Tollisan kombi mix bulamıyorum var mı bir çözümü

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Huenny
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Huenny

iyikus.com Üyesi
Başlıkta belirttiğim gibi 1 buçuk ay oldu belki siteleri takipteyim bulamıyorum. Bir bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi gelecek mi yoksa belirsiz mi

Oyla 0
25 Gr yeterli değil ustam ayrıca 100 Gr 350 TL olan bir ürününün 25 Gr 240 TL vermek bana fazla gelir bana tam kutu lazım 100 gr

Oyla 0
Bakınacağım biraz. Bu yorumu güncelleyeceğim birazdan

Edit: Denk gelmedim ama eli kulağındadır. Gelecektir

Son düzenleme:
Oyla 0
Konudan bağımsız birşey anlatıcam tesadüf oldu bu konuylada :)

Biraz önce bir youtube videosuna denk geldim kullandığım kür ilaçları diye neyse izledim. Adam diyor bu tolisanı ben diyor 30 günde 40 günde bir kesin uygularım diyor hastlıkları önlemek için. İçimden dedim kesin önlersin hayvanlarda bağışıklık diye birşey kalmamıştır :) hatta sade buda değil bir kaç antibiyotiği daha düzenli uyguluyormuş..

Neyse videoyu izledikten sonra diğer videolarına bakıyım dedim kanalını tıkladım oda ne! üst üste kümeste hastalıklar diye video atmış bu arkadaş. Kuşları peş peşe ölmüş ölmeyede devam ediyormuş:confused:

Yav kardeşim hani ne oldu? Kür yaparak hastalıkları önlüyordun? Antibiyotikle hastalık önlendiği nerede görülmüş? Yani ibretlik bir olay olmuş bunuda yazmak istedim :)

İlave olarak bu tolisan kombi mix'in çok sahtesi var piyasada dikkat edin..

Oyla 0
Konudan bağımsız birşey anlatıcam tesadüf oldu bu konuylada :)

Biraz önce bir youtube videosuna denk geldim kullandığım kür ilaçları diye neyse izledim. Adam diyor bu tolisanı ben diyor 30 günde 40 günde bir kesin uygularım diyor hastlıkları önlemek için. İçimden dedim kesin önlersin hayvanlarda bağışıklık diye birşey kalmamıştır :) hatta sade buda değil bir kaç antibiyotiği daha düzenli uyguluyormuş..

Neyse videoyu izledikten sonra diğer videolarına bakıyım dedim kanalını tıkladım oda ne! üst üste kümeste hastalıklar diye video atmış bu arkadaş. Kuşları peş peşe ölmüş ölmeyede devam ediyormuş:confused:

Yav kardeşim hani ne oldu? Kür yaparak hastalıkları önlüyordun? Antibiyotikle hastalık önlendiği nerede görülmüş? Yani ibretlik bir olay olmuş bunuda yazmak istedim :)

İlave olarak bu tolisan kombi mix'in çok sahtesi var piyasada dikkat edin..
Bilindik sitelerden takip ediyorum akyolkardesler petmarketburada gelirse bu tarz güvenilir yerlerden almayı düşünüyorum. Anaclardaki bakteriden kaynaklı olduğunu düşündüğüm yavru kayıpları yaşıyorum o yüzden 2 ayda bir Forte ile birlikte bu kürü uygulamayı düşünüyorum

Oyla 0
Bazıları 5 6 günlükken bazıları en geç 13 14 günlükken ölüyor yavruların rengi koyu kırmızıya dönüyor hareketler yavaşlıyor gözler kısılıyor genelde yavrunun kursagi dolu olsada sindirim olmuyor bazılarının kursaklari taş gibi oluyor

anaçlara tylosin tartarat, doksisiklin, oksitetrasiklin ya da enrofloksasin içeren antibiyotik kullandınız mı?

Oyla 0
ecoli salmonella için bir ürün kullanmanı tavsiye ederim. Taş kesilen yavruların temel sebeplerininden bir tanesi

Oyla 0
Yavru bakan takımlarda ilaç kullanmanın çok riskleri var. Kür olarak ise iç paraziti (Sitraks) üretim öncesi yapıp yola devam etmekte yarar var. Diğer komplikasyonlarda her bir ebeveyni ayrı ayrı tedavi etmek gerekebiliyor. Yavrulara ilaç geçmesi iyi olmaz. Çok fazla antibiyotik gerçekten bir süre sonra direnç yaratacağı ve kuşlara çok ağır geldiği için iyi düşünülmesi gereken bir madde. Bazı üreticilerin çok kür adı altında kuşlarına çokca ilaç yüklediği yavrulardan bazen belli oluyor. Çabuk hastalanan, neşesiz ve depresif kuşlar maalesef çok dikkatli incelenirse benzer süreçleri çok görmüş kuşların yavruları olabiliyor. Tercihler önemli.

Bazı üreticiler Combi Mix tadının kötü olduğunu ve kuşların kolay kolay içmediğini de belirtiyor bazı videolarda. Sezon içinde Quiko MED tavsiye ederim. Doğal bir koruyucu kıvamında.

Son düzenleme:
Oyla 0