Yumurtaaaa

Merve B.

Veteran
Akşam beşten sonra dışarı çıktım.Birşey yoktu.Biraz önce geldim.Kafesin dibinde yumurta vardıNe zaman yaptı bilmiyorum ama alıp yuvalığa koydum şimlik oluşur mu bilmiyorum.Ama şeker yatıyor üzerine şuan.

Anladım en büyüğüm 6.günü şimdi.Bu çevrede bulamadım.İlk günden beri araştırdım aslında.Tabanda kum var şuanda.Kontrol yapıyorum.Kursaklarına bakıyorum.Popolarını da ediyorumYuvalığın içi temiz şuanda.Biraz toparlansınlar kumu değiştireceğim.

Oyla 0
facebook da bilezik yapıp satanlar var. Düşünürsen 3 gün içinde elinde olur diye düşünüyorum.

Oyla 0
Sordum en otuz adet yapıyorlarmış
Ben kursak kontrolü yapıyorum bi baktımda b baktımda boş.Evham mı yapıyorum acaba.Normal mi?

Oyla 0
Bazen boş olabilir sorun yok. Gün içinde kontrol edebilirsin tekrardan

Oyla 0
Bugün 9.30civarı kontrol ettim boştu sonra 11.30gibi ettim gene boştu.Acaba büyüdükleri için besleme zamanları azalıyor daha az mı besliyorlar.Yoksa beslemeyi mi bıraktılarNazar ettim galiba

Oyla 0
Her zaman tıka basa dolu olmuyor. Kısa aralıklar bunlar. Yumurta maması vermeni öneririm. Mama yediklerinde çok daha fazla kursak sütü üretiyorlar.

Oyla 0
Mama veriyorum haftada 3-4kere bir gün durup bir gün veriyorum en geç.Dün mama yapmaya fırsatım olmadı yumurtayı ezip koymuştum baya yemişler.Sabah aldım daha.Tekrar yapmalı mıyım mama yarın mı yapmayalım.Dal darı asmıştım ondan sonra beslemiş azar azar da olsa.Bu süreçte dal darıyı bittikçe asmanın sıkıntısı olur mu ki

Oyla 0
He bir öneriydi sadece. Yapmaya gerek yok tabi bu kadar sık. Bu arada mama 4 saatten fazla durmamalı :(
Özellikle yavrulu kuşlar varken çok sakıncalı. Dal darıya yöneliyorlar direk o olduğunda. onunda besin değerleri çok yeterli değil diğer tohumlara göre. Bu nedenle çok sık vermemek lazım ki normal yeminden yesinler.

Oyla 0
He bir öneriydi sadece. Yapmaya gerek yok tabi bu kadar sık. Bu arada mama 4 saatten fazla durmamalı :(
Özellikle yavrulu kuşlar varken çok sakıncalı. Dal darıya yöneliyorlar direk o olduğunda. onunda besin değerleri çok yeterli değil diğer tohumlara göre. Bu nedenle çok sık vermemek lazım ki normal yeminden yesinler.
Dal darıyı sık takmıyorum bugün belki onu yiyince besler diye taktım.Mama da yaptım bakalım.Galiba ben evhamlanıyorum bilmiyorum.Arada sesleri geliyor yavruların besler gibi.Ben ilk zaman ki gibi bekledim için az geliyor sanırım.çok zormuş ya Durmadan soruyorum kusura bakma

Oyla 0
Bugün şeker yuva temizliğine başladı çok saşkınım.yuvalıktaki bebişlerin dışkılarını kafes üçüne atıyor tek tek üşenmeden.Bende yğraşmasın kumu değiştiriyim diyorum.Sıkıntı olur mu ki

Oyla 0
Değiştirebilirsiniz. Zaten değişmesi de gerekiyor. Kum iyi bir emici değil varsa talaş kullanınız.

Oyla 0
Pek hoşlanmıyor o halde. Zorlamayın mümkün olduğu kadar az koyun. Hoşlanmadığı malzemeleri kafesten atıyorlar.

Oyla 0
Akşam beşten sonra dışarı çıktım.Birşey yoktu.Biraz önce geldim.Kafesin dibinde yumurta vardıNe zaman yaptı bilmiyorum ama alıp yuvalığa koydum şimlik oluşur mu bilmiyorum.Ama şeker yatıyor üzerine şuan.
umarım hepsi çıkar maşallah çok sevindirici bir durum tek kötü yanı zaman gecmek bilmiyor

Oyla 0