Sizce yem nasıl?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Melike Gül

Yönetici
Moderatör
Merhaba arkadaşlar bugün kuşumun yemi az kaldığı için yeni bir paket yem aldım ama sanki yemin içindeki sarı darı oranı fazla siz ne düşünüyorsunuz?

Birebir sıfırdan yapmanıza gerek yok bence mesela benim petshoptaki açık yem vivid marka ve taze ben içine perilla falan ekliyorum dönemsel olarak bazen aspur yulaf vb. Sizinde güvendiğiniz bir petshop varsa ve açık yemi tazeyse markasını gösteriyorsa falan bu şekil yapabilirsiniz
Bir dahakine şey yapacağım ben, alacağım yine Garden Mix’i sonra içine aspur ve benzeri tohumlar ekleyeceğim. Biraz ekleme yapınca Garden Mix’im çok güzel olur.

Oyla 0
Bu yem konusu canımı sıkıyor artık benim. En sonunda alacağım tohumları kendim karıştıracağım o olacak. Ama tohumlar da yarım kilo altında satılmıyor maalesef. Garden Mix bitince G1 Experience alacağım. Bir de onu deneyeyim.
G1 i ben de düşündüm de en az 1 kg paketler,o kadar tohum bitmek bilmez tek kuşa.Kararsızım o yüzden.

Oyla 0
G1 i ben de düşündüm de en az 1 kg paketler,o kadar tohum bitmek bilmez tek kuşa.Kararsızım o yüzden.
Bu g1 i bende deneyecem üretim yapan arkadaşlarım var çok memnunlar sıfır toz taze ve kuşlar çok seviyor diyorlar. Ama bir sürü çeşidi var kararsız kaldım. Standart üretici yemi, şampiyon üretici yemi japon darili üretici yem falan çok çeşit var :)

Oyla 0
Bu g1 i bende deneyecem üretim yapan arkadaşlarım var çok memnunlar sıfır toz taze ve kuşlar çok seviyor diyorlar. Ama bir sürü çeşidi var kararsız kaldım. Standart üretici yemi, şampiyon üretici yemi japon darili üretici yem falan çok çeşit var :)
Evet baya çeşit var,ben Japon darılıyı almak istemiştim ama aspur oranı oldukça fazlaydı.Tek tek alıp karışım yapsam tohumları yıllarca bitmez herhalde:)Versele’ye extra tohumlar katıp öyle devam edicem artık.Hayvan o yemi seviyor yapacak bir şey yok :)

Oyla 0
Evet baya çeşit var,ben Japon darılıyı almak istemiştim ama aspur oranı oldukça fazlaydı.Tek tek alıp karışım yapsam tohumları yıllarca bitmez herhalde:)Versele’ye extra tohumlar katıp öyle devam edicem artık.Hayvan o yemi seviyor yapacak bir şey yok :)
Vereselegayı ilk basladigim zamanlar kullanmıştım bilinçsiz bayadir kullanmıyorum sitelerde içeriği 100de 5 aspur 100de 12 yulaf falan diye görünüyor ama doğru mu acaba

Oyla 0
Vereselegayı ilk basladigim zamanlar kullanmıştım bilinçsiz bayadir kullanmıyorum sitelerde içeriği 100de 5 aspur 100de 12 yulaf falan diye görünüyor ama doğru mu acaba
Bende ki pakette %9 yulaf %5 aspur yazıyor,evet aspur içeriği az miktarda.Ben arada kendim eklediğim için aspur sorun olmuyor.Bir de keten tohumu %3 oranda geçiyor ama bana biraz daha fazla geliyor sanki.

Oyla 0
G1 öyle abartılacak bir yem değil. İçeriği bir miktar daha zengin. Japon darı/aspurlu paketi kullanıyordu @Farukk ama bozdu demişti.

Oyla 0
İçerik:

%52 Sarı Darı

%16 Kırmızı Darı

%12 Beyaz Darı

%9 Soyulmuş Yulaf

%5 Sade Yem (Aspur)

%3 Keten Tohumu

%2.5 Aspir Çekirdeği

%0.5 Nijer

Yani şuan ki açık yemim bitsin benelux alacağım. Deli nature gelirse onu da alabilirim.

Oyla 0
Alırsın Garden Mix, içine eklersin aspur; tamam oldu bitti. Garden Mix’in aspur eksikliği konusunda haklısınız, size katılıyorum. Bir dahakine Garden Mix + Aspur karışımı yapacağım. Mükemmel olacak.

Oyla 0
İçerik:

%52 Sarı Darı

%16 Kırmızı Darı

%12 Beyaz Darı

%9 Soyulmuş Yulaf

%5 Sade Yem (Aspur)

%3 Keten Tohumu

%2.5 Aspir Çekirdeği

%0.5 Nijer

Yani şuan ki açık yemim bitsin benelux alacağım. Deli nature gelirse onu da alabilirim.
Tamam, ak darı da eklerim içine. Aslında direkt Benelux alırım da o da en az 5 kilo. Beş kiloyu saklayacak kavanozlarım yok.
En az 5 kg mı satılıyor? Ben de denemek istiyorum bu yemi ama o kadar almam.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...