Sultan papağanı yumurta çatlamaması

samet150914

Forum Sakini
Merhaba. lütfen yardım edin. sultan papağanı kuluçkada. yumurtanın birinden dün sen geliyordu. bu gün ses gelmiyor. bu sabah baktım içinde hareket var. yumurtada çatlama yok. çıkmasına ben yrdımcı olayımmı yoksa kendi çıkarmı?

Hazir mama yok ki alamam da. ne yapayım bilmiyorum. misir unu pirinç unu veya başka ne yapayım? kursak sütü bakteri gibi. ben de mama yapıp probiyotik koyayımmı?

Oyla 0

Oyla 0
Oyla 0
tam bir gün oldu çıkalı
Mecburen is sana düsüyor yoksa kus acliktan ölür ya kürdan ucu ile yada enjektör ile fazla vermeden cok nazik ve yavasca verecksn yoksa kusun genzine gider ve ölür muhtemelen annenin ilk kuluckası ve acemilik var 2 secenegin var ya riski göze alacaksın yada aclıktan ölecek yada yavrulu takımın var ise onun yanina kaydircaksn

Oyla 0
Oda sıcaklığını ortalama 30 a çekiniz, nem oranını 55 de tutunuz. Cereyan almayan bir bölgede bu işlemi kıs bir süre içerisinde tamamlayınız.

Ellerinizi iyice yıkanıyınız.

Kürdanın sivri kısmını kırarak, küt kısmıyla aldığınız minik taneli mamayı yavrunun gagasına sürün, burun deliklerine kaçmamasına dikkat edin, hafif arkaya doğru yan durmasına dikkat edin yavrunun. Kürdanla minik dokunuşlar yapın gagasına yemesi için... Kursağı fındık tanesine yakın büyüklüğe erişince bırakın. Gün içinde bu işlemi ortalama 4 kez ihtiyaca göre uygulayabilirsiniz...

İşlemi çok uzatmayın.

Oyla 0
Mecburen is sana düsüyor yoksa kus acliktan ölür ya kürdan ucu ile yada enjektör ile fazla vermeden cok nazik ve yavasca verecksn yoksa kusun genzine gider ve ölür muhtemelen annenin ilk kuluckası ve acemilik var 2 secenegin var ya riski göze alacaksın yada aclıktan ölecek yada yavrulu takımın var ise onun yanina kaydircaksn
yok abi. muhabbetin yanına koydum bir saat falan kaldı ama yemlememiş ne de bakmamışti. buz gibi olmuştu. aldım yumurta sarısını cıvık halde kürdanla verdim yedi. pamuğa sarıp kalorifer peteğininnüstüne koydum. şimdi sesi çıkıyor artık

Oyla 0
Oda sıcaklığını ortalama 30 a çekiniz, nem oranını 55 de tutunuz. Cereyan almayan bir bölgede bu işlemi kıs bir süre içerisinde tamamlayınız.

Ellerinizi iyice yıkanıyınız.

Kürdanın sivri kısmını kırarak, küt kısmıyla aldığınız minik taneli mamayı yavrunun gagasına sürün, burun deliklerine kaçmamasına dikkat edin, hafif arkaya doğru yan durmasına dikkat edin yavrunun. Kürdanla minik dokunuşlar yapın gagasına yemesi için... Kursağı fındık tanesine yakın büyüklüğe erişince bırakın. Gün içinde bu işlemi ortalama 4 kez ihtiyaca göre uygulayabilirsiniz...

İşlemi çok uzatmayın.
abi hazir mama yok. bulmam imkansız ne vereyim mama gibi yapıp

Oyla 0

Oyla 0
abi ben kuşlara ak darı veriyorum onu kullansam olurmu?

Oyla 0
Hiçbir yetişkin, yavru ve bebek kuşun ihtiyaçlarını karşılamayacak bir tek yön besin.

Zorla mı kuş bakıyorsunuz?

Oyla 0
abi ben kuşlara ak darı veriyorum onu kullansam olurmu?

Başka anlama çıkmıyor ne yazık ki. Elle besleme için belirttiğim linkte ki ürünleri temin edebilirsiniz. Marketten ucuza alabileceğiniz ürünler. Probiyotik almalısınız fakat.

En sağlıklı çözüm bu durumlar için üretilmiş hazır mamalardır. Örneğin VL A21

Bölgenize hizmet verebilen internet alışveriş sitelerinden "Versele Laga A21" araması yapabilirsiniz. Bölünmüş ürünler 30 TL civarı fiyatlara satılmaktadır. En sağlıklı çözüm yolu budur.

Bunun dışında 2. Tarifte ki ürünleri temin edebilirsiniz marketinizden, petshop ya da internetten probiyotik alabilirsinşz

Oyla 0
Başka anlama çıkmıyor ne yazık ki. Elle besleme için belirttiğim linkte ki ürünleri temin edebilirsiniz. Marketten ucuza alabileceğiniz ürünler. Probiyotik almalısınız fakat.

En sağlıklı çözüm bu durumlar için üretilmiş hazır mamalardır. Örneğin VL A21

Bölgenize hizmet verebilen internet alışveriş sitelerinden "Versele Laga A21" araması yapabilirsiniz. Bölünmüş ürünler 30 TL civarı fiyatlara satılmaktadır. En sağlıklı çözüm yolu budur.

Bunun dışında 2. Tarifte ki ürünleri temin edebilirsiniz marketinizden, petshop ya da internetten probiyotik alabilirsinşz
probiyotik de var multivit de abi.
2 tarif hangisi? misir unu irmik olan mi?
abi ben yedirdim baksana azmı olmuş yoksa çokmu

Oyla 0