Muhabbet kusum ishal mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Funda

Forum Sakini
Selamlar, kusum yaklasik 5 yasinda. İlkbahar doneminde ciddi hastaliklar gecirdi ve burdaki arkadaslar sayesinde duzeldi. Bu sabah resimdeki gibi diskilamaya basladi. 1 hafta once tuy dokumune girdi zaten durgundu. Bende bt amin forte verdim 1 gun once, ertesi gun cok kotulesti, devamli kabarik, arasira kafes altinda duruyor. Diskilar bazen su gibi. Bende kendim elektrolit yaptim bugun. Biraz iyi geldi gibi. Sanirim bt amin bozulmus bence. Kotu koktugunu farkettim. Yani bu sebepten dolayi diskisi boyle olur mu? Ne yapmaliyim?

Ekli dosyalar

• IMG20211003201844.jpg
    IMG20211003201844.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG20211003201523.jpg
    IMG20211003201523.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG20211003201511.jpg
    IMG20211003201511.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 53
B kompleks ürünlerde kükürt içeriğinden kaynaklı 3-4 saat sonrasında kullanım süresi bitiyor. Kötü bir koku yaydığı için kuşlar tüketmiyorlar. Neredeyse lağım kokusu gibi. Bundan dolayı maksimum 4 saat üstü tutmamak lazım ve yenilenmeli gün içinde
Bunu bilmiyordum. Gunluk degistiriyordum ben. Aynen cok pis bir koku olunca ona yordum bozuk diye, alamadim simdi bu kus o zaman niye boyle oldu. 4 saatten fazla tuttugum icin mi acaba?

Oyla 0
Aslinda hic yem yemiyor degil, yiyor, sabah yumurta koydum onuda yedi. Cevremdeki veterinerler malesef hic kustan anlamiyorlar guvenemem onlara, petshoplarda yarim saat yurume mesafesinde kusu oraya goturene kadar cok yipranir. Siringa ile gagaya ilac damlatmistim.ama hic mama vermedim
Ayrica elimdeki ilaclar fungizone, fungostatin, baytril, baycox bunlardan herhangi biri fayda eder mi acaba?

Oyla 0
Bunu bilmiyordum. Gunluk degistiriyordum ben. Aynen cok pis bir koku olunca ona yordum bozuk diye, alamadim simdi bu kus o zaman niye boyle oldu. 4 saatten fazla tuttugum icin mi acaba?
Zannetmiyorum. İçmiyorlar çünkü kötü kokudan dolayı. Tüyden kaynaklı bağışıklığı düşmüş olabilir. Hastalıkta gün yüzüne çıkmış olabilir bundan kaynaklı

Oyla 0
Siringaya cekip vermislerdi, ama hala var, o veterinerde yeni almisti benim icin. Yani skt vardir daha mayis yada haziranda filan almistik. Ama tabi bir daha kullanilir mi bilmiyorum
Bugun 3. Gun diskilar bu sekilde . Toparliyor gibi sanki ama emin degilim.bugun daha cok otuyor konusuyor dune gore. Bugunde elektrolit verdim. Baycox yeni mi almaliyim? Evdeki siringadaki olmaz mi?

Ekli dosyalar

• IMG20211005154109.jpg
    IMG20211005154109.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 27
  • IMG20211005154225.jpg
    IMG20211005154225.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 26
Oyla 0
dışkılar oldukça iyi. Salıncağını tedavi sonrası mutlaka kaldırınız. Bir de ortam ısısını sabit tutmak önemli. Kafes üzeri hafif örtülebilir

Oyla 0
enrofloksasin etken maddeli ilaç veterinerlerde kolay bulunur
Enson bu baytril kullanmisim bu etken maddeli ilac olarak haziranda almisim.4 ay olmus, sizce bugunku diskilarina gore bu ilaci kullanmali miyim? Yada ilaci yeni mi almaliyim.? Evdeki bir ara buzdolabindaydi, simdi normal odada, bozulmus mudur? @Doğanay Y. Diskilarin daha iyi oldugunu soyledi.

Ekli dosyalar

• IMG20211005182042.jpg
    IMG20211005182042.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 26
Oyla 0
Enson bu baytril kullanmisim bu etken maddeli ilac olarak haziranda almisim.4 ay olmus, sizce bugunku diskilarina gore bu ilaci kullanmali miyim? Yada ilaci yeni mi almaliyim.? Evdeki bir ara buzdolabindaydi, simdi normal odada, bozulmus mudur? @Doğanay Y. Diskilarin daha iyi oldugunu soyledi.

