Tekrarlayan Sulu Dışkılama

Berfin M.

iyikus.com Üyesi
2-3 gün öncesine kadar kesilen sulu dışkılama ve işeme gibi bir durum başladı.Veterinerin dediklerini yapıyorum.Mikostatin + Bytril reçete etmişti 14. Gündeler.5 gün daha uzatalım dedi.Probiyotik olarak electrobac var elimde.Med Tolyamin Forte de bunlarla onları desteklemek istiyorum.Bazı kanallarda probiyotik mantarı azdırır.Mikostatinde şeker var o da azdirir denmiş.Hekim bunun doğru olmadığını dışkılarda bu gibi değişimler olabilecegini çünkü mantarın bir süredir konakladığını söyledi.Fakat bu su artması bu sefer hoşuma gitmedi.Normal bir kuş gibi dışkılarken bir anda sulanmaya başlıyor dışkı inanin 2 haftadır stresten ben mahvoldum.Probiyotiği kac gün ne şekilde kullanabilirim acaba antibotikler mi hale getiriyor onlari kesersek zaten eskisisinden beter olurlar.Hareketleri yerinde hiperaktif gibiler nerdeyse.Küçük kuşum Paşa'nın göğüs kemigi elime geliyordu.Kilo aldı artik belli belirsiz.Çok hareketliler ama bu sıvı kaybından korkuyorum.Aspur aldım.Yulaf Tohumu aldım.Med Tolyamini probiyotigi ne sekilde verebilirim.Hekim olağan karşılasa da su kaybi fazla olsun istemiyorum.İlac tedavisi belli ki işe yaradi uyuyan kuşlar artik cok enerjik ama su kaybi sebebiyle erimesinler.Paşa cok zayifti şuan 9 gr aldi normal bir kuş kilosuna geldi.En kötü olan da oydu.Şimdi iyi olanlar su dışkılamaya başladı.Mama ile desteklemem gerekir mi? Kursak mantarını azdırır mı mamalar ıslak ve nemli kursakta birikirse sorun yaratabilir belki bilmiyorum Probiyotik ve karaciger koruyucunun rutini konusunda yardim edebilir misiniz ?

Merhaba, versele laga jo mannes paketi, king, natural şuan alınabilecek iyi yemlerden. Bu sürede yem değişimi uygun olmaz ancak eklemelerle geçiş yapılabilir. Umarım tez zamanda iyileşir.
çok yeşekkür ederim genel durumları iyiye gidiyor inşallah
ilaçların arasını çok kısa tutmuşsunuz. kuşun genel durumu iyiyse 5'er gün ara vermek daha iyi olurdu. bu durumda antibiyotiğe tekrar başladıysanız 5 günle sınırlı tutmak daha iyi olur

antibiyotik verdiğiniz sürece hergün ağızdan 1 damla mikostatin verebilirsiniz

Oyla 0