Muhabbet kuşum yem yerken gagasını açıp kapatıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hayal E.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Merhaba iyi günler muhabbet kusum erkek yem yedikten sonra gagasını sürekli açıp kapatıyor sonra tüneğe çıkıp geviş getirir gibi yapıyor Solunum ya da kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum biraz isali var yeşil sulu gibi bu hareketi sadece yem yedikten sonra 7 dakika falan yapıyor sürekli açıp kapasa solunum derdim ya da salya falan olsa mantar derdim her siteden araştırdım ama başka bi neden bulamadım veterinere götürdüm kuşlar hakkında bilgim yok dedi lütfen yardımcı olun o benim her şeyim

kuşun genel duruşu güzel

benim kişisel tavsiyem linko'yu 3 güne tamamlayıp bırakmaniz çünku bu ilaç sindirim sistemi enfeksiyonlarında çok etkili değildir, veteriner önerisi olduğu için birsey diyemedim açıkçasi

bu durumda kuş mümkün olduğu kadar uzun süre dinlendirilip düzelme olmazsa enrofloksasin kullanabilir, esasinda linko yerine enrofloksasin daha iyi olurdu

@Doğanay Y. @Malkoçoğlu yorum yaparlarsa iyi olur

kuşun genel duruşu güzel

benim kişisel tavsiyem linko'yu 3 güne tamamlayıp bırakmaniz çünku bu ilaç sindirim sistemi enfeksiyonlarında çok etkili değildir, veteriner önerisi olduğu için birsey diyemedim açıkçasi

bu durumda kuş mümkün olduğu kadar uzun süre dinlendirilip düzelme olmazsa enrofloksasin kullanabilir, esasinda linko yerine enrofloksasin daha iyi olurdu

@Doğanay Y. @Malkoçoğlu yorum yaparlarsa iyi olur
Bugün 3 gün oldu o zaman bir daha kullanmayım kuşumun dışkısı ve gaga açıp kapatması dışında hiçbir şeyi yok yaklaşık 30 kelime biliyor konuşuyor dans ediyor topları yuvarlıyor oyun oynuyor nereye gidersem pesimden geliyor günde 8 saat dışarda duruyor oyun oynuyor acıkınca giriyor yemek yiyor geri çıkıyor

Bugün 3 gün oldu o zaman bir daha kullanmayım kuşumun dışkısı ve gaga açıp kapatması dışında hiçbir şeyi yok yaklaşık 30 kelime biliyor konuşuyor dans ediyor topları yuvarlıyor oyun oynuyor nereye gidersem pesimden geliyor günde 8 saat dışarda duruyor oyun oynuyor acıkınca giriyor yemek yiyor geri çıkıyor

arkadaşlar da yorum yapsınlar ona göre hareket edersiniz

Böbrek karaciğer veya başka bi organında problem varsa bu kullandığım ilaçlar onlarada faydalı mıydı faydası olur muydu çok fazla ilaç kullandı ona bir şey olacak diye korkuyorum

Bir de ben bir şey farkettim evin içinde oynarken dışkısını yapıyor yere bir süre sonra kuruyor oyun oynarken dışkısını görüyor tekrar ağzına alıp parçalıyor yere düşüyor ağzından un ufak ediyor ama belki bi kısmını yutuyor olabilir mikrop kapıyor olabilir

Böbrek karaciğer veya başka bi organında problem varsa bu kullandığım ilaçlar onlarada faydalı mıydı faydası olur muydu çok fazla ilaç kullandı ona bir şey olacak diye korkuyorum

bu organlarda bu ilaclara duyarlı enfeksiyon varsa etkili olur tabi ki kastettiğiniz buysa.

linko specto veteriner önerdiği için yorum yapamam. ancak diğer ilaçlar gayet dozunda ve kontrollü kullanıldı endişe etmeyin. hasta kuşa ilaç kullanılır. kullanirsaniz zarar verebilir ama kullanmazsaniz ölebilir de

bence şu an yapmaniz gerenen kuşu dinlendirmek ve evde her ihtimale karşı enrofloksasin içeren antibiyotik bulundurmak

@Doğanay Y. hocanin dediği gibi dışkı yemenin temel sebebi mineral eksikliğidir

bu organlarda bu ilaclara duyarlı enfeksiyon varsa etkili olur tabi ki kastettiğiniz buysa.

linko specto veteriner önerdiği için yorum yapamam. ancak diğer ilaçlar gayet dozunda ve kontrollü kullanıldı endişe etmeyin. hasta kuşa ilaç kullanılır. kullanirsaniz zarar verebilir ama kullanmazsaniz ölebilir de

bence şu an yapmaniz gerenen kuşu dinlendirmek ve evde her ihtimale karşı enrofloksasin içeren antibiyotik bulundurmak

@Doğanay Y. hocanin dediği gibi dışkı yemenin temel sebebi mineral eksikliğidir
Dediklerinizi yapıcam teşekkür ederim