Muhabbet kuşum ishal oldu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fyalison
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fyalison

Yönetici
Moderatör
Merhaba. Gayet hareketli keyifli olan kuşum dün sabahtan beri ishal. Normalden daha az hareketli zaman zaman kabartıyor kendini. Yemi bittiği için yine iyi olduğunu düşündüğüm başka bir yem aldım. Diğeri yoktu diye. Onunla birlikte başladı ishali. Denk mi geldi sadece yoksa hasta mı oldu acaba.
Yemek yiyor su içiyor.

Dışkı fotoğrafları şu şekilde.
Be kullanmamı önerirsiniz? Sokağa çıkma yasağında nerden ilaç bulabilirim?

Ekli dosyalar

• F5DFE5EC-04BD-4D3C-BAAC-C86F409FCE7C.jpeg
    F5DFE5EC-04BD-4D3C-BAAC-C86F409FCE7C.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 106
  • 9DE136C0-38C1-4A7F-B11D-8C9C138A5341.jpeg
    9DE136C0-38C1-4A7F-B11D-8C9C138A5341.jpeg
    153 KB · Görüntüleme: 104
  • 9C7F9BDC-D5AD-49E0-A3C9-04BA490DC431.jpeg
    9C7F9BDC-D5AD-49E0-A3C9-04BA490DC431.jpeg
    95.2 KB · Görüntüleme: 101
İyi akşamlar. Bugün sulphamezathineyi kullandığım 3. Gün oldu. Pazar sabah başladım. Kuşun gene hali hala gayet iyi. Hiçbir sıkıntısı yok. Dışkılar bu şekilde. İlaca devam etmeliyim sanırım. Bu süreçte takviye vermedim hiç.
İlaca başlamadan önce dışkılar etrafında yemyeşil boyama yapıyordu o kalmadı.

Ekli dosyalar

• 4CC69683-12E7-4872-B79F-D8341B7D0BC7.jpeg
    4CC69683-12E7-4872-B79F-D8341B7D0BC7.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12
  • 5F78CEA8-6C87-43FA-A9FF-7B35285BD87C.jpeg
    5F78CEA8-6C87-43FA-A9FF-7B35285BD87C.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 9
  • 01339521-A46F-4986-B28A-411073E7AE69.jpeg
    01339521-A46F-4986-B28A-411073E7AE69.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Oyla 0
İlaca başlamadan önceki dışkı böyle yeşil iz bırakıyordu.

Ekli dosyalar

• 2E6606F5-C032-4A5F-A0AF-FAC83C724A4D.jpeg
    2E6606F5-C032-4A5F-A0AF-FAC83C724A4D.jpeg
    455 KB · Görüntüleme: 12
Oyla 0
İlaç işini yapıyor önce onu söyliyeyim. İlaca devam edin evet. 4. 5. günlerde artık toparlanmaya başlamış olması gerekiyor. 5. günün akşamı tekrar dışkı görselleri atın kontrol edelim..

Oyla 0
İlaç işini yapıyor önce onu söyliyeyim. İlaca devam edin evet. 4. 5. günlerde artık toparlanmaya başlamış olması gerekiyor. 5. günün akşamı tekrar dışkı görselleri atın kontrol edelim..
İlacın işe yaramasına sevindim. O zaman dediğiniz gibi devam ediyorum. 5. Gün toparlanmış olur artık umarım. Teşekkürler.☺️

Oyla 0
Bir konuda fikirlerinizi almak istedim. Eşimin ilk aldığı enjektördeki ilaç için ücret almışlardı doğal olarak. Sonrasında daha fazla almak için gittiğinde şişeyle almak istedi vermediler. Az bir şey verip ücret almamışlar. Günde birkaç kere tazelediğim için o da yetmedi doğal olarak. Bugün daha önce enrocure ilacını aldığım veterineri aradım elimizde yok dedi sulphamezathine için. Yine diğer taraftan almamız gerekti. Şişeyle almak istiyoruz demesine rağmen vermemiş eşime, büyük bir enjektöre çekip 100 lira almış. Helali hoş olsun, hiç önemli değil yeter ki iyi olsun ama saçma geldi. Yetecektir bu sefer ama şişeyle neden vermediklerini anlamadım. Çok mu pahalı bir ilaç bu? En azından elimizde olsun ilerde gerekirse kullanırız yeniden diye düşünmüştüm. Birkaç ay önceki veteriner faciamızdan sonra akıl almak istedim sizlerden.

