Muhabbet kuşu burun tıkanıklığı

berfin gokalp

iyikus.com Üyesi
yavru erkek kuşum geldiğinden beri geniz bölgesi dolu gibi. burnunu çekerken gripmiş gibi sesler çıkarıyor ama hareketinde bir sıkıntı yok. herhangi bir rahatsızlığı yok. yem yeme ve dışkı problemi yok. ötmesi ve konuşmasında da sıkıntı yok sadece burun tıkanıklığı var gibi. burun deliklerine de baktım bir sıkıntı göremedim. sizce nasıl geçer bu durum?

@Ümit T. ben şimdi veterinerlik fakültesindeyim çocuklara baytril verdiler sabah akşam ağızlarına damla olarak vericez 5-7 gün arasında uygulayacağım iç hastalıklardan da randevu aldım sonrasında yine getireceğim solunum yolu enf için verdiler baytrili umarım etkisi olur. klaritromisin doksisiklin söyledim ama ağır dedi yazmadı

Tamam baytril ile başlayabilirsin tedaviye. Ancak şunu söyliyim bu ilacı kesinlikle ağıza damlatarak kullanma! Ağızdan damlatmalarda kuşlara ağır geliyor. Tam dolu suluğa 5-6 damla eklesen yeterlidir... İlaçlı suyu 6 saatte bir tazele. Ve akşamları da bir iki saat normal su verebilirsin....

Oyla 0
Tamam baytril ile başlayabilirsin tedaviye. Ancak şunu söyliyim bu ilacı kesinlikle ağıza damlatarak kullanma! Ağızdan damlatmalarda kuşlara ağır geliyor. Tam dolu suluğa 5-6 damla eklesen yeterlidir... İlaçlı suyu 6 saatte bir tazele. Ve akşamları da bir iki saat normal su verebilirsin....
tamam öyle yapayım

Oyla 0