Muhabbet kuşu alışma süreci gözlemler

Fatmaguler

iyikus.com Üyesi
Herkese merhaba. Biz bugün iki tane muhabbet kuşu sahiplendik. Cinsiyetleri nelerdir acaba ??

Ekli dosyalar

• IMG_20221111_200428.jpg
    IMG_20221111_200428.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20221111_200359.jpg
    IMG_20221111_200359.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20221111_200358.jpg
    IMG_20221111_200358.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20221111_200426.jpg
    IMG_20221111_200426.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20221111_200409.jpg
    IMG_20221111_200409.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20221111_200404.jpg
    IMG_20221111_200404.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 13
Entrobac da aldım yarın yada öbür gün elimde olacaktır. Bt-amin Forte yok şuan için sadece. Onu da temin ederim kısa sürede. BT-amin-forte ne için kullanılıyor ? Neye iyi gelir yani
İleriki zamanlarda temin edebilirsiniz yeni aldınız madem şimdilik bunları kullanın
Ben de Hemen almadım BT -amin Forte yi
Ama gereklidir alınırsa iyi olur

İleriki zamanlarda temin edebilirsiniz yeni aldınız madem şimdilik bunları kullanın
Ben de Hemen almadım BT -amin Forte yi
Ama gereklidir alınırsa iyi olur
Tamamdır. Ben bugün gerwit-w ve entrobac aldım. Bir iki güne elimde olur. Bir dahaki siparişime bt-amin-forte u da eklerim. Çok teşekkür ederim yardımlarınız cevaplarınız için 🤲

Röhnfried BT-Amin forte belirli bir kompozisyonda yüksek dozlarda aminoasit, elektrolit ve B vitaminleri içerir, Temel aminoasitler kolaylıkla kullanılabilir özelliktedir ve böylelikle ilaç tedavileri sırasında ve seyahatlerde optimum rahatlık sağlar. Seyahat sezonunda kan oluşumu ve sinir uyarımı için çeşitli yüksek dozlu B vitaminleri gereklidir. Uzun ve stresli üretim, yarışma ve transferlerde kuşların alması gereken zengin amino asitler, b vitaminleri ve elektrolitlere ihtiyaç duyarlar. Kuşlarınızın tükettikleri proteinlerin vücutlarında daha olumlu ve rahat bir şekilde kullanmaları için amino asitlere ihtiyaç duyarlar. Bt- Amin Forte kuşlarınızın ihtiyaçları için üretildi.
Teşekkür ederim. Gerekli bir vitamin. Elimde bulunduracağım kısa süre içerisinde. Bu arada bugün dışarı çıkardık kafesinden. Dışarıda çok mutlular. Evin içinde her yere uçtular. Perdelere kondular ve perde de birbirleriyle çok ilgilendiler. Ama kafeste çok canlı değiller. Biraz yoruluyorlar galiba dışarıda. İçeri girince yemlerini yiyip salıncaklarında uyudular 🥰

Teşekkür ederim. Gerekli bir vitamin. Elimde bulunduracağım kısa süre içerisinde. Bu arada bugün dışarı çıkardık kafesinden. Dışarıda çok mutlular. Evin içinde her yere uçtular. Perdelere kondular ve perde de birbirleriyle çok ilgilendiler. Ama kafeste çok canlı değiller. Biraz yoruluyorlar galiba dışarıda. İçeri girince yemlerini yiyip salıncaklarında uyudular 🥰
Selamm bizim bugün 2.günümüz 🥰 ele alışmaya Limon ile başladık 😄 Bulut henüz bize gelmese de Limon bize alışıyor:)

Ekli dosyalar

Maşallah maşallah 🧿
Kuşa yaklaşırken aynen yaptığınız gibi yavaş ve sakin olursanız
Size guveneceklerdir
Çok yavaş davranıyorum korkmamasi için ama bulut yani disi olan çok ürkek çok kaçıyor :) Limonu da bulut yanında değilken eğitmeye çalışıyoruz. Bulut ucunca limonda peşinden uçuyor çünkü :))))

Çok yavaş davranıyorum korkmamasi için ama bulut yani disi olan çok ürkek çok kaçıyor :) Limonu da bulut yanında değilken eğitmeye çalışıyoruz. Bulut ucunca limonda peşinden uçuyor çünkü :))))
Evet yanında başka bir kuş olduğunda maalesef biri ucunca uysal olanda yabani davranabilir

Umarım herşey istediğiniz gibi olur ☺️
Merhaba, ben kuslarimin yanında TV açıyorum şarkı açıyorum sese alissinlar diye. Bugün Limonun şarkıyı dinlerken bu hareketi yaptığını fark ettim de normal mi acaba diye merak ettim. Müziği kapatınca tık tık ses yaptığını anladım. Normal mi acaba?

Son düzenleme:
Merhaba, ben kuslarimin yanında TV açıyorum şarkı açıyorum sese alissinlar diye. Bugün Limonun şarkıyı dinlerken bu hareketi yaptığını fark ettim de normal mi acaba diye merak ettim. Müziği kapatınca tık tık ses yaptığını anladım. Normal mi acaba?
Bugün elden yem yemeye geçtikk!! 😍😍😍 Çok güzel yed. Önce biraz yulaf ile alsitirdik. Daha sonr yem koyduk. Ardından dal darı verdik. Bize çok alıştı Limon. Elimizden hiç gitmiyor. Ama bulut ile henüz anlaşamıyoruz 🤔😢

Ekli dosyalar

• IMG_20221114_183843.jpg
    IMG_20221114_183843.jpg
    973.9 KB · Görüntüleme: 2
Ben muhabbet kuşumu ilk aldığım zamanlar benimki de bu hareketi çok sık yapardı. Ama büyüdüklerinde ve ortama alıştıklarında bu hareketin sıklığı azalıyor Hatta hiç yapmıyorlar. Genelde stres olduklarında yapıyorlar bu hareketi. Yani şuan için endişelenecek bir durum yok. Mesela benimki de veterinere gidince yapmaya başlardı. Genelde tırnak kesimi için giderdik ama onda bile stres olurdu.😅 İlerleyen zamanlarda size iyice alışmaya başladığında bu hareketi de yapmamaya başladığını farkedeceksiniz. Şuan için normal bir durum

Bugün elden yem yemeye geçtikk!! 😍😍😍 Çok güzel yed. Önce biraz yulaf ile alsitirdik. Daha sonr yem koyduk. Ardından dal darı verdik. Bize çok alıştı Limon. Elimizden hiç gitmiyor. Ama bulut ile henüz anlaşamıyoruz 🤔😢

Bence harika ilerliyorsunuz. Çift kuş eğitimi tek kuşa göre daha zordur ama buna rağmen hızlı ilerliyorsunuz 🤩 Bu şekilde ilgilenmeye devam edin, Güneşi gördükçe Bulutda gelmeye başlayacaktır. Güneşi elinizi iyice alıştırdıktan sonra, İkisini aynı odada serbest bırakıp elinize dal darı alıp Güneşin yemesini sağlarsanız Bulutta merak edip gelecektir. Bu şekilde oda Güneş sayesinde elden korkulacak birşey olmadığını yavaş yavaş anlayacaktır. Ben genelde alışmayan kuşlar için bu yöntemi de deniyorum ve işe yarıyor.