Poposu ve dışkısı kötü durumda

LooPS

iyikus.com Üyesi
Abiler geçende bahsettim kuşun yemesinde ve içmesin hareketlilik konusunda sıkıntı yok sadece popsunda pislik birikiyor ve dışkısı biraz kötü bence

sulphamezettin tavsiye et Doğanay abi 2 gündür kullanıyorum 3 girdim hala etkisi yok sizce geçermi 2-3 gün sonra ilacı 5-6 gün kullancam.

Çözüm
4. günde kes istersen ürünü. Etkisi olsa bu halde olmazdı dışkısı. Sulfa içeriğinde ishali toplayacak pektin bulunuyor ama belli ki işe yaramadı. Farklı bir durum söz konusu anlaşılan. Koksi olsaydı ki öncelikle ondan şüphe etmiştim toparlanma yolunda işaret vermesi gerekirdi. Dışkıyı bozan başka bir unsur olmalı. Bakımını mı değiştirdiniz yakın zamanda? Yine de arkadaşlarında düşüncesini merak ediyorum. Ölümcül olabilen bir yeşil dışkıya benziyor. Yine de erişebilirseniz dışkıyı analiz ettiriniz. Bu arada kalamarı ters takmışsınız.

@Farukk @Ümit T.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
4. günde kes istersen ürünü. Etkisi olsa bu halde olmazdı dışkısı. Sulfa içeriğinde ishali toplayacak pektin bulunuyor ama belli ki işe yaramadı. Farklı bir durum söz konusu anlaşılan. Koksi olsaydı ki öncelikle ondan şüphe etmiştim toparlanma yolunda işaret vermesi gerekirdi. Dışkıyı bozan başka bir unsur olmalı. Bakımını mı değiştirdiniz yakın zamanda? Yine de arkadaşlarında düşüncesini merak ediyorum. Ölümcül olabilen bir yeşil dışkıya benziyor. Yine de erişebilirseniz dışkıyı analiz ettiriniz. Bu arada kalamarı ters takmışsınız.

@Farukk @Ümit T.

Son düzenleme:
Oyla 0
Çözüm

LooPS

iyikus.com Üyesi
Bi abi daha var sordum ona 3. Günde sonra etkisi olabilir dedi ilacın bakıcaz artık 6 gün kullanayım sonra yeni ilaç Artık ama başka birşey de olabilir çaresi yokmu bu illetin

@Farukk @Ümit T.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dediğim gibi fazlaca detaya gözleme ihtiyacım var. Geçip devam eden bir durum söz konusu sizde ve belli ki işe yaramıyor. Kullandığınız ürünler günü kurtarıyor demek ki. İlaçlar hemen etki etmeyebiliyor ama az buçuk tahmin edilebiliyor. Fark etmez 4-6 gün devam edebilirsiniz elbette.
Adana da önemli veterinerler var. Hatta sitemizde röportajı bile mevcut.
Bu tip vakalarda test yaptırmadığınız sürece kuşu yorarsınız ve belki de ölüme sürüklersiniz. İlerlemiş, kronikleşmiş olabilir.

Oyla 0

LooPS

iyikus.com Üyesi
Ozaman 4-6 gün kullanayım ilacı sonuca tekrar bakarız , peki kanarya yemi versek az da olsa dışkıyı katılaştırırmıyız

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Denemeniz lazım ama ne kadar toparlar emin değilim. :( O evrede değil çünkü. İshal durumundan fazlası var. Kombi mix ürünler denenebilir son çare ama bu süreç için güçlü bir bünyede olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Doğru ilaç. Daha 2 gündür kullanıyorsunuz. Hemen etkisi olmaz. Mutlaka 5-6 gün kullanın ilacı. Dozaj olarak tam dolu suluğa 6-7 damla damlatıp kullanın. İlaçlı suyu günde 2 defa tazeleyin. Ve kafeste kalamar kemiği, kuş kumu, gaga taşı olmasın. İlaç kullanım süresi boyunca hepsini çıkarın. Çünkü ilacın etkisini azaltıyor.

Tedaviye devam edin. İlaç işe yarıyacaktır ;) Yem olarak hangi markayı kullanıyorsunuz?

Oyla 1

LooPS

iyikus.com Üyesi
Yemin bir resmini çekip atarmısın. Birde kuşun poposunu nemli bir bezle temizle mutlaka. Eğer popoda çok dışkı birikirse kuş dışkılayamayabilir...
Ümit abi 6. Gün sulphamezettin kullanıyorum kuşun 10 gündür yemesinde hareketlerinde sorun yok eve getirdim yumurtaladı sonra kesildi yumurtadan

Oyla 0

LooPS

iyikus.com Üyesi
Eşi vardı öldü 1 hafta önce yumurtaladı yer değişikliği diye yatmadı kuluçkaya , ama hareketlerin de ve yem yeme konusunda sıkıntı yok tek sorun dışkı yapışıyor ve görüntüsü pek normal değil , sulphamzettinde 6. Günüm

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu bilgiyi önceden vermeliydiniz. Yumurta sürecinde buna yakın dışkılar olabiliyor. Kuluçka dönemi bu tip ilaçların kullanımı önerilmez. İlacı hala kullanıyorsanız kesiniz.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Şuan hiç bir şey yapmaya gerek yok. Sorun olmayacaktır. Süreci takip ediniz.

Oyla 0