Yemden sonra su içme ve çok su tüketme

cicikuss_4

Forum Sakini
İyi günler daha önce kuşum çok su içtiğine dair konu açmıştım ve sıcaktan olabileceği kanısına varmıştık. Ancak 2 3 gündür her yemden sonra suya gittiğini fark ettim.Çok su içince dışkıyı sulu atıyor ve bazı sabahlar da dışkı lekeli olarak görüyorum gece yaptığı dışkıyı. Başka da bir problem yok sizce bunun sebebi ne olabilir

1 gün sitraks
1 gün temiz su
1 gün elektrolit
1 gün probiyotik
Ardından dışkı bu şekile. Geceleri lekeli gün içinde su içince sulu atıyor normalde kıvamlı ama leke bırakacak şekilde atıyor bazen de kıvamlı ve lekesiz

Son düzenleme:
Oyla 0
Böyle bir dışkıda iç parazit, stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben.

Oyla 0
Böyle bir dışkıda iç parazit, stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben.
İç parazit için sitraks uyguladım o gün suyunuda güzel içti ilacı iyi aldığını düşünüyorum. Abi streslik bir durum da yok aslında gerçekten ben mutlu olduğunu düşünüyorum hareketlerinden konuşmalarından falan ama yalnız kaldığında falan strese giriyor olabilir mi

Oyla 0
Bir çok neden olabilir. Elbette bir arkadaşının olması iyi olabilir. Geçici bir kırgınlık durumu ya da beslenme yetersizliklerinden kaynaklı değişken tip dışkılama da söz konusu olabilir.

Oyla 0
Bir çok neden olabilir. Elbette bir arkadaşının olması iyi olabilir. Geçici bir kırgınlık durumu ya da beslenme yetersizliklerinden kaynaklı değişken tip dışkılama da söz konusu olabilir.
Kuşumu alalı 3 ay oluyor abi aldığımda da 25 günlüktü ve bu süre zarfında ona konuşmayı şarkı söylemeyi öğrettim ondan bir arkadaş almak iatemşyorum şuan öğretebildiğim kadar çok öğretip iyi bir eğitim vermek istiyorum.
Beslenmesiyle ilgili durum şöyle abi yem seçiyor sevdiği yem bitene kadar onu yiyor sadece çeşit çeşit yem yemiyor mesela yulafları ayıklıyorum yeminden kendim veriyorum sonra haftada 1. Ama ilk bitirdiği şey aspur oluyor sonra da ak darı sarı darı şeklinde gidiyor beslenmesi bunla alakası var mıdır varda önüne nasıl geçebilirim (YEMİMİZ VERSELA LAGA İÇİNE 200 GR ASPUR 200 GR AKDARI KOYUYORUM)

Oyla 0
Beslenme yetersizliğinden kastım yumuşak gıdalar (mama, yeşillik, az da olsa meyve) ihtiyacı karşılanıyor mu, yem premiksleri (probiyotik, vitaminler) düzenli veriliyor mu? Bunlar önemlidir oldukça. Yem yeme dışına az çıkan kuşlarda belirgin kabızlık ve zor dışkılama durumları gözlemlenebiliyor.

Oyla 0
Beslenme yetersizliğinden kastım yumuşak gıdalar (mama, yeşillik, az da olsa meyve) ihtiyacı karşılanıyor mu, yem premiksleri (probiyotik, vitaminler) düzenli veriliyor mu? Bunlar önemlidir oldukça. Yem yeme dışına az çıkan kuşlarda belirgin kabızlık ve zor dışkılama durumları gözlemlenebiliyor.
Mama olarak yumurta maması yapıp veriyorum şunu almalısın diyebileceğiniz bir mama varsa alıp kullanabilirim. Yeşillik ve meyve normalde az da olsa veriyordum 2 haftadır hiç vermedim dışkı bozuktu diye. Probiyotiği de haftada 1 kez enterobact kullanıyorum vitamin de aynı şekilde haftada bir gerwit 2 haftada bir tolyamin veriyordum ama 2 haftadır vitamin de vermedim

Oyla 0
Mama tüketimi iyi ise marka çok önemli sayılmaz aslında. Cede kullanıyorum şuan ve genelde kuşlar beğenir.

