Muhabbet kuşum yem yerken gagasını açıp kapatıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hayal E.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Merhaba iyi günler muhabbet kusum erkek yem yedikten sonra gagasını sürekli açıp kapatıyor sonra tüneğe çıkıp geviş getirir gibi yapıyor Solunum ya da kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum biraz isali var yeşil sulu gibi bu hareketi sadece yem yedikten sonra 7 dakika falan yapıyor sürekli açıp kapasa solunum derdim ya da salya falan olsa mantar derdim her siteden araştırdım ama başka bi neden bulamadım veterinere götürdüm kuşlar hakkında bilgim yok dedi lütfen yardımcı olun o benim her şeyim

Çok hareketli müzik açıyoruz dans ediyor zıplıyor ama yem yedikten sonra gagasını açıp açıp kapatıyor hâlâ

kuşun genel durumu iyiyse ilacı 5 gün sonunda bırakıp, kuş ve dışkıyı 2 gün takip edebilirsiniz

ardından iki seçenek var, ben olsam önce ikincisini yaparım. diğer arkadaşlar da yorum yazar ona göre hareket edersiniz aceleniz yok

1- başka bir antibiyotik denenebilir (ör: enrofloksasin , amoksisilin)

2- flagyl tablet ve mikostatin şurup aynı anda verilebilir

kuşun genel durumu iyiyse ilacı 5 gün sonunda bırakıp, kuş ve dışkıyı 2 gün takip edebilirsiniz

ardından iki seçenek var, ben olsam önce ikincisini yaparım. diğer arkadaşlar da yorum yazar ona göre hareket edersiniz aceleniz yok

1- başka bir antibiyotik denenebilir (ör: enrofloksasin , amoksisilin)

2- flagyl tablet ve mikostatin şurup aynı anda verilebilir
Teşekkür ederim :)

ilaç günü doldu ise biraz dinlendirin kontrol edelim bu süreçte. Probiyotik ve vitamin vermeyi ihmal etmeyiniz.

ilaç günü doldu ise biraz dinlendirin kontrol edelim bu süreçte. Probiyotik ve vitamin vermeyi ihmal etmeyiniz.
2 gün dinlenirdim bugün ikinci gün arada sırada dışkısı düzgün oluyor susuz iz bırakmıyor olması gerektiği gibi sonra yine böyle oluyor ama sulphamezathine kullanmadan önce attığım fotoğrafa göre gelişme tabiki var ama şuan dışkısı böyle :( @neanderthalensis @Malkoçoğlu @Doğanay Y.

Ekli dosyalar

• Snapchat-1535254503.jpg
    Snapchat-1535254503.jpg
    160.3 KB · Görüntüleme: 14