tedarik edebileceğiniz siteye kadar...

Oyla 0