Yardımlarınız gerekiyor...

Yemlikten mi yiyecek? Nasıl su içecek? Dondum kaldım.
Çok masum kıyamam.Ben de çok minik aldım,dal darı ve aspur koydum sadece.İlk gün sadece darıyı yedi,sonra yemliğe indi.Bir kaç gün sonra da yeme geçtim.Olmazsa yere koyun ilk etapta.Benimki suyunu falan içti sorunsuz ama belli olmaz genelde.

Oyla 0
Çok masum kıyamam.Ben de çok minik aldım,dal darı ve aspur koydum sadece.İlk gün sadece darıyı yedi,sonra yemliğe indi.Bir kaç gün sonra da yeme geçtim.Olmazsa yere koyun ilk etapta.Benimki suyunu falan içti sorunsuz ama belli olmaz genelde.
Yemlik yerine çay tabağına koyup tabanamı koyayım yemi? Suyuda suluktamı kalsın tabanamı koyayım. Çünkü tünekte bile duramıyor daha

Oyla 0
Yemlik yerine çay tabağına koyup tabanamı koyayım yemi? Suyuda suluktamı kalsın tabanamı koyayım. Çünkü tünekte bile duramıyor daha
Bence suluğu ve çay tabağında aspuru,darıyı tabana koyun şimdilik.Yalnız dışkı bulaşabiliyor yediklerine dikkat edin.Bir süre sonra tüneğe alışır herhalde.Bulutta üst tüneklere çıkamıyordu ilk günler.Tabana yakın koydum tüneği,yemliği suluğu da dibine getirdim.Öyle öyle alıştı.

Oyla 0
Oy kıyamam daha minnacık. Aspur ve dal darı verin bence ilk günler suyunuda kare sulukla verin daha kolay alır. Arkadaşım da 47 günlük almıştı bir kaç şey biliyorum ondan ama bu daha büyük.

Oyla 0
Oy kıyamam daha minnacık. Aspur ve dal darı verin bence ilk günler suyunuda kare sulukla verin daha kolay alır. Arkadaşım da 47 günlük almıştı bir kaç şey biliyorum ondan ama bu daha büyük.
Şimalcim bu daha 25 30 günlük ancadır tahminim 45 günlük olacağını sanmıyorum. Yiyebilirmiki daldarı ve aspur?

Oyla 0
Şimalcim bu daha 25 30 günlük ancadır tahminim 45 günlük olacağını sanmıyorum. Yiyebilirmiki daldarı ve aspur?
Bilemiyorum ama arkadaşımın kuşu 47 günlükken az biraz yiyebiliyordu. Kabuksuz yemleri sevmesem de onu da deniyebilirsiniz aslında. (Bu arada küçük olduğuna emin misiniz arkadaşımın ki 47 günlükken tüyü felan az vardı.)

Oyla 0
Yer mamalık varsa aspur ekleyin dal darı tabi bu durumda gerekli ama kontrol edin yemiyorsa elle besleme gerekli ayrıca bulunduğu yer bir süre karanlık olmaması gerekli. Maşallah

Oyla 0
Hocam elle besleme gerekiyor gibi geldi bana. Elle besleme maması yoksa aklıma gelen tarif bebe bisküvisini sulandırarak çay kasigi ile ağzına doğru götürün oda açacaktır ağzını yavaşça eğin YouTubede mama kıvamını görebilirsiniz

Oyla 0
Ya 1 hafta önce yuvadan atladı dediler. Yem kırabiliyor dediler ama bende emin olamadım. 1 gün deneyeyimmi?
Hocam elle besleme gerekiyor gibi geldi bana. Elle besleme maması yoksa aklıma gelen tarif bebe bisküvisini sulandırarak çay kasigi ile ağzına doğru götürün oda açacaktır ağzını yavaşça eğin YouTubede mama kıvamını görebilirsiniz

Oyla 0
YAvru maması vermek en iyisi olacak heralde, yavruyı kaybetme tehlikesi olmadan en iyi çözüm...

Oyla 0
Böyle bir yavru geldi tanıdık bakamadığı için ne yapmam gerekiyor ne yiyecek hiçbir fikrim yok yeni yem kırıyor dedi...

Fili bana geldiyinde daha 10 günlüktü bende mamayla besledim şırıngayla sizin yavru yaklasık 25 günlük falan dal darı kıra bilir suyuda şırıngayla damlatırsanız agzına zaten çok fazla su içmiyorlar kendinizde mama yaparak yedire bilirsiniz kaşıkla verirseniz kendisi yemeye çalışır 2 haftaya falan İNŞALLAH kendisi suluktanda içer suyunu yem kabındanda yer imkanınız olursa 50 günlük falan bir yavru alırsanız yanına onunla birlikde daha çabuk alışır yemeye falan .çok hassasım ben yavrulara karşı

Oyla 0
Hocam 25-30 günlük gibi geldi bana. Yem kırmayı daha erken öğrenme durumları yok mu? Var.

Geniş ince tabak gibi bişeyin ( kuşun rahatlıkla içine girebileceği ) içerisine yemi yayvan yaparak koy hocam. Mümkünse gaga değilde diğer muhabbet kuşu yatay suluğa su doldurup ikisini de tabana koy. Kuşu yem kabının içine borakabilirsin ( geniş olması daha iyi ) İçgüdüsel olarak yem tırtıklayacaktır... öğrenmişse zaten rahatlıkla yapar...

Önüne koyduğun yem, darı... Yediğini gördün mü hiç hocam?

Eğer yem yemiyorsa elle beslems maması almak ya da hazırlamak gerekebilir. Mamanın nasıl yedirileceğiyle alakalı çok video var sıkıntı olmaz...

Elle Besleme Maması Tarifi

Oyla 0
Elle nasıl besleyeceğim ya.. hiçbir tecrübem yok
Rüştü bey ben size kendi yaptıgım mama tarifini söyleyim isterseniz (1tane yumurtanın yarısını ılık suya ezerseniz sonra ona yarım çay kaşığı irmik yarım bebe bisküvisi yarım çay kaşığı mısır unu bide varsa eğer 1 damla vitamin bunlar karıştırarak kaşıkla tutarsanız kendisi qaqalayarak yer yada biraz sıvı halde yaparak şırınga ile vere bilirsiniz ama şırınga ile ihtiyatlı yedirmek gerek nefes borusuna kaça bilir yemek kuşu sol elinizle tutarak sağ elinizde şırınga ile yedirin (eğer hazır mama makinanız yoksa kendiniz yapa bilirsiniz yotube da var Ünal Vlok da baka bilirsiniz

Oyla 0