Kuşumun poposu şiş

Oğuzhannnn

iyikus.com Üyesi
Merhaba benim 2 yaşında erkek muhabbet kuşum 3 4 gündür dışkı yapmıyordu ya da yapamıyordu sürekli ben poposunu temizliyordum poposunda çok az şişlik var ne yapmam lazım ki o şişlik iner acaba

Merhaba kuşuma dediğiniz ilaçları takviye ettim Allaha şükür çok daha iyi teşekkür ederim öncelikle. Bugünden kuşum uyurken kanatlarını titretiyor acaba neden böyle bir şey yapıyor olabilir? Üşümelik bir durumu da yok

Merhaba kuşuma dediğiniz ilaçları takviye ettim Allaha şükür çok daha iyi teşekkür ederim öncelikle. Bugünden kuşum uyurken kanatlarını titretiyor acaba neden böyle bir şey yapıyor olabilir? Üşümelik bir durumu da yok
Merhaba, stres kaynaklı ya da vücut ısısını dengelemek için yapıyor olabilir. Ateşli hastalıklarda da yapıyorlar bazen

Merhaba, stres kaynaklı ya da vücut ısısını dengelemek için yapıyor olabilir. Ateşli hastalıklarda da yapıyorlar bazen
Hocam dediğiniz gibi ilaçlarını verdim aksatmadım ama fazla mı verdim ilaçlardan mı etkilendi diye düşündüm uçamadığı için alıyorum onu beraber yatıyoruz filan baya sıcak oluyor demek o yüzden

Hocam dediğiniz gibi ilaçlarını verdim aksatmadım ama fazla mı verdim ilaçlardan mı etkilendi diye düşündüm uçamadığı için alıyorum onu beraber yatıyoruz filan baya sıcak oluyor demek o yüzden
Kuşumun dışkısı ve poposu bu şekilde hocam saf zeytinyağı da içirdim marul salatalık lahana da yedirdim ama o dışkısını düşürdüğünü görmedim acaba poposu yere değiyor o yüzden bırakamıyor olabilir mi?

o bölgeyi ılık bir suyla yumuşatıp yapışanları temizleyiniz. Kabız problemi bir de dediğiniz gibi sürtünmeden kaynaklı bulaşmış olabilir. Elektrolit desteği daha doğru olur bu süreçte yağ ya da diğer besinler yerine.
başlığa aldırış etmeyin, çok yönlü etkisi var.

o bölgeyi ılık bir suyla yumuşatıp yapışanları temizleyiniz. Kabız problemi bir de dediğiniz gibi sürtünmeden kaynaklı bulaşmış olabilir. Elektrolit desteği daha doğru olur bu süreçte yağ ya da diğer besinler yerine.
başlığa aldırış etmeyin, çok yönlü etkisi var.
Hocam Allaha şükür kuşum yemini yiyor sürekli. salatalık verdim onu da yiyor yemesinde sorun yok ama maalesef tüyleri kabarık dünden beri. kanatlarını da titletmiyor bugünden.

Hocam yem yemesi su içmesi olumlu mu peki?
bazı hastalık durumlarında kuşlar aşırı yem yiyor gibi görünebilir. Aslında yemi geveleyip kırıp tüketmiyorlar. Çok yemesi de bir sorunun göstergesi. Su fazla içmesi ise fazla dehidrasyon sorunu yaşaması ya da organlarla alakalı bir sıkıntının göstergesi olabilir.
Kararında yiyip içmesi gerekiyor.

bazı hastalık durumlarında kuşlar aşırı yem yiyor gibi görünebilir. Aslında yemi geveleyip kırıp tüketmiyorlar. Çok yemesi de bir sorunun göstergesi. Su fazla içmesi ise fazla dehidrasyon sorunu yaşaması ya da organlarla alakalı bir sıkıntının göstergesi olabilir.
Kararında yiyip içmesi gerekiyor.
Hocam Entrobac ve Tollyamin Forte 3 gün verdim vermeye devam edeyim mi fazlası zarar mı

tolyamin forte için biraz ara verilebilir. Probiyotik verebilirsiniz ama arada hiç boş gün bırakmadığınız için isterseniz 1 günlük temiz su sağlayın