Oyla 0
Normalde hazır mama hiç kullanmadım abi yumurtayla kendim yapıyordum ama bugün çarşıya gidicem bakayım dediğin mamaya. Ne kadarda bir vermeliyim ve ne kadar mşktarda vermeliyim anlatabilir misin
Dostum sorduğun soruların hepsinin cevabı formumuzda mevcut. Biraz incelersen ne demek istediğimi anlayacaksın.....

Oyla 0
Mama, kuşlarınıza her gün bile verilebilir ama önerilen daha çok haftada 1 ya da 2 kezdir. Mama verildikten en geç 6 saat sonra kafesten alınmalıdır. Kuşların yiyeceği mama maksimum 15-20 g olacağından takriben 1 çorba kaşığı mama kabına koymak yeterli olur. Fazlası da konulabilir ama yemeyeceklerdir.

Oyla 0
Merhaba sorunumuz hala devam ediyor dışkımızın bozulduğunun üstünden 25 gün falan geçti sizce mantar ya da başka haatalık olsa bu süreçte başka belirti verir miydi

Oyla 0
Mama, kuşlarınıza her gün bile verilebilir ama önerilen daha çok haftada 1 ya da 2 kezdir. Mama verildikten en geç 6 saat sonra kafesten alınmalıdır. Kuşların yiyeceği mama maksimum 15-20 g olacağından takriben 1 çorba kaşığı mama kabına koymak yeterli olur. Fazlası da konulabilir ama yemeyeceklerdir.
Mamayı hazır aldım ben ıslatmadan kuru veriyorum o şekilde seviyor. Mamasını yine de almama gerek yok değil mi nemli olduğu için 6 saatte alın diyorsunuz?

Oyla 0
Merhaba sorunumuz hala devam ediyor dışkımızın bozulduğunun üstünden 25 gün falan geçti sizce mantar ya da başka haatalık olsa bu süreçte başka belirti verir miydi

Yeni bir konu açıp kuştaki sorunları özetlerseniz, uyguladığınız tedaviyi ve dışkısının resimlerini de eklerseniz daha iyi olur. Şahsen ben unuttum bu kuşta ne vardı ne yoktu...

Oyla 0
Konuyu baştan sona okudum ve hayvana çok fazla yükleme yaptığınızı düşünüyorum. Dışkısı zannettiğiniz kadar kötü değildi attığınız fotoğraflarda ve bahsettiğiniz üzere hayvanın keyfi enerjisi yerindeymiş. Yerinizde olsam sitraks kullanmazdım. Kuşların genel olarak düzenli vitamin, probiyotik, meyve sebze alımına ihtiyaçları vardır. Bunları sağladığınız sürece hayvanın da keyfi yerindeyse endişelenip düzenine başka takviyeler yapmayın.

Oyla 0
Konuyu baştan sona okudum ve hayvana çok fazla yükleme yaptığınızı düşünüyorum. Dışkısı zannettiğiniz kadar kötü değildi attığınız fotoğraflarda ve bahsettiğiniz üzere hayvanın keyfi enerjisi yerindeymiş. Yerinizde olsam sitraks kullanmazdım. Kuşların genel olarak düzenli vitamin, probiyotik, meyve sebze alımına ihtiyaçları vardır. Bunları sağladığınız sürece hayvanın da keyfi yerindeyse endişelenip düzenine başka takviyeler yapmayın.
Çok fazla yükleme derken? Düzenli kullandığım probiyotik ve sıcaklardan dolayı kullandığım elektrolit dışında verdiğim tek şey sitrakstı? Dışkısı kötü değil diyorsunuz bunu söylediler zaten ancak bu durumun bu kadar uzun sürmesi ne kadar normal? Tamam çok kötü değil ama demekki yanlış olan bir ley var ki bu dışkı her zaman normalken bozuldu ve bu süreç 25 gündür devam ediyor 1 2 gün olsa dediğinizi yapar düzenine bir şey eklemem zaten ama ben bu kuşun normal dışkısını da biliyorum ve haliyle sordum yardımcı da oldular sağ olsun ayrıyetten sitraksın ona ağır gelmeyeceğini de söylediler

Oyla 0