Kuşumu Kaybettim

Mzafa

Forum Sakini
Merhabalar,
Az önce dişi sultan papağanım elimde hayatını kaybetti. Bir anda soluk soluğa kaldı tünekten düştü elimde canını verdi.
Erkek sultan papağanımızı susturamıyoruz. Başından zor aldık. Bu süreçte ne yapmalıyım hemen yeni bir dişi bulmak gerekir mi iyi gelir mi?

evet toparliyor. ilaca devam edip 5. gun sonunda tekrar durum güncellemesi yapmanızı öneririm

ilacı ne dozda kullaniyorsunuz?

kuşlarin genel durumu (yeme içme hareket vs) nasıl?
İlacı 3 gün boyunca verdim, 24 saatte bir suyunu temizleyip tekrar ilaç koydum, (tam suluğa 7 damla) dün ve bugün vermemiştim, öyleyse 2 gün daha verip 5 günü tamamlıyorum?

evet toparliyor. ilaca devam edip 5. gun sonunda tekrar durum güncellemesi yapmanızı öneririm

ilacı ne dozda kullaniyorsunuz?

kuşlarin genel durumu (yeme içme hareket vs) nasıl?
Yeme içme hareket konusunda bir sıkıntıları yok aksine gayet iyiler o konuda, tek sıkıntımız dişinin gaga uzunluğu şuan için :/

Selamlar,
Dişi kuşumuzu kaybettikten sonra yeni dişimizi alalı 2.ay oldu, önce dişi erkeğe yaklaşıyordu erkek pas vermiyordu, şimdi de erkek kur yapıyor yanına gidiyor dişi kaçıyor. Yuvalık taktık dün, dişi giriyor erkek yanına girince dışarı çıkıyor.
Bu davranışlar normal mi yoksa bi çift olamazlar mı

Yuvaliga giriyor olması iyi bir gelişme
Kavga yoksa bu iyiye işaret
Dişinin kaçıyor olması hazır değil anlamına gelebilir
Papağanlar konusunda çok tecrübeli değilim en doğru cevabı @Doğanay Y.
Hocam verecektir

Selamlar,
Dişi kuşumuzu kaybettikten sonra yeni dişimizi alalı 2.ay oldu, önce dişi erkeğe yaklaşıyordu erkek pas vermiyordu, şimdi de erkek kur yapıyor yanına gidiyor dişi kaçıyor. Yuvalık taktık dün, dişi giriyor erkek yanına girince dışarı çıkıyor.
Bu davranışlar normal mi yoksa bi çift olamazlar mı
yeni çiftleri ben bizdeki nazlı durumlara benzetiyorum. Gerçek anlamda önce deniyorlar birbirlerini ve sınırlarını anlıyorlar. Ardından uyum sağlarlarsa kuluçkasını başlatıyorlar. Davranış çok normal. Bu davranıştan sonra yuva içinde yavaş yavaş ötüşmeler başlıyor genelde