Oyla 0
Bir konuda fikirlerinizi almak istedim. Eşimin ilk aldığı enjektördeki ilaç için ücret almışlardı doğal olarak. Sonrasında daha fazla almak için gittiğinde şişeyle almak istedi vermediler. Az bir şey verip ücret almamışlar. Günde birkaç kere tazelediğim için o da yetmedi doğal olarak. Bugün daha önce enrocure ilacını aldığım veterineri aradım elimizde yok dedi sulphamezathine için. Yine diğer taraftan almamız gerekti. Şişeyle almak istiyoruz demesine rağmen vermemiş eşime, büyük bir enjektöre çekip 100 lira almış. Helali hoş olsun, hiç önemli değil yeter ki iyi olsun ama saçma geldi. Yetecektir bu sefer ama şişeyle neden vermediklerini anlamadım. Çok mu pahalı bir ilaç bu? En azından elimizde olsun ilerde gerekirse kullanırız yeniden diye düşünmüştüm. Birkaç ay önceki veteriner faciamızdan sonra akıl almak istedim sizlerden.

Sulphamezathinin şişesi zaten 50 lira bişey.. Yav çok şey yazıcam ama deymez gerçekten..

Oyla 0
Sulphamezathinin şişesi zaten 50 lira bişey.. Yav çok şey yazıcam ama deymez gerçekten..
Şişesiyle vermesi yasakmış, öyle demiş. Allah bilir ne kadar doğru. Koca şişe enrocure u 50 liraya almıştık bizde. Böyle bir şırıngayı 100 liraya verince herhalde çok pahalı ilaç dedim sormak istedim. Böylelerine çok söylenecek söz var da, neyse o aldığı 100 lirayla zengin olur belki, ne diyeyim.

Ekli dosyalar

• 119138CC-7C91-4809-9BE6-C545356609C5.jpeg
    119138CC-7C91-4809-9BE6-C545356609C5.jpeg
    3.3 MB · Görüntüleme: 6
Oyla 0
aftan dönüp veteriner olasım geliyor bu yaştan sonra bu nasıl bir fiyat!! insanların bilgisizliğinden/iyi niyetinden yararlanıp kazıklamak bu kadar kolay olmamali
Bu bizim veterinerden sonra ikinci vakamız ?
Bir kaç yeri arayıp, ellerinde olmadığını öğrenince mecbur ne dese alacaktık zaten ordan.
Bu ilacı başka nerden bulabilirim ki acaba, olması gereken fiyatıyla☺️
Belli başlı ilaçlar elimde olsun istiyorum.

Oyla 0
Bu bizim veterinerden sonra ikinci vakamız ?
Bir kaç yeri arayıp, ellerinde olmadığını öğrenince mecbur ne dese alacaktık zaten ordan.
Bu ilacı başka nerden bulabilirim ki acaba, olması gereken fiyatıyla☺️
Belli başlı ilaçlar elimde olsun istiyorum.

ilacin ismi önemli değil sulphamezathine , teknomezathine, tetramezatin vb bir sürü marka var.

çevrenizdeki veterinerleri telefonla arayıp "sulfadimidin sodyum" etken maddeli antibiyotik var mı diye sorun, fiyatını ve SKT'yi de mutlaka öğrenin, 6 ay sonra bozulacak ilaca para vermeyin

Oyla 0
Siz o şırıngadaki ilacı küçük bir kavanoza boşaltın (bebek maması kavanozları olabilir) ardından siyah bir poşete sarın ışıktan koyurun ve ağzını sıkıca kapatıp budolabına koyun. 3-4 ay hiç bişey olmaz. Zaten yakın zamanda tekrar ihtiyacınızın olucağını sanmıyorum..

