Muhabbet kuşu korkunca ses çıkarma

Flamet

iyikus.com Üyesi
Merhabalar kuşum korktuğunda veya heyecanlandiginda videodaki gibi ses çıkarıyor. Mesela videoyu şimdi cektim ve cekmek için yaklastigimda başladı. Uzaklasinca kesildi. Hatta şuan suluguyla cilvelesiyor :) Bunun dışında hicbir sorunu yok. Ben kimim kismina detaylica yazdım. Nedeni ne olabilir?

Teşekkürler. Yardim icin hemen siparis veriyorum. Uygun olani alayim o zaman. Dışkısı normal olunca yanıltıyor hastaliklar. Ornimixin açıklaması daha kapsayiciymis benim kus için. Ama onemli olan etken madde ise sorun diil zaten

Oyla 0
Teşekkürler. Yardim icin hemen siparis veriyorum. Uygun olani alayim o zaman. Dışkısı normal olunca yanıltıyor hastaliklar. Ornimixin açıklaması daha kapsayiciymis benim kus için. Ama onemli olan etken madde ise sorun diil zaten

hocam pardon, yanlışlıkla salmomix fotosu atmışım, fotoları ekte düzeltiyorum

Screenshot_20210509-002305_Samsung Internet.jpgScreenshot_20210509-001219_Samsung Internet.jpg

Oyla 0
Tesekkurler. Soldakini bulmustum ben de sagdakinin isminden yola çıkıp. Grpet etken maddeleri yazmali. Diger site olmasa bilemeyecektim. İlginiz icin tesekkuler umarim çok gec kalmamisimdir. Suan su saatte hic sesi cikmazdi. Ama uyuyamıyor karanlikta bile. :(

Oyla 0
hocam öneriden öte ben kendi yapacağımı yazayım

ürün kargoya pazartesi verilse en erken çarşamba-perşembe gelir. bulunduğunuz yerdeki veterinerlere googledan bakıp sırayla arayın; doksisiklin, tilosin tartarat, oksitetrasiklin etken maddeli antibiyotiklerden herhangi biri var mı sorun, mutlaka vardır.

Oyla 0
hocam öneriden öte ben kendi yapacağımı yazayım

ürün kargoya pazartesi verilse en erken çarşamba-perşembe gelir. bulunduğunuz yerdeki veterinerlere googledan bakıp sırayla arayın; doksisiklin, tilosin tartarat, oksitetrasiklin etken maddeli antibiyotiklerden herhangi biri var mı sorun, mutlaka vardır.
Haklisiniz ama Sokaga çıkma yasağı olduğu için. Mecburen sipariş vermem gerek. Yasaktan muaf degilim maalesef. Kötü bir zamanlama oldu. Sizce durumu ciddi mi? Bir de kendisi beş yaş civarında. Yaşlı mi sayılır bilmiyorum muhabbet kuşları için.

Oyla 0
Haklisiniz ama Sokaga çıkma yasağı olduğu için. Mecburen sipariş vermem gerek. Yasaktan muaf degilim maalesef. Kötü bir zamanlama oldu. Sizce durumu ciddi mi? Bir de kendisi beş yaş civarında. Yaşlı mi sayılır bilmiyorum muhabbet kuşları için.

Trabzon'da hava kötü değil. Hiç birsey yapamıyorsanız kafesi elinize alıp gidin veterinere, bu durumda serbest

Oyla 0
Merhabalar kuşum korktuğunda veya heyecanlandiginda videodaki gibi ses çıkarıyor. Mesela videoyu şimdi cektim ve cekmek için yaklastigimda başladı. Uzaklasinca kesildi. Hatta şuan suluguyla cilvelesiyor :) Bunun dışında hicbir sorunu yok. Ben kimim kismina detaylica yazdım. Nedeni ne olabilir?
Bende de buna benzer bir durum var. Eğer ne olduğunu kavrayamadığı bir şey görürse değişik bir ses çıkarıyor. Mesela mavi bir cetvelim vardı onu görünce hemen o sesi çıkarmaya başlar. Onun dışında çıkardığını görmedim daha.

