Kuşumun gözüne ne oldu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dalin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dalin

Yarışma Kazananı
Lütfen yardim edin sabah kuşumun gözünü bu halde gördüm neden oldu bilmiyorum diğer gözünde birsey yok. Napmam lazim veterinere gideyimmi. @Doğanay Y.

Ekli dosyalar

• 20230105_102608.jpg
    20230105_102608.jpg
    818.6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Kaşıntı sebebiyle kafes tellerine sürtmus gibi duruyor
Gözde kızarıklık Yok sanırım bir resim hariç diğerleri net değil
Hocalar görünce daha detaylı bilgi vereceklerdir

Ben gözleri böyle görünce 2 gün mutlaka göz damlası ve krem kullanıyorum. Tüy dönemi harici dökülen göz çevresi genelde mantar işareti olabiliyor ama daima mantar değil. Farklı hastalıklarında belirtisi olabilir.

Ben gözleri böyle görünce 2 gün mutlaka göz damlası ve krem kullanıyorum. Tüy dönemi harici dökülen göz çevresi genelde mantar işareti olabiliyor ama daima mantar değil. Farklı hastalıklarında belirtisi D

Ben gözleri böyle görünce 2 gün mutlaka göz damlası ve krem kullanıyorum. Tüy dönemi harici dökülen göz çevresi genelde mantar işareti olabiliyor ama daima mantar değil. Farklı hastalıklarında belirtisi olabilir.
Doğanay ben 4e doğru normale döndü ama yinede veterinere götürdüm ,sabahki fotoğrafını gösterdim şuan düzelmiş sıkıntı yok dedi eğer yine aynı olursa getirirsiniz dedi. Dün başka bir kuş gagasiyla vurmuştu gece birseyi yoktu ama belki ondan olabilir bide salma kafesin ara teliyle oynuyordu kac gündür belki ondan olabilir. Şuan birseyi yok

Doğanay ben 4e doğru normale döndü ama yinede veterinere götürdüm ,sabahki fotoğrafını gösterdim şuan düzelmiş sıkıntı yok dedi eğer yine aynı olursa getirirsiniz dedi. Dün başka bir kuş gagasiyla vurmuştu gece birseyi yoktu ama belki ondan olabilir bide salma kafesin ara teliyle oynuyordu kac gündür belki ondan olabilir. Şuan birseyi yok
çok geçmiş olsun. Kafesi dezenfekte etmeyi unutmayalım

Göz kapakları sararırsa enfeksiyon kaynaklı haberiniz olsun. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ilaç kullanmak gerekiyor.

Göz kapakları sararırsa enfeksiyon kaynaklı haberiniz olsun. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ilaç kullanmak gerekiyor.
Doğanay bey bu sabah yine böyleydi. Kuşumun gözündeki sıkıntı ne sizce aksama dogru düzeliyor sabah yine oluyor benim ne yapmam lazim

Ekli dosyalar

• 20230106_110116.jpg
    20230106_110116.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 11
Mantar problemleri olacak gibi hocam. Bu nedenle ilk adım eczaneden gentagut + teramycin göz pomadı alıp uygulama yapınız. Vilmectin varsa elinizde 1 damla ense uygulamasını da unutmayalım.

Mantar problemleri olacak gibi hocam. Bu nedenle ilk adım eczaneden gentagut + teramycin göz pomadı alıp uygulama yapınız. Vilmectin varsa elinizde 1 damla ense uygulamasını da unutmayalım.
Hocam bu normal kursak mantarı olan mantarmi göz mantarimi. Veterinere sizce götüreyimmi.Birde onlari ben gozune nasil uygulayacağım . Vilmectin bende yok malesef birde ben onu uygulamayı beceremem gibi hocam

Ben veterinere yine gittim ama gözünde birsey yok dedi birsey yapamayiz dedi. Sizin dediklerinizi ecnaneden aldim sizce biraz beklesemmmi bir kac gun yoksa kulllanayimmi. Gözüne birsey olmaz degilmi. Birde nasil kullacagim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230106-164437_Gallery.jpg
    Screenshot_20230106-164437_Gallery.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
Ben veterinere yine gittim ama gözünde birsey yok dedi birsey yapamayiz dedi. Sizin dediklerinizi ecnaneden aldim sizce biraz beklesemmmi bir kac gun yoksa kulllanayimmi. Gözüne birsey olmaz degilmi. Birde nasil kullacagim
Şuan gözü böyle kötü halde bu dediklerinizi nasil kullnacagim anlatabilirmisiniz

Ekli dosyalar

• IMG-20230107-WA0020.jpeg
    IMG-20230107-WA0020.jpeg
    429.6 KB · Görüntüleme: 12
Damlayı sabah ve akşamları, iki gözüne de birer damla yapmanız lazım. Elinize almanız geriyor ve damla doğrudan göz içi dağılmadığından bir kaç saniye bekleyip diğer gözü yapıyorsunuz. Damla sonrası doğrudan krem uygulanabilir. Göz içine değdirmeden kulak çöpüyle yüzeysel, göz etrafına sürmelisiniz.
Bahsettiğim mantar kursak mantarı değil hocam. Onu bu işlemlerden sonra ele almak gerekiyor. Vilmectin uygulaması çok basit aslında.
Bu arada görme kaybı yok değil mi kuşunuzda? Tepki veriyor mu o bölgeden bir şeyler yaptığınızda?

Damlayı sabah ve akşamları, iki gözüne de birer damla yapmanız lazım. Elinize almanız geriyor ve damla doğrudan göz içi dağılmadığından bir kaç saniye bekleyip diğer gözü yapıyorsunuz. Damla sonrası doğrudan krem uygulanabilir. Göz içine değdirmeden kulak çöpüyle yüzeysel, göz etrafına sürmelisiniz.
Bahsettiğim mantar kursak mantarı değil hocam. Onu bu işlemlerden sonra ele almak gerekiyor. Vilmectin uygulaması çok basit aslında.
Bu arada görme kaybı yok değil mi kuşunuzda? Tepki veriyor mu o bölgeden bir şeyler yaptığınızda?
Hocam diğer gözü sağlıklı yinede damlayi yapayimmi. Birde saglikli goze tek damlami yapayim kreme gerek yok degilmi. Hocam iki gözüde görüyor cok şükür. Kac gun uygulayalim hocam.

Birde hocam damla fazla gider diye korkuyorum yinede damlaligindan yapmam lazim değil mi. Inşallah biraey olmadan yaparim

Damla fazla olması sorun değiş. İki gözü de gerekiyor maalesef. Kremi iki gözüne de uygulamalısınız damla gibi. Günde 1 kez yeterli olur krem.
Ek olarak tünek ve aksesuarları dezenfekte etmeyi unutmayınız.

Damla fazla olması sorun değiş. İki gözü de gerekiyor maalesef. Kremi iki gözüne de uygulamalısınız damla gibi. Günde 1 kez yeterli olur krem.
Ek olarak tünek ve aksesuarları dezenfekte etmeyi unutmayınız.
Tamamdir doganay bey kac gun devam edelim peki. Krem iyi olan göze günde 1 kez degilmi. Diger gözüne krem iki kez. Tamam dediklerinizi yapacağım