Sultan papağanı yumurta çatlamaması

samet150914

Forum Sakini
Merhaba. lütfen yardım edin. sultan papağanı kuluçkada. yumurtanın birinden dün sen geliyordu. bu gün ses gelmiyor. bu sabah baktım içinde hareket var. yumurtada çatlama yok. çıkmasına ben yrdımcı olayımmı yoksa kendi çıkarmı?

Bazı durumlarda ilk gün beslemeyebiliyorlar. Ancak altına almaması problem yaratır.

Oyla 0
sık rahatsız etmeyin. Eğer son baktığınızda öyleyse muhtemelen ısıtacaktır. Eğer hala altından atıyorsa farklı şeyler düşünmek gerekecek :(

Oyla 0
ciklemesinin çokça sebebi var hocam. Bu nedenle bilemeyiz tam anlamıyla :(

Oyla 0
hocam yanlış anlamayın lakin çıkan yavru ölümlerinin çoğu telaşlı halimizden dolayı gerçekleşir. Anne baba bugüne kadar yatmış ve yumurtadan çıkartmış ise muhtemelen bakacaktır. Tabi kontrolü gün içinde 2-3 kez en fazla yapabilirsiniz. Bu süreyi onlar dışardayken denk getirmeye çalışın. Diğer yandan sultan papağanları beraber yuvada yatmayı severler. Bebeği anne ya da baba çekiyor olabilir.

Oyla 0
hocam yanlış anlamayın lakin çıkan yavru ölümlerinin çoğu telaşlı halimizden dolayı gerçekleşir. Anne baba bugüne kadar yatmış ve yumurtadan çıkartmış ise muhtemelen bakacaktır. Tabi kontrolü gün içinde 2-3 kez en fazla yapabilirsiniz. Bu süreyi onlar dışardayken denk getirmeye çalışın. Diğer yandan sultan papağanları beraber yuvada yatmayı severler. Bebeği anne ya da baba çekiyor olabilir.
şimdi baktım yavrunun kirsağı hala boş. yaklaşık 10 saat oldu yavru çıkalı

Oyla 0
sultanlara mama hazırlayıp koyun kafesine ve sabaha kadar sabredin derim. Bir de kafes tellerinden meyve sarkıtın. Loş bir ışık ayarlayın ve sabaha kadar bekleyin. Bunlar içgüdüsel olarak beslemeyi tetikler.

Oyla 0
sultanlara mama hazırlayıp koyun kafesine ve sabaha kadar sabredin derim. Bir de kafes tellerinden meyve sarkıtın. Loş bir ışık ayarlayın ve sabaha kadar bekleyin. Bunlar içgüdüsel olarak beslemeyi tetikler.
nasıl bir mama? hiç bir hazir mama yokki. hangi meyve ve nasil mama yapayım. yavru ölürse çok üzülürüm yaaa

Oyla 0

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar. bu yavru hala yememiş. galiba. yuvayı açmaya korkuyorum. ne ypayım nasıl bakayım yavruya. anne baba dışarı çıkmıyor

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar. bu yavru hala yememiş. galiba. yuvayı açmaya korkuyorum. ne ypayım nasıl bakayım yavruya. anne baba dışarı çıkmıyor
Sen yemediğine emin misin? Yemese bu kadar yaşaması imkansız. Daha önce hiç yavru aldın mı ? Yavrunun kursak diye doğru yerine baktığına emin misin?

Oyla 0