Kuşumun gözüne ne oldu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dalin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dalin

Yarışma Kazananı
Lütfen yardim edin sabah kuşumun gözünü bu halde gördüm neden oldu bilmiyorum diğer gözünde birsey yok. Napmam lazim veterinere gideyimmi. @Doğanay Y.

Ekli dosyalar

• 20230105_102608.jpg
    20230105_102608.jpg
    818.6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
İki gözüne de günde 1 kez krem, günde 2 kere de damla uygulamalısınız. Tahminen 4 gün yeterli olur. Kremden dolayı tüy deformeleri biraz olabilir o bölgede ama yenilendiğinde sorun düzelecektir.

İki gözüne de günde 1 kez krem, günde 2 kere de damla uygulamalısınız. Tahminen 4 gün yeterli olur. Kremden dolayı tüy deformeleri biraz olabilir o bölgede ama yenilendiğinde sorun düzelecektir.
Doğanay bey ben kremi gözünün etrafındaki tüylere sürüyorum, gözüne göz kapağına değdirmiyorum doğru mu yapıyorum

Doğanay bey ben kremi gözünün etrafındaki tüylere sürüyorum, gözüne göz kapağına değdirmiyorum doğru mu yapıyorum
gözüne cisim yaklaştığında kapatıyorlar gözünü. Göz kapağı ve azıcık o kel kalan bölgeye sürmeniz lazım. Çok yüzeysel tabi, tabaka halinde kalmamalı.

Lütfen yardim edin sabah kuşumun gözünü bu halde gördüm neden oldu bilmiyorum diğer gözünde birsey yok. Napmam lazim veterinere gideyimmi. @Doğanay Y.
Gentavet-G Göz ve kulak Damlası kullanıyorum ben her ay bir kuşumun gözü böyle oluyor. Hemen etki ediyor Sabah akşam birer damla şeklinde uygulanıyor.

Doğanay bey bu sabah yine böyleydi. Kuşumun gözündeki sıkıntı ne sizce aksama dogru düzeliyor sabah yine oluyor benim ne yapmam lazim
Tuneklere sürtünme veya kafese sürtünme ile olduysa bu durum normal. Ama Doğanay beyin bahsettiği gibiyse bilgim yok benimde. Umarım kuşunuz için geçici bir durumdur. Kendi kuşumda tuneklere sürtünme sonucu bu şekilde oluşmuştu. Kullandığım göz damlası sayesinde 5 günde iyileşti. Bazen ağızdan ilaç verdiğimde göze kaçıyor ilaç yine damla kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20221002-WA0004.jpeg
    IMG-20221002-WA0004.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
Tuneklere sürtünme veya kafese sürtünme ile olduysa bu durum normal. Ama Doğanay beyin bahsettiği gibiyse bilgim yok benimde. Umarım kuşunuz için geçici bir durumdur. Kendi kuşumda tuneklere sürtünme sonucu bu şekilde oluşmuştu. Kullandığım göz damlası sayesinde 5 günde iyileşti. Bazen ağızdan ilaç verdiğimde göze kaçıyor ilaç yine damla kullanıyorum.
Benim ilk kez oldu inşallah benimkide düzelir sağolun yardımınız için sizede geçmiş olsun

gözüne cisim yaklaştığında kapatıyorlar gözünü. Göz kapağı ve azıcık o kel kalan bölgeye sürmeniz lazım. Çok yüzeysel tabi, tabaka halinde

gözüne cisim yaklaştığında kapatıyorlar gözünü. Göz kapağı ve azıcık o kel kalan bölgeye sürmeniz lazım. Çok yüzeysel tabi, tabaka halinde kalmamalı.
Doğanay bey 4 gün boyunca dediğiniz şekilde kullandım ve çok şükür geçti. Veterinerden çok daha bilgilisiniz kuşum sayenizde iyi oldu çok sağolun Allah razı olsun

