Muhabbet kuşum ishal oldu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fyalison
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fyalison

Yönetici
Moderatör
Merhaba. Gayet hareketli keyifli olan kuşum dün sabahtan beri ishal. Normalden daha az hareketli zaman zaman kabartıyor kendini. Yemi bittiği için yine iyi olduğunu düşündüğüm başka bir yem aldım. Diğeri yoktu diye. Onunla birlikte başladı ishali. Denk mi geldi sadece yoksa hasta mı oldu acaba.
Yemek yiyor su içiyor.

Dışkı fotoğrafları şu şekilde.
Be kullanmamı önerirsiniz? Sokağa çıkma yasağında nerden ilaç bulabilirim?

Ekli dosyalar

• F5DFE5EC-04BD-4D3C-BAAC-C86F409FCE7C.jpeg
    F5DFE5EC-04BD-4D3C-BAAC-C86F409FCE7C.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 106
  • 9DE136C0-38C1-4A7F-B11D-8C9C138A5341.jpeg
    9DE136C0-38C1-4A7F-B11D-8C9C138A5341.jpeg
    153 KB · Görüntüleme: 104
  • 9C7F9BDC-D5AD-49E0-A3C9-04BA490DC431.jpeg
    9C7F9BDC-D5AD-49E0-A3C9-04BA490DC431.jpeg
    95.2 KB · Görüntüleme: 101
güzel. ürün gelince küçük bi kavanoza biraz koyup onu kullanın, sürekli aç kapa nem kapmasın
Tamamdır siparişi verdim. Temiz bir kavanoz ayarlayıp ona alayım gelince şimdilik kullanacağım kısmı. Bittikçe yenisini koyarım. Peki kullanacağım kavanozu da geri kalanını da buzdolbında mı muhafaza edeyim? Yoksa dışarıda mı dursun?

Oyla 0
Yetişemedim keşke direk kendi yerlerinden sipariş verseydiniz. Markanın konusunda belirtmiştim kanatlieczanesi üzerinden almak lazım kendi yerleri orası. Ürünler arasında ufak tefek paket ve renk farkları var. En güncel ürün buradan geliyor. Direk en taze ürünü gönderiyorlar diyeyim kısacası. Kendileri hemen kargoyu çıkartıyor. Örnek vereyim güvercineczanesinden ürünü alan bir arkadaşımın toz rengi biraz daha açık ve benim aldığım üründen 2-3 sene daha geri son kullanma tarihi. Paketi de biraz farklı. Güvercineczanesi de oldukça güvenilir aynı ürünü orijinal olarak satıp çok hızlı kargoya çıkartıyor elbette ancak birkaç fark var ürünler arasında belirteyim. Direk firmaya sordum buzdolabında saklanabilir. Firmanın dozaj önerisi ise 200 ml suya yarım çay kaşığı minimum dozaj. Suyun kalanını dökersiniz dediler. 100'lük suluğa çeyrek çay kaşığından bile çok daha az atmama rağmen direk etki ediyor dışkılara.

Oyla 0
Merhaba. Dün ilacımız bitti. Dışkılarda aman aman bir düzelme yok ne yazık ki. Çok umutluydum düzeleceğinden ?
Bugün söylediğim probiyotik geldi. Akşam üzeri kafese girip içtikten sonra bir süre midesi bulandı sanırım. Yani inşallah suyun tadındandır diye umut ediyorum. Yaptığı hareketi ekliyorum.
Bunu bir 10 dk kadar yaptı aralıklarla kusmadı ama hiç sonra temiz su koydum yemini yedi suyunu içti bir daha yapmadı böyle bir hareket ama gözüm üstünde.
Antibiyotikten sonra mantar falan mı oldu diye korktum.

Oyla 0
Gece dışkıları gündüz dışkılarından daha iyi oluyor genelde. Sabah kafesi temizlemeden önceki dışkı bu şekildeydi.
Gündüz de 2. Resimdeki gibi.

Nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum. Birkaç gün dinlendirip yeniden aynı ilacı mı denemeliyim yoksa baycox mu kulanmalıyım :(

Gayet hareketli yemesi içmesi yerinde. Bugün tarttım yeniden 40 gram olmuş kilo almış.

Ekli dosyalar

• C05C62F9-55C4-477B-B968-3CA6118A90C6.jpeg
    C05C62F9-55C4-477B-B968-3CA6118A90C6.jpeg
    726.3 KB · Görüntüleme: 13
  • 5758C3F5-46AE-49AD-9C0A-B9C4E2B3E4E6.jpeg
    5758C3F5-46AE-49AD-9C0A-B9C4E2B3E4E6.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14
Oyla 0
biraz florası düzeldiğinde dışkısı toparlayacağını ümit edeceğiz. Yapacak başka bir şey yok :(

Oyla 0
Gece dışkıları gündüz dışkılarından daha iyi oluyor genelde. Sabah kafesi temizlemeden önceki dışkı bu şekildeydi.
Gündüz de 2. Resimdeki gibi.

Nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum. Birkaç gün dinlendirip yeniden aynı ilacı mı denemeliyim yoksa baycox mu kulanmalıyım :(

Gayet hareketli yemesi içmesi yerinde. Bugün tarttım yeniden 40 gram olmuş kilo almış.

öncelikle fazla endişelenmeyin çünkü laboratuvar analizine göre olması gereken antibiyotik/antikoksidiyal ilacı kullandınız. bu ilacın fayda etmeyeceği bir patojen olsa analizde çok büyük ihtimal çıkardı

benim görüşüm, kuşu 1 hafta dinlendirip 3 gün toltrazuril kullanılabilir koksidiyozdan emin olmak için. (daha erken ya da geç kullanılmamalı)

Oyla 0
O kusma hareketini bir daha hiç yapmadı, yüksek ihtimal yeni aldığım probiyotikten çok hoşlanmadı ona midesi bulandı bugün onu veremedim. Yarın miktarını azaltıp deneyeceğim. Dışkıları düne göre biraz daha iyiydi sanki bugün. Dediğiniz gibi 1 hafta dinlendirip diğer ilacı kullanırım. Tahlil yaptırmasam ve ona göre ilaç kullanmasam daha çok korkardım, elimden gelen her şeyi yapıyorum toparlar inşallah yavrum.

Yarın sabah ki dışkıları paylaşırım. @neanderthalensis

Marul çok seviyor ama zaten ishal diye vermeye çekiniyorum. Vermeli miyim bu süreçte?

Oyla 0
Geri