orjinal ambajinda ve evde normal koşullarda saklanan ilaç açılmış olsa bile skt'ye kadar kullanılabilir. tıpkı beşeri ilaçlar gibi

ben olsam baytril kullanırım çünkü dışkıdan bağımsız olarak kuşun duruşu çok kötü. elbetteki laboratuvar analizi yapılmadan bu ilaç kesin iyi gelir denilemez başka bir sorun da olabilir. tecrübeli arkadaşlar da yazarlar ona göre hareket edersiniz

Oyla 0
orjinal ambajinda ve evde normal koşullarda saklanan ilaç açılmış olsa bile skt'ye kadar kullanılabilir. tıpkı beşeri ilaçlar gibi

ben olsam baytril kullanırım çünkü dışkıdan bağımsız olarak kuşun duruşu çok kötü. elbetteki laboratuvar analizi yapılmadan bu ilaç kesin iyi gelir denilemez başka bir sorun da olabilir. tecrübeli arkadaşlar da yazarlar ona göre hareket edersiniz
O zaman yarina kadar bekleyim, yarin yazan olursa duruma gore bakariz, yazmazlarsa baytrile baslarim, tesekkur ederim

Oyla 0
Ben satın aldığım her ürünü son gününe kadar kullananlardanım. Çok nadir bozulduğunu ya da benden kaynaklı saflığını kaybettiğinde atmışlığım olmuştur. Hiç bir sorun yaşamadım bu konuda. Ancak yaşayan varsa da farklı iki tecrübe olduğundan bir kaç kişiden daha teyit etmek sağlıklı olacaktır. Duruşu kesinlikle kötü evet ama dışkısı fena değil.

Oyla 0
Ben satın aldığım her ürünü son gününe kadar kullananlardanım. Çok nadir bozulduğunu ya da benden kaynaklı saflığını kaybettiğinde atmışlığım olmuştur. Hiç bir sorun yaşamadım bu konuda. Ancak yaşayan varsa da farklı iki tecrübe olduğundan bir kaç kişiden daha teyit etmek sağlıklı olacaktır. Duruşu kesinlikle kötü evet ama dışkısı fena değil.
Bugun baytrile basladim, 7 gun kullanacagim, bakalim umarim duzelir?

Oyla 0
Bugun baytrile basladim, 7 gun kullanacagim, bakalim umarim duzelir?

3. gün akşamı durum güncellemesi yapın. İlacın ne kadar etki ettiğini yada etmediğini anlıyalım. Duruma göre diğer ilaçlarda değerlendirilebilir.. Ama öncelikle baytrile devam edin.. Bu arada baytril %2,5 dimi?

Oyla 0
3. gün akşamı durum güncellemesi yapın. İlacın ne kadar etki ettiğini yada etmediğini anlıyalım. Duruma göre diğer ilaçlarda değerlendirilebilir.. Ama öncelikle baytrile devam edin.. Bu arada baytril %2,5 dimi?
Merhaba, evet %2.5 , bu ilaci haziran basindada kullanmistik sizin tavsiyeniz uzere ve kusum duzelmisti. Ayni ilac, yine ayni olculerde veriyorum, yarim suluga 6 damla, 12 saatte bir yenisi ile degistiriyorum. 3. Gun aksami durumu guncellerim, sagolun

Oyla 0
Merhaba, evet %2.5 , bu ilaci haziran basindada kullanmistik sizin tavsiyeniz uzere ve kusum duzelmisti. Ayni ilac, yine ayni olculerde veriyorum, yarim suluga 6 damla, 12 saatte bir yenisi ile degistiriyorum. 3. Gun aksami durumu guncellerim, sagolun
Selamlar, baytrilin 3. Aksamindayiz. Diskilar ve kusun gorselini yukledim. Yemlerini gayet guzel yiyor. Durumu daha iyi, kabarikligi devam ediyor. Ama ilk gunlere gore keyfi biraz daha yerinde. Gun icinde kabarik uyumalar yine devam ediyor. Ama kafes altina inmiyor artik.

Ekli dosyalar

• IMG20211008181636.jpg
    IMG20211008181636.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG20211008181434.jpg
    IMG20211008181434.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 18
Oyla 0
önceki fotoya göre daha iyi görünüyor, ilaca devam edip 5. gün tekrar durum güncellemesi yapmanızı öneririm

Oyla 0
Kardesim kuşun tüyde herhangi bir problem yok dışkısının bu sekilde olması normal tuy donemini cok agır geciriyor resimden gördüğüm kadarıyla vitamin kullan ozellikle b vitamin ağırlıklı b vitamini bulamazsan multi vitamin kullan ayrica probiyotikle de takviyele

Oyla 0
Ilaç verme tüy döneminde zorda kalmadıkça ilaç kullanmanı önermem kuş zaten tüy döneminde karın ağrısı çeker ilaç kuşu daha kötü bir hale getirir sadece vitamin ve probiyotik kullan kardeşim

Oyla 0