Yemden sonra su içme ve çok su tüketme

cicikuss_4

Forum Sakini
İyi günler daha önce kuşum çok su içtiğine dair konu açmıştım ve sıcaktan olabileceği kanısına varmıştık. Ancak 2 3 gündür her yemden sonra suya gittiğini fark ettim.Çok su içince dışkıyı sulu atıyor ve bazı sabahlar da dışkı lekeli olarak görüyorum gece yaptığı dışkıyı. Başka da bir problem yok sizce bunun sebebi ne olabilir

Ne marka yem kullanıyorsunuz? Yemi sıcaktamı muhafaza ediyorsunuz yoksa buzdolabında mı? Birde dışkı resmi atın kontrol edelim..

Oyla 0
Ne marka yem kullanıyorsunuz? Yemi sıcaktamı muhafaza ediyorsunuz yoksa buzdolabında mı? Birde dışkı resmi atın kontrol edelim..
Yemim versela laga. Buzdolabında değil ama sıcakta da değil seirn dolapta.Dışkı çok su içimse sulu oluyor o yüzden yine birkaç fotoğraf atacağım zamanını belirterek. Geceleri su içmediğinden sulu olmuyor genelde işk fotoğraf dünden önceki gece olan dışkı ikincisi bu geceki dışkı(dün probiyotik vermiştim) Mesela biraz önce yine su içti 3.fotoğraf sudan sonraki dışkı 4.resim de arkasından yaptığı dışkı.Son fotoğrafta mesrla bugün sabahtan akşama kadar tükettiği su

Ekli dosyalar

• IMG_20210630_201221_846.jpg
    IMG_20210630_201221_846.jpg
    65.3 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210630_201303_334.jpg
    IMG_20210630_201303_334.jpg
    133.4 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20210630_194417_622.jpg
    IMG_20210630_194417_622.jpg
    319 KB · Görüntüleme: 11
  • 16250733010815158390818573126754.jpg
    16250733010815158390818573126754.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210630_204019.jpg
    IMG_20210630_204019.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Oyla 0
Çok su içiyor deyince bende bişey sandım :) Bu kadar su içmesi bu havada gayet normal.. Yalnız dışkılar biraz sorunlu. Ama suyla alakası yok..

İlk önce bir gün elektrolitli su ver. Bunu yaz sıcaklarında 2-3 haftada bir kullan..

Dışkı sorunu içinse öncelikle bir iç parazit ilacı uygula ardından tekrar bakalım. İç parazit için bulabilirsen eczaneden sitraks, bulamazsan veterinerlerden levamizol etken maddeli bir ilaç alman lazım..

İlacı alınca tekrar yaz. Ben olmasamda arkadaşlar kullanım şeklini söylerler...

Oyla 0
Çok su içiyor deyince bende bişey sandım :) Bu kadar su içmesi bu havada gayet normal.. Yalnız dışkılar biraz sorunlu. Ama suyla alakası yok..

İlk önce bir gün elektrolitli su ver. Bunu yaz sıcaklarında 2-3 haftada bir kullan..

Dışkı sorunu içinse öncelikle bir iç parazit ilacı uygula ardından tekrar bakalım. İç parazit için bulabilirsen eczaneden sitraks, bulamazsan veterinerlerden levamizol etken maddeli bir ilaç alman lazım..

Abi sitraks temin edemesim burda yaşadığım lehirde artık yok dedi tüm eczaneler. Başka şehirden arkafaşım aldı kargoya verdi bugün benim için gelir 2 3 güne herhalde kullanımını yazabilirsen çok mutlu olurum. Elektrolit olarak ben g oral kullandım pazar günü ama etkisi pek olmadı sanırım elektrolit için ne önerirsin abi
Sence çok ciddi bir sorunumuz mu vardır bir de içimi biraz rahat tutabilir miyim

Oyla 0
Abi sitraks temin edemesim burda yaşadığım lehirde artık yok dedi tüm eczaneler. Başka şehirden arkafaşım aldı kargoya verdi bugün benim için gelir 2 3 güne herhalde kullanımını yazabilirsen çok mutlu olurum. Elektrolit olarak ben g oral kullandım pazar günü ama etkisi pek olmadı sanırım elektrolit için ne önerirsin abi
Sence çok ciddi bir sorunumuz mu vardır bir de içimi biraz rahat tutabilir miyim

Ciddi birşey yok gibi rahat olabilirsin. Ama çokta rahat olma :)

Sitraks geliyorsa daha iyi ilaç aramayla uğraşmazsın. Tam dolu suluğa 5-6 damla ekleyip karıştır. İlaçlı suyu gün ortasında bir defa tazele. Sadece bir gün kullansan yeterli. Ardından bir hafta sonra bir gün daha kullanıcaksın bu kadar..

