Muhabbet kuşum yem yerken gagasını açıp kapatıyor

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Merhaba iyi günler muhabbet kusum erkek yem yedikten sonra gagasını sürekli açıp kapatıyor sonra tüneğe çıkıp geviş getirir gibi yapıyor Solunum ya da kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum biraz isali var yeşil sulu gibi bu hareketi sadece yem yedikten sonra 7 dakika falan yapıyor sürekli açıp kapasa solunum derdim ya da salya falan olsa mantar derdim her siteden araştırdım ama başka bi neden bulamadım veterinere götürdüm kuşlar hakkında bilgim yok dedi lütfen yardımcı olun o benim her şeyim

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
evet

kusun ve dışkıların durumu nasıl?
Ben mikostatin ve flagyl ı tekar verdim 6 gün boyunca bu verdiğim andan itibaren dışkıları çok iyiydi ilacı bıraktıktan sonra 6 gün dolunca yine eski haline döndü bir de kuşumun sabah yaptığı dışkılar normal gece kötü çünkü sabah uyandığımda gidip kafesin tabanına baktığımda dışkılar daha önce attigim fotoğraflar gibi ama sabahtan akşama kadar düzgün bir de yem yerken gaga açıp kapatması sıklaştı babama diyorum fakülteye götürmemiz gerek ama götürmüyor beni de göndermiyor 😢

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Ben mikostatin ve flagyl ı tekar verdim 6 gün boyunca bu verdiğim andan itibaren dışkıları çok iyiydi ilacı bıraktıktan sonra 6 gün dolunca yine eski haline döndü bir de kuşumun sabah yaptığı dışkılar normal gece kötü çünkü sabah uyandığımda gidip kafesin tabanına baktığımda dışkılar daha önce attigim fotoğraflar gibi ama sabahtan akşama kadar düzgün bir de yem yerken gaga açıp kapatması sıklaştı babama diyorum fakülteye götürmemiz gerek ama götürmüyor beni de göndermiyor 😢
bu durumda kuşa hemen ilac vermek iyi olmaz

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Bugün 2. Gün dışkısı böyle birde şunu farkettim gagası ekşi ekşi kokuyor

Ekli dosyalar

• Snapchat-784415771.jpg
    Snapchat-784415771.jpg
    151.4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu kullandığınız ilaç tedavisinden sonra kursak enfeksiyonu için de ilaç kullanmanız gerekecek. Flagy, mikostatin gibi ilaçlardan biri eczaneden alınabilir.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bazen dozaj ya da etken maddeden kaynaklı tedavi edilememiş olma ihtimali de var. Kaç gün kaldı şuan kullandığınız ilacın bitmesine?

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Muhtemelen kuştaki sorunlar epey ilerlemiş bu yüzden ilaçlar tam etki edemiyor.. Enrocure en az bir hafta devam edin. Dozajıda biraz arttırmak iyi olucak.. Tam dolu suluğa 10 damla ekleyin.. Bir hafta sonra güncel dışkılarını ekleyin. Duruma bakalım tekrar..

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Muhtemelen kuştaki sorunlar epey ilerlemiş bu yüzden ilaçlar tam etki edemiyor.. Enrocure en az bir hafta devam edin. Dozajıda biraz arttırmak iyi olucak.. Tam dolu suluğa 10 damla ekleyin.. Bir hafta sonra güncel dışkılarını ekleyin. Duruma bakalım tekrar..
Bugün 7. Gün dışkısı böyle

Ekli dosyalar

• Snapchat-78242046.jpg
    Snapchat-78242046.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 13

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Enfeksiyon hafiflemiş ama kuşu biraz dinlendirmekte fayda var. Elinizde multivitamin ve probiyotik varsa birer gün kullanın. Biraz dinlendirelim daha sonra dışkıları kontrol edelim yine...
7 gün ilacı kullandım 1 gün vitamin verdim dışkısı böyle mikostatin de veriyim mi

Ekli dosyalar

• Snapchat-1125837212.jpg
    Snapchat-1125837212.jpg
    58.8 KB · Görüntüleme: 5