Muhabbet kuşu korkunca ses çıkarma

Flamet

iyikus.com Üyesi
Merhabalar kuşum korktuğunda veya heyecanlandiginda videodaki gibi ses çıkarıyor. Mesela videoyu şimdi cektim ve cekmek için yaklastigimda başladı. Uzaklasinca kesildi. Hatta şuan suluguyla cilvelesiyor :) Bunun dışında hicbir sorunu yok. Ben kimim kismina detaylica yazdım. Nedeni ne olabilir?

Bu ses sadece korkunca mı oluyor acaba? Uçarken veya dinlenme halindeyken de oluyor mu?

Oyla 0
Belki çok nadiren oluyordur. Ben genelde pandemide yanındayım ama denk gelmedim. Bir kaç haftadır böyle.
Kuşum kafesten çıkmıyor. Elimle tutup dışarı atarsam ancak uçuyor. Ben de uzun zamandir bunu yapmıyorum. Çünkü bu benden daha çok korkmasina neden oluyor. Ayrıca kafese girmedigi icin bir de yakalamak gerekiyor. Hikayesini okursaniz diger kategoriden zaten egitilmis bir kuş değil.

Oyla 0
Merhaba, davranışı hastalık durumu gibi görünüyor ancak biraz daha fazla gözlem ve detay gerekiyor

Oyla 0
Vitaminler geçici fayda sağlayacaktır. Durum enfeksiyon kaynaklı olabileceği gibi farklı rahatsizliklardan da olabilir. D, kalsiyum ve b komplek vitamin destekli bir bakım yapılmalıdır. Sizin durum biraz ilerlemeye başlamış rahatsizliklar gibi görünüyor

Oyla 0
Vitaminler geçici fayda sağlayacaktır. Durum enfeksiyon kaynaklı olabileceği gibi farklı rahatsizliklardan da olabilir. D, kalsiyum ve b komplek vitamin destekli bir bakım yapılmalıdır. Sizin durum biraz ilerlemeye başlamış rahatsizliklar gibi görünüyor
Maalesef Trabzonda bir kuş veterineri yok. Onerebileceginiz yukaridakileri içeren bir İlaç ismi varmı?

Oyla 0
Durumdan emin olmak gerekir ama salmonella endişem olabilirdi böyle bir durumda. Salmomix gibi ürünler kullanilabilir. Arkadaşlar da bir göz atsin isterseniz ortak bir çıkarım olursa ona göre hareket etmek daha uygun olacaktır

Oyla 0
Durumdan emin olmak gerekir ama salmonella endişem olabilirdi böyle bir durumda. Salmomix gibi ürünler kullanilabilir. Arkadaşlar da bir göz atsin isterseniz ortak bir çıkarım olursa ona göre hareket etmek daha uygun olacaktır
Peki biraz daha bekleyeyim. Dışkısında bir anormallik görmedim. Şimdi balkona çıkardım devamlı ötüyor. İlginç bir durum. Açıkçası veterenir değilim ama forumda bir yerde kalp sorunlarina bağlı solunum sıkıntısı olabileceği söylenmişti. Heyecanlandiginda ve korktuğunda bu sesi cikarmasi Beni bu nedenle biraz endiselendirdi. Geceleri Işıkları birden acmamaya gayret eder oldum.

Oyla 0
Farklı bir öneri gelmedi. Kuşum aynı şekilde ses çıkarmaya devam ediyor. Son mesajdan sonra yüksek sesle ötemediğini fark ettim. Sanırım daha kötüye gidiyor. Hangi ilacı almam gerektiğinde karar veremedim. Yemek yemesinde ve dışkısında bir değişiklik yok. Arada tıs lar gibi ses de çıkarıyor. kafesteki oyuncaklara karşı agresif davranmaya başladı. Sanırım canı yanıyor :( Ne yazık ki burada veteriner yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Oyla 0
öncelikle kafesteki aynayı çıkarıp çöpe atmanızı öneririm

ben bu durumda olsam önce veterinerden doksisiklin etken maddeli antibiyotik alıp 5-7 gün kullanırım, bunu kullandıktan sonra duruma göre tekrar değerlendiririm

Oyla 0
Maalesef buradakilerde vitaminden başka birsey yok. Belki tavuk ilaclari satan yerlerde olabilir. Zirai ilaclar Olan. Onlarda suan kapalidir. Grpette dediginiz etken maddeye sahip olani göremedim. Hala bakıyorum

Oyla 0
Arastirmaya devam ediyorum zaten. İkinci resimdekinde etken maddeleri yoktu. Belirtileride uymuyordu o yuzden geçtim. İlk resme hemen bakıyorum şimdi. O siteyi görmemiştim

Oyla 0
Geri