Elektrolit içinse röhnfried, versele laga, natural gibi markaların ürünleri var onlara bakarsın. G-orali ben önermiyorum içeriği kuşlara uygun değil. Hiç birşey bulamazsan evde kendinde yapabilirsin. Tam dolu suluğa bir pirinç tanesi tuz ve bir pirinç tanesi şeker ekleyip verebilirsin..

Oyla 0

Sitraks geliyorsa daha iyi ilaç aramayla uğraşmazsın. Tam dolu suluğa 5-6 damla ekleyip karıştır. İlaçlı suyu gün ortasında bir defa tazele. Sadece bir gün kullansan yeterli. Ardından bir hafta sonra bir gün daha kullanıcaksın bu kadar..

Elektrolit içinse röhnfried, versele laga, natural gibi markaların ürünleri var onlara bakarsın. G-orali ben önermiyorum içeriği kuşlara uygun değil. Hiç birşey bulamazsan evde kendinde yapabilirsin. Tam dolu suluğa bir pirinç tanesi tuz ve bir pirinç tanesi şeker ekleyip verebilirsin..
Yok abi zaten çok rahat asla olamam evhamlı ve dikkatli titiz biriyim heleki kuşum konusunda?Ama gerçekten çok endişeliydim biraz olsun içimi rahatlattın çok sağ ol gerçekten Allahb razı olsun ???

Oyla 0

Abi bir de elektrolit sipariş etsem ama o gelene kadar önce sitraks elime ulaşırsa yinede elektroliti mi bekleyeyim yoksa sitraksı vereyim mi o gelene kadar?
Bir de ben pasar g oral vermiştim ya yeni aldığım elektroliti ne kadar aüre geçince vermem uygun olur

Oyla 0

Abi bugün gece yaptığı dışkı ardından da sabah kalkıp yeme gidip ardından suya gidince yaptığı dışkıları atıyorum. Sudan kaynaklı olduğunu bu yüzden düşünüyorum çünkü geveleri düzgüne yakın dışkı bırakıyor uyanıp su içtikten sonra hemen değişiyor

Ekli dosyalar

• IMG_20210701_065545_948.jpg
    IMG_20210701_065545_948.jpg
    276.6 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20210701_081852_472.jpg
    IMG_20210701_081852_472.jpg
    284 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20210701_081844_526.jpg
    IMG_20210701_081844_526.jpg
    1,022.7 KB · Görüntüleme: 9
Oyla 0
Suluğunu güzelce günlük yıkayıp taze içme suyu kullandığın sürece suyla herhangi bir alakası olmaz durumun. Hiç su içmesin istiyorsun herhalde :)

Hayır elektroliti beklemene gerek yok. Sitraksı kullanırsın daha sonra elektroliti alınca onuda kullanırsın. Çok büyütülücek şeyler değil bunlar..

Oyla 0
Suluğunu güzelce günlük yıkayıp taze içme suyu kullandığın sürece suyla herhangi bir alakası olmaz durumun. Hiç su içmesin istiyorsun herhalde :)

Hayır elektroliti beklemene gerek yok. Sitraksı kullanırsın daha sonra elektroliti alınca onuda kullanırsın. Çok büyütülücek şeyler değil bunlar..

Abi günlük yıkayıp tazeliyorum hatta gğn içinde değiştirdiğim de oluyor bazen içine dışkı falan giriyor yanlışlıkla görünce hemen tazeliyorum dikkat ediyorum her şeyine. Ama neden akşamları ve geceleri düzgün dışkılayıp sabah ve gün içinde dışkı bozuk anlayamıyorum inşallah viddi bir durum yoktur sitraks ile çözüm buluruz

Oyla 0
Abi günlük yıkayıp tazeliyorum hatta gğn içinde değiştirdiğim de oluyor bazen içine dışkı falan giriyor yanlışlıkla görünce hemen tazeliyorum dikkat ediyorum her şeyine. Ama neden akşamları ve geceleri düzgün dışkılayıp sabah ve gün içinde dışkı bozuk anlayamıyorum inşallah viddi bir durum yoktur sitraks ile çözüm buluruz

Gece yaptığı ile gündüz yaptığı dışkı arasındaki tek fark, gece yaptıkları kurumuş gündüz yaptıkları taze dışkı bu kadar..

Oyla 0
Elektrolit olarak bunu sipariş edeceğim iyi midir

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210701_144603_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210701_144603_com.android.chrome.jpg
    271.9 KB · Görüntüleme: 8
Oyla 0