Muhabbet tedavi sureci

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Funda

Forum Sakini
Selamlar,
"Muhabbet kusum hasta" konusuyla yazmistim daha onceden. Konu uzadigi icin yeni konu actik.
Fungizone 7 gun kullandik,3 gun entrobac pribiyotik 3 gun gervit vitamin verdim. Kusun durumu ayni, aspur ve dari yiyor. Yulaf vermiyorum tuyleri dokuluyor.Yemini yemiyor. Diskisinda yem yok gibi.3-4 gundur kusma da yok.zaten nadir kusuyordu. Genel olarak durgun. Arasira keyifli ,konusuyor. Simdi bir kür daha fungizone a devam edeyim degil mi? Durum degerlendirmesi yapar yine bir kür devam ederiz demistik. Yorumlariniza gore hareket edecegim.

Ekli dosyalar

• IMG20210325113922.jpg
    IMG20210325113922.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 66
  • IMG20210325113712.jpg
    IMG20210325113712.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 65
Dışkısı bence iyileşmiş. Kuş tüy de olabileceğinden döküm ve kirginligin sebebi bu olabilir. Bence ilaca devam etmeyiniz ve b kompleks + k vitamini ya da içeren sebzelerle destekli bir bakım yapınız. Göğüs sisligine anlam veremedim bir tek. Yaglanmasi mi var?

Oyla 0
Dışkısı bence iyileşmiş. Kuş tüy de olabileceğinden döküm ve kirginligin sebebi bu olabilir. Bence ilaca devam etmeyiniz ve b kompleks + k vitamini ya da içeren sebzelerle destekli bir bakım yapınız. Göğüs sisligine anlam veremedim bir tek. Yaglanmasi mi var?
Tuyden hic cikamiyor nerdeyse iki, uc haftada bir dokuyor. Yulaf bir muddet vermeyecegim. Gogus sisligide genelde hep boyle gibi. Yaglanmayi nasil anlarim ki

Oyla 0
o şişkin bölgeyi üfleyerek bakın. Kremsi, yumuşak bir yapı oluşmuş ise yağlanma var demektir.

Oyla 0

Ekli dosyalar

• IMG20210325210057.jpg
    IMG20210325210057.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG20210325210054.jpg
    IMG20210325210054.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG20210325210048.jpg
    IMG20210325210048.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 21
Oyla 0
kuş tabanda durmuyor artık değil mi? resimde canlanmış görünüyor
Evet bir kac gundur durmuyor, zaten durdugu zamanda ara ara iniyor sonra cikiyor. Bu hastalik surecinde bile keyfi geldigi zamanlar oyuncagi ile ciftlesmeye calisiyor. Bugun kendi yeminden biraz yemeye basladi. Dari vermedim ozellikle. Daha iyi gibi. Ama yine bence devam ediyor rahatsizligi. Cunku eskisi gibi degil hala.

Oyla 0
kondisyon kazanması zaman alacaktır. Daha kötülemediği sürece kabul edilebilir bu halleri

Oyla 0
Aslinda onceki konu basliginda fungizone icin 7 gun kullanip probiyotik vitamin verip sonrasinda 1 tur daha ilaca devam etmek seklinde konusmustuk. Bu sekilde ilaca devam edeyim diyorum @neanderthalensis @Ümit T. Sizce?

Bence ilaç yeterli gelmiştir. Daha önce iç parazit için bişey kullandınızmı hiç? Sitraks yada nilverm gibi?

Oyla 0
Maalesef bizde bu ilacın uygulanması konusunda yeterli akademik kaynak yok. Ekte Avustralya Kanyana Vahşi Yaşam Rehabilitasyon Merkezi'nin megabakter (AGY) makalesini paylaşıyorum, 6 ve 7. sayfalar bu ilaç ve tedavi sürecine ayrılmış , sizin için faydalı olabilir

Ekli dosyalar

Oyla 0
Hayir kullanmadim, bagirsak paraziti icin kullandim neo terramycin

Neoteramisin bağırsak paraziti için kullanılmaz önce onu söyliyim. Ayrıca kuşlarda ağır yan etkilerini gördüğüm bir ilaç. Oksitetrasiklin + neomisin sülfat içerikli ilaçalrı önermiyorum ben..

Eczanelerde şu sıralar zor bulunuyor lakin bulabilirseniz bir sitraks uygulaması yapın derim. Hafif bir ilaç ve tek doz uygulanıyor. Kuşlarınız hasta olmasa dahi 6 ayda bir düzenli uygulanması gereken bir ilaç...

Oyla 0
Neoteramisin bağırsak paraziti için kullanılmaz önce onu söyliyim. Ayrıca kuşlarda ağır yan etkilerini gördüğüm bir ilaç. Oksitetrasiklin + neomisin sülfat içerikli ilaçalrı önermiyorum ben..

Eczanelerde şu sıralar zor bulunuyor lakin bulabilirseniz bir sitraks uygulaması yapın derim. Hafif bir ilaç ve tek doz uygulanıyor. Kuşlarınız hasta olmasa dahi 6 ayda bir düzenli uygulanması gereken bir ilaç...
Gecen sene hasta olmustu ve kuscumuz onermisti, bu ilac iyilestirmisti. Acaba hastaligin adini yanlis mi hatirladim?poposunda deri altinda siyahliklar vardi. Neyse...
İki gundur kusum cok iyiydi.hatta yemini filan guzel yedi (dari bilerek koymamistim) .sonra yine yem yememeye baslayinca ac kalmasin diye dari koydum deli gibi yedi. Simdi yine kafes altina indi uyuyo, tunege cikiyor yine uyuyor???
Soylediginiz ilacida bulmaya calisacagim. Fungizone 1 tur daha devam etmiyorum o zaman degil mi?

Oyla 0