Eğer elimde belli başlı ilaçlar bulunsun diyorsanız ki bencede kesinlikle herkesin elinde bulunması lazım. Şu konuda paylaştığım ilaçalrı temin edebilirsiniz;

Bu ilaçları temin etme noktasında ise boş bir vaktinizde çevrenizdeki veterinerleri geziceksiniz artık hangi ilacı bulursanız tek tek toplıyacaksınız :) Yada ilaçların üretici firmalarını veya veteriner ecza depolarını arayıp kargoyla gönderim yapıp yapmadıklarını sorun bazı firmalar direk kargoyla yolluyor. Geçen birisi altay ecza deposundan kargoyla almıştı yanlış hatırlamıyorsam..

Oyla 0
aftan dönüp veteriner olasım geliyor bu yaştan sonra bu nasıl bir fiyat!! insanların bilgisizliğinden/iyi niyetinden yararlanıp kazıklamak bu kadar kolay olmamali

Yaşa takılma kanka imkanın varsa git oku :) Muhabbet kuşu camiasının veterinere ihtiyacı var :) Yada okuma boşver gel seninle merdiven altı veteriner dükkanı açalım özveti geçmezsek ben bişey bilmiyorum :D

5 kişiden alsa her gün öyle 100 tl zengin olmuştur bile :)

Aynen öyle ama haram para işte.. 5 liralık birşeyden 100 lira alırsan o para senden çıkmasa bile çoluğundan çocuğundan çıkar..

Oyla 0
Siz o şırıngadaki ilacı küçük bir kavanoza boşaltın (bebek maması kavanozları olabilir) ardından siyah bir poşete sarın ışıktan koyurun ve ağzını sıkıca kapatıp budolabına koyun. 3-4 ay hiç bişey olmaz. Zaten yakın zamanda tekrar ihtiyacınızın olucağını sanmıyorum..

Eğer elimde belli başlı ilaçlar bulunsun diyorsanız ki bencede kesinlikle herkesin elinde bulunması lazım. Şu konuda paylaştığım ilaçalrı temin edebilirsiniz;

Bu ilaçları temin etme noktasında ise boş bir vaktinizde çevrenizdeki veterinerleri geziceksiniz artık hangi ilacı bulursanız tek tek toplıyacaksınız :) Yada ilaçların üretici firmalarını veya veteriner ecza depolarını arayıp kargoyla gönderim yapıp yapmadıklarını sorun bazı firmalar direk kargoyla yolluyor. Geçen birisi altay ecza deposundan kargoyla almıştı yanlış hatırlamıyorsam..
Elimde boş temiz bir şişe vardı. Ona doldurdum ağzını kapatıp buzdolabına koydum akşam. Damlalıkla alıp koyuyorum ilacı suya çünkü daha rahat olması açısından.
Bu yazıdaki ilaçları yakınımdaki veterinerlerden temin edeyim ben dursun. Bulamadığım olursa dediğiniz gibi yapayım.

Antibiyotik kullanımdan sonra mantar ihtimali artar diye okumuştum. Olmaz inşallah da olursa da en azından elimde olsun, denize düşüp yılana sarılmayayım sonra aceleyle bugün ki gibi ☺️

Oyla 0
Merhaba. Gayet hareketli keyifli olan kuşum dün sabahtan beri ishal. Normalden daha az hareketli zaman zaman kabartıyor kendini. Yemi bittiği için yine iyi olduğunu düşündüğüm başka bir yem aldım. Diğeri yoktu diye. Onunla birlikte başladı ishali. Denk mi geldi sadece yoksa hasta mı oldu acaba.
Yemek yiyor su içiyor.

Dışkı fotoğrafları şu şekilde.
Be kullanmamı önerirsiniz? Sokağa çıkma yasağında nerden ilaç bulabilirim?
Bene Bac Gel kullanın türkiyede varmı emin değilim, sanırım internette vardır

Oyla 0
Bu mesaj birkaç ay önceki rahatsızlığındandı. Veterinere kalsa ölecekti, buradaki bilgili kişiler sayesinde 5 günde toparladı. Şimdi hafif bir rahatsızlığı var yine ama geçecek o da inşallah ?
Veterinerler abartmayı seviyor sanırım. Benim kuşuma da öyle dediler 3 günde enrofloxacin etken maddeli antibiyotik ile toparladı

Oyla 0
Geri