Sultan papağanı yumurta çatlamaması

samet150914

Forum Sakini
Merhaba. lütfen yardım edin. sultan papağanı kuluçkada. yumurtanın birinden dün sen geliyordu. bu gün ses gelmiyor. bu sabah baktım içinde hareket var. yumurtada çatlama yok. çıkmasına ben yrdımcı olayımmı yoksa kendi çıkarmı?

Çok minik iki parmak hareketiyle baskı yap kursağına, havayı minik minik boşalrtmaya çalış...

Oyla 0
İlk bir kaç gün uygun olur ancak büyükdükçe karışımın geliştirilmesi lazım. Devamlı su kıvamına yakın bir beslenme kuşların gelişimini yavaşlatabilir. Yavruyu anne babasına geri verin. Onlar ilgilenecektir. Mama harici ısı ihtiyacı es geçilmemeli. Mama da ılık olmalı

Oyla 0
İlk bir kaç gün uygun olur ancak büyükdükçe karışımın geliştirilmesi lazım. Devamlı su kıvamına yakın bir beslenme kuşların gelişimini yavaşlatabilir. Yavruyu anne babasına geri verin. Onlar ilgilenecektir. Mama harici ısı ihtiyacı es geçilmemeli. Mama da ılık olmalı
geri verirsem her iki saatde bir yavruyu alıp beslemem gerek ama. ya yavruyu öldürürlerse?yavru yuvadayken üstünden geçiyolar

Oyla 0
Kuşlardan yavru olmak, sağlıklı büyümelerine yardımcı olmak çocuk oyuncağı iş değil. Lütfen öncesinde gerekli malzemeler, hazırlıklar, bilgi ve deneyimlere vesileyle de olsa sahip olmadan böyle bir işe kalkışmayınız. Yazık günah.

Oyla 0
Kuşlardan yavru olmak, sağlıklı büyümelerine yardımcı olmak çocuk oyuncağı iş değil. Lütfen öncesinde gerekli malzemeler, hazırlıklar, bilgi ve deneyimlere vesileyle de olsa sahip olmadan böyle bir işe kalkışmayınız. Yazık günah.
benim üretim yapmak gibi bir niyetim yok. bu bir. ikincisi erkek kendini tüneğe sürtüyor ele aldığında eline sürtüyor ve ona eş almak zorundasın. eş alınca da dişi her yere yumurta bırakıyor ve yuva takmak zorunda kalıyosun. ve olanlar oluyor. bir çift kuş besliyorum ve senin beni ittiham ettiğin şeye bak. olurmu böyle?

Oyla 0
Üretim yaptığınızı iddia etmedim. Kuş sahiplenirken, her olasılığı ve tüm ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Madem kuşun erişkinliğinde böyle bir zorunluluk olduğunu düşünüyorsunuz, o halde neden ön hazırlıklarınızı yapmıyorsunuz! Eş alma sürecinin, çiftleşme ve bu bağlamda kuluçka süreci ve yavru gelme ve buna bağlı komplike bir düzen olacağını neden öngörmüyorsunuz! Tüm bunlardan ziyade, gerekli olan tüm yönlendirmeler tarafınıza yapıldığı halde neden gerekli ürün tedariklerinde bulunmuyorsunuz!

Yavrunun ölme durumunu sürpriz mi zannediyorsunuz?

Yazdığım mesajı yineliyorum;

"Kuşlardan yavru olmak, sağlıklı büyümelerine yardımcı olmak çocuk oyuncağı iş değil. Lütfen öncesinde gerekli malzemeler, hazırlıklar, bilgi ve deneyimlere vesileyle de olsa sahip olmadan böyle bir işe kalkışmayınız..."

Eğer bu yönde davranırsanız, sorun yaşama olasılığınız minimize olacaktır.

Birsürü mesaj yazılmış size, bende dahilim buna. Amaç yavruyu kurtarmak ve sizin bilinçlenmenizi sağlamak.

Siz işin bu boyutundan sıyrılıp, "beni neyle itham ediyorsunuz?..." gibi bir boyuta çekmeniz sağlıklı ve yararlı bir sonuç değil.

Durumu analiz ediniz ve sonra ki süreçleri daha sağlıklı nasıl geçirebilirim durumunu değerlendiriniz.

Oyla 0
Üretim yaptığınızı iddia etmedim. Kuş sahiplenirken, her olasılığı ve tüm ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Madem kuşun erişkinliğinde böyle bir zorunluluk olduğunu düşünüyorsunuz, o halde neden ön hazırlıklarınızı yapmıyorsunuz! Eş alma sürecinin, çiftleşme ve bu bağlamda kuluçka süreci ve yavru gelme ve buna bağlı komplike bir düzen olacağını neden öngörmüyorsunuz! Tüm bunlardan ziyade, gerekli olan tüm yönlendirmeler tarafınıza yapıldığı halde neden gerekli ürün tedariklerinde bulunmuyorsunuz!

Yavrunun ölme durumunu sürpriz mi zannediyorsunuz?

Yazdığım mesajı yineliyorum;

"Kuşlardan yavru olmak, sağlıklı büyümelerine yardımcı olmak çocuk oyuncağı iş değil. Lütfen öncesinde gerekli malzemeler, hazırlıklar, bilgi ve deneyimlere vesileyle de olsa sahip olmadan böyle bir işe kalkışmayınız..."

Eğer bu yönde davranırsanız, sorun yaşama olasılığınız minimize olacaktır.

Birsürü mesaj yazılmış size, bende dahilim buna. Amaç yavruyu kurtarmak ve sizin bilinçlenmenizi sağlamak.

Siz işin bu boyutundan sıyrılıp, "beni neyle itham ediyorsunuz?..." gibi bir boyuta çekmeniz sağlıklı ve yararlı bir sonuç değil.

Durumu analiz ediniz ve sonra ki süreçleri daha sağlıklı nasıl geçirebilirim durumunu değerlendiriniz.
Abi benim bir şey almam için nerdeyse 450 km yol gitmem lazım ama karantina olduğundan olduğum yeri terk edemiyorum. yoksa neden yazılan ilaçları alma imkanım yok yazıyorum? delimiyim yoksa gaddarmıyım göz göre göre yavru canı ölüme terk edeyim? darıyı bile zor buluyorum ben. Allah aşkına böyle deyip de olmayan keyfimi daha da bozma kurban olayım. git bu sözleri göz göre göre hayvan öldürenlere hayvana acı çektirenlere söyle bana değil

Oyla 0