Vilmectin

Beyzanurr

Forum Sakini
Merhaba kuşumda solunum yolu problemi vardi. Birkaç antibiyotik, mantar ilacı kullandim geçmedi. Şimdi hava akarlarindan olma ihtimaline karsi veterinerden vilmectin aldi babam bugün. Ama tek kuş olduğu için şırıngaya çekmiş boşuna tam alma demiş. Çektiği şişe yarım doluymuş. Ben vilmectin açıldıktan sonra çok kısa sürede bozuluyor diye okudum ama süresi nedir kullanmalı mıyım bilemedim? Ayrıca bugün kuşuma ventolin vermeye basladim. Hiç nefes alamiyordu iki gündür çok arttı sesler. İnternetten okudum onu aldım. Tam dolu soluğa 5 damla koydum bugün. Sizce yanlışım var mı? Ne kadar süre kullanmalıyım? Vilmectin ile aynı anda kullansam problem olur mu? Ventolin kullanımı bittikten sonra mı kullanayım? Ne dersiniz? @Doğanay Y. @Malkoçoğlu

Ben vilmectin büyük şişe alıyorum hep. 2 yıla yakın kullanıyorum ve bozulma gibi bir sorun yaşamadım açık konuşmak gerekirse. Sorun olmayacaktır.
Ventolin ben kullanmadım ancak dozaj yeterli gelecektir. 8 damlaya kadar arttırılabilir. Yine de kullanan arkadaşlar baksın mutlaka. Ventolin sonrası vilmectin kullanmanızı tavsiye ederim.

Oyla 0
bu başlıktaki kuş mu?

Kuşum özellikle sabahları ıslık şeklinde nefes alıyordu. Avi ast kullandım bir hafta düzelmişti. Daha sonra iki kez daha Aynı durum oldu avi ast veriyorum bir hafta on gün kadar düzeliyor. Ama neredeyse her ay tekrarlıyor. Bu kadar avi ast vermem zararlı mı? Nefes alamıyor diye üzülüyorum çünkü. Üç gün önce yine avi ast a başladım. Yine biraz düzeldi şuan.

Oyla 0
Ben vilmectin büyük şişe alıyorum hep. 2 yıla yakın kullanıyorum ve bozulma gibi bir sorun yaşamadım açık konuşmak gerekirse. Sorun olmayacaktır.
Ventolin ben kullanmadım ancak dozaj yeterli gelecektir. 8 damlaya kadar arttırılabilir. Yine de kullanan arkadaşlar baksın mutlaka. Ventolin sonrası vilmectin kullanmanızı tavsiye ederim.
Teşekkür ediyorum ben bir yerde öyle okuyunca hemen kullanmalıyım sandım da :) sağolun. Peki ventolin kullanımı kaç gün olmalı. Bir yerde 5 bir yerde 10 yazıyordu ama

Son düzenleme:
Oyla 0
Solunum sorunları genelde 5 gün yeterli gelmiyor ancak o gün tekrar konuşmak gerekiyor

Oyla 0
Evet o kuş. Kendisine orni mix lavotil kullandım. Bunların sonrasında dışkısı ve ağzı çok kokmaya başladı dışkısı bozuldu. Ben de ardına mantar ilacı kullandım. Aviast artık hafifletmiyor. Şuanda dışkısı çok normal

o sesi çıkarırken min 15 sn video paylaşırsanız iyi olur

ventolin iyileştirmez maalesef geçici olarak rahatlatır

vilmectini buzdolabında saklayip 1 hafta arayla enseden 1 damla damlatabilirsiniz. doğanay hocanın yazdığı gibi ventolinden sonra kullanmanız daha iyi olur

Oyla 0

vilmectini buzdolabında saklayip 1 hafta arayla enseden 1 damla damlatabilirsiniz. doğanay hocanın yazdığı gibi ventolinden sonra kullanmanız daha iyi olur
Evet ben de şimdilik rahatlasin dedim çok zorlanıyor diye. Bir yandan da vilmectin aldım iyilessin diye. Tamamdır bittikten sonra kullanırım onu. Video veya ses kaydı da almaya çalışayım yarın atarim buraya

Oyla 0
Streamable Video son saniyelere dogru daha net. Islık şeklinde demişim önceden. Artık tık tık diye çıkıyor ses genelde. Uçarken ıslık şeklinde oluyor

Ucarken de cekeyim isterseniz ama pek ucurmamaya calisiyorum ucarken cok vikliyor

Son düzenleme:
Oyla 0
Merhaba, 10 gün boyunca ventolin verdim günlük 8 damla damlattim suyuna ama çok bir şey değişmedi hala aynı. Az önce ensesine vilmectin damlattim. Elde pek durmuyor biraz zor oldu tüylerini çok açamadım acabildigimiz kadar yaptık ama. Bir damla damlattim. Bir damla daha damlatsam mi etkili olur mu bilemedim, ya da iki damla olursa çok mu olmuş olur ?

Son düzenleme:
Oyla 0
Merhaba, 10 gün boyunca ventolin verdim günlük 8 damla damlattim suyuna ama çok bir şey değişmedi hala aynı. Az önce ensesine vilmectin damlattim. Elde pek durmuyor biraz zor oldu tüylerini çok açamadım acabildigimiz kadar yaptık ama. Bir damla damlattim. Bir damla daha damlatsam mi etkili olur mu bilemedim
Dışkısı,yem yemesi nasıl? Ses çıkarıyor mu ?

Oyla 0
Merhaba, 10 gün boyunca ventolin verdim günlük 8 damla damlattim suyuna ama çok bir şey değişmedi hala aynı. Az önce ensesine vilmectin damlattim. Elde pek durmuyor biraz zor oldu tüylerini çok açamadım acabildigimiz kadar yaptık ama. Bir damla damlattim. Bir damla daha damlatsam mi etkili olur mu bilemedim, ya da iki damla olursa çok mu olmuş olur ?
Solunum yollarında bir enfeksiyon olabilir mi ? Belki bu sebepten gelişme yoktur.İlaç kullanmanız gerekebilir.Biraz deneme yanılma gibi olacak ama. @Doğanay Y. @neanderthalensis

Oyla 0
Solunum yollarında bir enfeksiyon olabilir mi ? Belki bu sebepten gelişme yoktur.İlaç kullanmanız gerekebilir.Biraz deneme yanılma gibi olacak ama. @Doğanay Y. @neanderthalensis
Evet anlatmıştım burda önceki mesajlara bakarsanız durumu yazdım. İlaçları kullandık. Şuanda vilmectin deniyorum iyileşir inşallah ama iyi gelmezse ona göre tekrar antibiyotik deneyeceğiz. Şuanda vilmectini tam uygulayabildiğimden emin olmadığım için yazdim

Oyla 0
Hatta damlattim şuanda daha çok ses çıkarmaya başladı neden böyle oldu ki denk mi geldi anlamadım. Baya arttı şuan

Oyla 0

damlattığınız yerde deride kızarıklık varsa ya da kuşlarda kaşınma, tüy yolma vb olduysa ilaç etki etmiştir

Oyla 0