Oyla 0
Bende de buna benzer bir durum var. Eğer ne olduğunu kavrayamadığı bir şey görürse değişik bir ses çıkarıyor. Mesela mavi bir cetvelim vardı onu görünce hemen o sesi çıkarmaya başlar. Onun dışında çıkardığını görmedim daha.

cetveldeki bizim göremediğimiz morötesi ışınları görünce olmuştur korkmayın

Oyla 0
Merhaba Pazartesi gününden itibaren Ornimix katıyorum suyuna. Sanırım bu suyu da pek sevmedi zoraki içiyor. İyi yanı Nefes alırken ses çıkarmıyor artık. Fakat devamlı kabarık ve uyku halinde. Hala hiç yüksek sesle ötmüyor diyebilirim. Nadiren kısık sesle konuşuyor. Bu ilaca kaç gün devam etmek gerekiyor? Yan etkisi var mı?

Oyla 0
tedaviye çok geç başlandığı için enfeksiyon yayılmış veya başka enfeksiyonlar da devreye girmiş olabilir. bu ilaç normalde max 7 gün kullanılır, kuşun durumuna tekrar bakılır

ilacın 4. gününde kabarıklık ve uyuma olması durumun ciddi olduğunu ve ilacın tam işe yaramadığını gösterir, acilen veterinerle görüşüp başka tedaviye geçmeniz gerekebilir

her ilacin az/çok yan etkisi vardır. benim yapabileceğim yorum bu kadar maalesef geçmiş olsun

Oyla 0
tedaviye çok geç başlandığı için enfeksiyon yayılmış veya başka enfeksiyonlar da devreye girmiş olabilir. bu ilaç normalde max 7 gün kullanılır, kuşun durumuna tekrar bakılır

ilacın 4. gününde kabarıklık ve uyuma olması durumun ciddi olduğunu ve ilacın tam işe yaramadığını gösterir, acilen veterinerle görüşüp başka tedaviye geçmeniz gerekebilir

her ilacin az/çok yan etkisi vardır. benim yapabileceğim yorum bu kadar maalesef geçmiş olsun
Evet durum daha iyiye gitmiyor maalesef. Bir iki gündür ziplamakta ve tutunmakta zorluk çekiyor. Kanatlarini çırpmak zorunda kalıyor. Yem yemek istiyor fakat bir kac yemde bir hapsiriyor gibi ses çıkarıyor. İlaci kesmedim çünkü baska bir secenegim yok. İlactan sonra nefes alirken çıkardığı ses geçti. Sanirim tek faydasi o oldu. Veterinerlerle konustum kuş uzmanı olmadiklarini söylediler. Zaten bir kac tane var topu topu. Boyle zamanlarda buyuksehirlerde olmak istiyorum. Caresizlik kötü. ilac verirken vitamin vermiyorum. İlaci birakirsam kotuye gitmesinden de korkuyorum ama. Fazlasi da zarar olmali. probiyotikte almistim ama kullanmadim. Bir faydasi olabilir mi? Acaba yasliliktan kaynakli birseyler olabilir mi diye de düşünmüyor değilim. Normalde boyle bir hastalik ne kadar uzun surebilir ki.

Oyla 0
videoyu sesli çekermisiniz , net dışkı resimlerini de atınız

hangi ilacı kaç gündür ve ne dozda kullanıyorsunuz?

Oyla 0
Pek fazla ses çıkarmıyor. Yem yerken yakaladim. Boyle bir kac tane yiyip dinleniyor her zaman. Onerdiginiz orni mixi kullaniyorum. Yarim çay kaşığı koyuyorum. Gunluk değişiyorum.
IMG_20210527_234430.jpg

Oyla 0
Bir de suyu ya hic icmiyor ya da cok az içiyor. Pek eksilmiyir ben de yakalayamadim daha. Surekli değiştiğim icin eksigi fark edemiyorum pek. Yani ilaci da aldığından emin değilim. Ama susuz duramaz iciyordur herhalde diye umit ediyorum

Oyla 0
ilaca çok çok geç başladınız ve gereğinden fazla süre kullandınız. bu aşamadan sonra benim önerebileceğim şey ilacı kesip kuşu 2-3 gün dinlendirmek ve bu süreçte probiyotik ve vitamin takviyesi vermek. ardından belki antimikotik ilaç devam verilebilir. dışkılar normal. geçmiş olsun

daha tecrübeli arkadaşlar müsait olurlarsa yorum yaparlar

Oyla 0