Ekli dosyalar

• IMG-20230112-WA0008.jpeg
    IMG-20230112-WA0008.jpeg
    413.3 KB · Görüntüleme: 13
Çok sağolun 😊 Şuan ekstra birşey yapmam gerekiyormu vitamin vs. Birde iyileştiği için diğer kuşumla bir araya getirdim birsey olmaz değilmi
hayır sorun olmaz. Vitamin normal beslenmesinde de kullandığımız bir ürün olduğundan programınıza göre gidin. Ekstradan gerekmiyor

hayır sorun olmaz. Vitamin normal beslenmesinde de kullandığımız bir ürün olduğundan programınıza göre gidin. Ekstradan gerekmiyor
Doğanay bey Kuşumun gözü yine böyle oldu. Sabah kalktığımızda böyleydi. Ne yapmamız lazım. Geçen hafta 4gun damla ve kremi kullanmıştı geçmişti. Sizce neden tekrarlıyor

Ekli dosyalar

• 20230119_105634.jpg
    20230119_105634.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG-20230119-WA0000.jpeg
    IMG-20230119-WA0000.jpeg
    563.8 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG-20230119-WA0004.jpeg
    IMG-20230119-WA0004.jpeg
    408.4 KB · Görüntüleme: 7
Doğanay bey Kuşumun gözü yine böyle oldu. Sabah kalktığımızda böyleydi. Ne yapmamız lazım. Geçen hafta 4gun damla ve kremi kullanmıştı geçmişti. Sizce neden tekrarlıyor
Şuan düzeldi kendiliğinden. Ama gecenkinde de düzelip sabah tekrar olmuştu. Ne yapmak lazım

Ekli dosyalar

• IMG-20230119-WA0015.jpeg
    IMG-20230119-WA0015.jpeg
    520.8 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG-20230119-WA0012.jpeg
    IMG-20230119-WA0012.jpeg
    450.7 KB · Görüntüleme: 8
Bana kalırsa kuşunuzun birşeyi yok kafes teline sürtüyor gibi
Benim de başıma birden fazla geldi
İlk gördüğüm de çok korkmuştum ama bir kaç saate duzeldigini görünce sorun olduğunu düşünmedim

Bana kalırsa kuşunuzun birşeyi yok kafes teline sürtüyor gibi
Benim de başıma birden fazla geldi
İlk gördüğüm de çok korkmuştum ama bir kaç saate duzeldigini görünce sorun olduğunu düşünmedim
Doğru diyorsunuz kafasını çok kaşıyor mineral taşlarına sürterek ondan olabilir. Ama 1 yıldır hep kaşıyor bu şekilde ikinci kez oldu o yüzden gözünde sorunmu var anlayamadım. Teşekkür ederim 😇

Doğru diyorsunuz kafasını çok kaşıyor mineral taşlarına sürterek ondan olabilir. Ama 1 yıldır hep kaşıyor bu şekilde ikinci kez oldu o yüzden gözünde sorunmu var anlayamadım. Teşekkür ederim 😇
Rica ederim güzel bir banyo ortamı hazilayin
Bu sorunu yaşadığım kuşum banyo yapmayı çok sever kafasını hep suya koyar

Rica ederim güzel bir banyo ortamı hazilayin
Bu sorunu yaşadığım kuşum banyo yapmayı çok sever kafasını hep suya koyar
Şuan öyle bir banyo yaptı ki 1.5 yıldır sanki ilk kez banyo yapıyor gibi 😂 iyi ki önerdiniz hiç aklıma gelmemisti. Geçen hafta yapmıştı çünkü. Gerçekten baya kafasını suya soktu çıkardı rahatladı teşekkür ederiz😇

Ekli dosyalar

• IMG-20230119-WA0042.jpeg
    IMG-20230119-WA0042.jpeg
    571.9 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20230119-WA0026.jpeg
    IMG-20230119-WA0026.jpeg
    836.4 KB · Görüntüleme: 9
Şuan öyle bir banyo yaptı ki 1.5 yıldır sanki ilk kez banyo yapıyor gibi 😂 iyi ki önerdiniz hiç aklıma gelmemisti. Geçen hafta yapmıştı çünkü. Gerçekten baya kafasını suya soktu çıkardı rahatladı teşekkür ederiz😇
Sapsik ya kendini ne hâle sokmuş
Rahatmistir şimdi çok sevindim 😍