Muhabbet kuşum yem yerken gagasını açıp kapatıyor

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Merhaba iyi günler muhabbet kusum erkek yem yedikten sonra gagasını sürekli açıp kapatıyor sonra tüneğe çıkıp geviş getirir gibi yapıyor Solunum ya da kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum biraz isali var yeşil sulu gibi bu hareketi sadece yem yedikten sonra 7 dakika falan yapıyor sürekli açıp kapasa solunum derdim ya da salya falan olsa mantar derdim her siteden araştırdım ama başka bi neden bulamadım veterinere götürdüm kuşlar hakkında bilgim yok dedi lütfen yardımcı olun o benim her şeyim

Hobici

Forum Sakini
Aynı problem yeni aldığım muhabbet kuşunda da var. Ayrı kafeste tutuyorum. Bu postu görünce yeni bir konu açmak istemedim, dahil olmak istedim belirtiler çok benziyor ama benim kuşum yemlikten acele bir şekilde tane yem alıyor ve tüneğe çıkıp dakikalarca geviş getirir gibi gagasini acip kapatiyor. Gagasini açıp kapatirken gözler açık sevimli bir şekilde kafasini sağa sola çevirerek yapiyor. Bunu 5 dakika icerisinde iki kez yaptigini gordum. Yani aç olsa sadece bir tane yem neden yesin, ya da neden tek bir yem yeme ihtiyaci duyuyor anlamaya calisiyorum. Genel bir durgunlugu da var ama ishal degil. Kursağı çok öyle şiş durmuyor. Kusma gözlemlemedim.
Abi acizae muhabbet kuşunuz iyi. Geviş getirir gibi yapmayı iyi olduklarında yapıyorlar genelde. Kuşunuz alışma sürecinde birde yavru. Muhabbetle ilgilenin beslenmesine dikkat edin. Çeşit çeşit beslensin. Fazla kurcalamayın özellikle bağışıklı iyi ve mutlularsa iyileşirler zaten. Kastettiğimiz şey hastalık durumları değil örneğin bi gün yada günde bi sefer sulu dışkıladı diye hastalık aramayınız yorabilirsiniz. Öyle bir durumdada burda paylaşırsanız Hocalar yardımcı olacaktır zaten Birde kuşların yanına alın deriz...

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Aynı problem yeni aldığım muhabbet kuşunda da var. Ayrı kafeste tutuyorum. Bu postu görünce yeni bir konu açmak istemedim, dahil olmak istedim belirtiler çok benziyor ama benim kuşum yemlikten acele bir şekilde tane yem alıyor ve tüneğe çıkıp dakikalarca geviş getirir gibi gagasini acip kapatiyor. Gagasini açıp kapatirken gözler açık sevimli bir şekilde kafasini sağa sola çevirerek yapiyor. Bunu 5 dakika icerisinde iki kez yaptigini gordum. Yani aç olsa sadece bir tane yem neden yesin, ya da neden tek bir yem yeme ihtiyaci duyuyor anlamaya calisiyorum. Genel bir durgunlugu da var ama ishal degil. Kursağı çok öyle şiş durmuyor. Kusma gözlemlemedim.

bu konu çok temiz gidiyordu. konu bütünlüğü bozulmasın, yeni başlik açarsaniz çok iyi olur bence

Hayal E.

iyikus.com Üyesi

Umit. 

Yönetici
Moderatör

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bugün son dozunu verip tamamlayın. Hemen ardından sabah b kompleks vitamin desteği ya da yumurta maması vermeyi unutmayınız <3
Çok geçmiş olsun

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
bazı inatçı protozoal enfeksiyonlar nüksedebiliyor, isterseniz 6 güne tamamlayın içiniz rahat olsun

hocaların dediği gibi, evde izole kuşlara hastalık taşıyan en onemli şey yem ve diğer besinler
Sizce tam iyileşmemiş mi dışkısı bi düzeliyor bi böyle oluyor

Ekli dosyalar

• Snapchat-478885160.jpg
    Snapchat-478885160.jpg
    180.7 KB · Görüntüleme: 18