Vilmectin

Beyzanurr

Forum Sakini
Merhaba kuşumda solunum yolu problemi vardi. Birkaç antibiyotik, mantar ilacı kullandim geçmedi. Şimdi hava akarlarindan olma ihtimaline karsi veterinerden vilmectin aldi babam bugün. Ama tek kuş olduğu için şırıngaya çekmiş boşuna tam alma demiş. Çektiği şişe yarım doluymuş. Ben vilmectin açıldıktan sonra çok kısa sürede bozuluyor diye okudum ama süresi nedir kullanmalı mıyım bilemedim? Ayrıca bugün kuşuma ventolin vermeye basladim. Hiç nefes alamiyordu iki gündür çok arttı sesler. İnternetten okudum onu aldım. Tam dolu soluğa 5 damla koydum bugün. Sizce yanlışım var mı? Ne kadar süre kullanmalıyım? Vilmectin ile aynı anda kullansam problem olur mu? Ventolin kullanımı bittikten sonra mı kullanayım? Ne dersiniz? @Doğanay Y. @Malkoçoğlu

Lavotil 3,4 damla flagyl tablet 1/5 ve mikostatin 3,4 damla olacak sekilde bir suluga 9 gun boyunca koydum. 4. Gunde baya azalmaya baslamisti. 7. Gunde de cok hafif ses kalmisti. 9. Gun ilacı biraktiktan sonra aksam tekrar artmaya basladi

tekrar flagyl kullanmanıza bence gerek yok. lavotil 6 damla, mikostatin 4 damla koyabilirsiniz. ( illa flagyl koyacaksaniz lavotili 4 damlaya düşürmeniz gerekir) 7 gun kullanıp kuşu izleyin.

belli ki enfeksiyon fazlasıyla yerleşmiş. yine nüksederse bu kez farklı 2 antibiyotik alıp (ör: doksisiklin ve tylosin tartarat) aynı anda kullanılabilir. ya da size ilk başta yazdığim cem hoca'nin sipira 7 in 1 isimli ürünü kullanılabilir, 3 etken maddeli güzel bir ilaçtır

Oyla 0
tekrar flagyl kullanmanıza bence gerek yok. lavotil 6 damla, mikostatin 4 damla koyabilirsiniz. ( illa flagyl koyacaksaniz lavotili 4 damlaya düşürmeniz gerekir) 7 gun kullanıp kuşu izleyin.

belli ki enfeksiyon fazlasıyla yerleşmiş. yine nüksederse bu kez farklı 2 antibiyotik alıp (ör: doksisiklin ve tylosin tartarat) aynı anda kullanılabilir. ya da size ilk başta yazdığim cem hoca'nin sipira 7 in 1 isimli ürünü kullanılabilir, 3 etken maddeli güzel bir ilaçtır
Tamamdir 7 gun sonra size durumunu bildiririm tekrardan

Oyla 0
doksimis ve triflucan birleşimi bende çok etkili olmuştu :) Elinizde ki ürünlerle de uygun olacaktır

Oyla 0
Önceden daha cok uzuluyor olsam da bu ilacla daha once hastaliginin hafifledigini bildigim icin bir tık daha icim rahat. Iyilesir insallah tekrar kullandigimizda. Sagolun

Oyla 0