Muhabbet kuşu uçamama, kötüye gidiyor yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan KarayeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çözüm
bölgenizde fakültede ve özelde dışkı analiz laboratuvarları mutlaka vardir, isterseniz analiz yaparlar mı telefonla bir danışın. ancak endüstriyel kanatlı sektöründe salmonella teşhisi koyulursa tedavi değil direkt itlaf yoluna gidilir yani tedavi/ilaç önerisi konusunda tecrübeleri olmayabilir,yardimci olamayabilirler

sulfadiazin+trimetoprim kullanımi sonrasi tekrar sorun başladıysa benim tecrubeme göre enrofloksasin + amoksisilin ayni anda kullanılabilir. o da olmazsa furaltadone + kloramfenikol denenebilir. bunlar tamamen deneme yanılma yöntemi. ilk kullandığınız ilaç yanlış değil , gayet işe de yaramış, ancak salmonellanın kesin tedavisi maalesef çok zor.
Eğer uçmayı başardıysa hastalığı atlatmışsınız maşallah ? Ama salmonella inatçı bir hastalık maalesef. Nüksedebilme ihtimali oluyor, bu ihtimali aklınızda bulundurun
Uçması bence zaman alacak bakalım? çok şükür iyi gidiyor. Evet maalesef öyleymişte kuş düzelip, uçabilsinde ben tekrar yaşamamak için sonrasında gerekli önlemleri alırım?

Merhaba üstadlar bugün bactrim 7.günü mubişin kafa yamukluğu düzeldi. Kanat eskiye nazaran düşüklüğü azaldı. Uçamama devam etmektedir. Mubişte nefes sorunu var. Hırıltı falan yok sadece nefes alıp verirken zorluk yaşıyor. Ötüşüde azalmış ses az çıkıyor. Ne kullanmam gerekiyor? Bide bactrim sonrası probiyotik multivitamin kaç gün verilmesi lazım?

@Malkoçoğlu @neanderthalensis @Doğanay Y.

Merhaba hocam, Sormadan önce forumda aradım. Değişken sonuçlara rastladığımdan dolayı sormak istedim...

tedbir amaçlı 3-5 gün yeterli olur. @Taha Aktaş dozu yazmış

ancak sizin asıl yoğunlaşmanız gereken şey salmonella, çünkü daha uzun süre muhtelif ilaçlar kullanmanız gerekebilir

tedbir amaçlı 3-5 gün yeterli olur. @Taha Aktaş dozu yazmış

ancak sizin asıl yoğunlaşmanız gereken şey salmonella, çünkü daha uzun süre muhtelif ilaçlar kullanmanız gerekebilir
O zaman tedbir amaçlı 3 gün kullacağım. Evet sağolsun yazdı. Hocam bactrim ile bitmediyse daha devam etmem gerekiyorsa, muhtelif ilaçlar konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim...

O zaman tedbir amaçlı 3 gün kullacağım. Evet sağolsun yazdı. Hocam bactrim ile bitmediyse daha devam etmem gerekiyorsa, muhtelif ilaçlar konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim...

bactrim ilk kür bittiyse, kuşu 1 hafta kadar multivitamin ve probiyotikle destekleyip gidişatı gözlemlemeniz gerekir bence. hemen başka ilaç önermek doğru olmaz, önce karaciğer ve bağırsaklar kendini toparlasın

bactrim ilk kür bittiyse, kuşu 1 hafta kadar multivitamin ve probiyotikle destekleyip gidişatı gözlemlemeniz gerekir bence. hemen başka ilaç önermek doğru olmaz, önce karaciğer ve bağırsaklar kendini toparlasın
O vakit entrobac probiyotik + gervit multivitamin yukarıda doğanay hocamın dediği şekilde 1 hafta kullanıp, size gelişmeleri bildireceğim. Sonrasında siz ne yapacağımı duruma göre söylersiniz...

bölgenizde fakültede ve özelde dışkı analiz laboratuvarları mutlaka vardir, isterseniz analiz yaparlar mı telefonla bir danışın. ancak endüstriyel kanatlı sektöründe salmonella teşhisi koyulursa tedavi değil direkt itlaf yoluna gidilir yani tedavi/ilaç önerisi konusunda tecrübeleri olmayabilir,yardimci olamayabilirler

sulfadiazin+trimetoprim kullanımi sonrasi tekrar sorun başladıysa benim tecrubeme göre enrofloksasin + amoksisilin ayni anda kullanılabilir. o da olmazsa furaltadone + kloramfenikol denenebilir. bunlar tamamen deneme yanılma yöntemi. ilk kullandığınız ilaç yanlış değil , gayet işe de yaramış, ancak salmonellanın kesin tedavisi maalesef çok zor.

Çözüm

Acaba tek kür bactrim kullanıldığı için 7 gün aynı ilaç tekrar kullanılsa etki etmez mi? 7 günde bağışıklık kazanmış mıdır?

Hocam bulunduğum bölgede bir tane fakülte var lakin uzak maalesef? dışkı analizi için birkaç yer aradım ama maalesef bulamadım. Bactrim işe bayağı işe yaradı mubişin kafa düzelti hatta kuş hareketli oldu oyun falan oynamaya başlamıştı. Kesince 2 gün sonra durgunlaştı. Bugün bana kafa yine çok az sağa yatık geliyor. Mubişte denge bozukluğu var gibide?@neanderthalensis hocam dediği Enrofloksasin + amoksisilin karışımını kullanmayı düşünüyorum...
@Malkoçoğlu @Doğanay Y. @neanderthalensis

Kalsiyum + d vitamini desteği sagladiniz mi ilactan sonra ve düzenli kullaniyor musunuz? UV kemirgen lambasi almanizi öneririm. Uzun soluklu kullanışlı olacaktır