Yavru gelişimi ve bakımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Btublt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Btublt

iyikus.com Üyesi
İyi günler sağdaki yavru 8 günlük diğeri 6 günlük sol altlarında bi yavru daha var çok görülmüyor. O da 3 günlük. Sizce durumları nasıl anne baba maşallah sürekli ilgililer besliyolar. Neler vermeliyim takviye olarak? Elektrolit probiyotik vs kullanılmalı mı? Sağ yavrudaki siyahlıklar kara benek vs değil dimi

08102CA0-D92D-4AAF-9038-3AAFC51A927A.jpeg

Bence bunlar öğrenmiştir. Tüneğe çıkma ve uçma durumu yem alışkanlığından sonra gerçekleşir genelde. Yine de baba zarar vermiyorsa anneyi ayırın, bebekleri o kafese alın
Babayla beraber dışarı salıyorum babalarının peşinden ayrılmıyolar yere örtünün üstüne yem yulaf aspur koydum baya baya kırıyolar şükür

Her karakter aynı olmuyor maaleaef. Bir süre sonra bırakıyor bu davranışı. Bu süreçte yem kabinda değişime gidilebilir. Üzeri ızgaralı, gözlü yemlikler var. Onlar bu durumun çözümünde iyi rol oynuyor ama bazi kuşlar çok inatçı 🙈

image.jpgKüçük olanı sahiplendirdim bu ikisi aynı kafeste kalıyo her akşam salıyorum bazen babalarını da yanlarına çıkarıyorum. elden korkmuyolar kafesten elle çıkarıyorum ama dışarda hiç gelmiyolar nasıl eğitebilirim? İkisini farklı kafese alıp o şekilde tek tek mi eğitsem?

Ekli dosyayı görüntüle 26072Küçük olanı sahiplendirdim bu ikisi aynı kafeste kalıyo her akşam salıyorum bazen babalarını da yanlarına çıkarıyorum. elden korkmuyolar kafesten elle çıkarıyorum ama dışarda hiç gelmiyolar nasıl eğitebilirim? İkisini farklı kafese alıp o şekilde tek tek mi eğitsem?
Kuşlar doğası gereği kafese bağlı olmayan canlılar benim yavrularım da aynı hiç kafese gitmek istemiyordu
Belli bir zamana kadar ben avuçlayıp kafese koyuyordum ama sonradan elimi uzatınca kaçmaya başladılar ☺️
Biri kaçtı tâbi dışarıya olan sevdasından😔
Tek tek ayrı kafelerde olunca da aynı oluyor genelde zar zor kafese giriyor her Zaman olmasada bundan sonra haftada iki defa salin bu şekilde daha iyi olabilir

Kuşlar doğası gereği kafese bağlı olmayan canlılar benim yavrularım da aynı hiç kafese gitmek istemiyordu
Belli bir zamana kadar ben avuçlayıp kafese koyuyordum ama sonradan elimi uzatınca kaçmaya başladılar ☺️
Biri kaçtı tâbi dışarıya olan sevdasından😔
Tek tek ayrı kafelerde olunca da aynı oluyor genelde zar zor kafese giriyor her Zaman olmasada bundan sonra haftada iki defa salin bu şekilde daha iyi olabilir
Kaçmasına üzüldüm:(. Sıkıntı kafese geri girmeleri değil kafes dışındayken babaları gibi bana gelmelerini falan istiyorum. Dışarda olunca zaten çok uçmuyolae uyukluyolar.

7 tane yumurtladı ve artık yuvaya girmediği için yuvayı çıkarmıştım ve dün akşam salmıştım. Bugün kafese bu şekilde yumurtlamış. Ama poposynda falan kan yok. Ne yapmam gerek

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 3