Yunus ile Pembenin ilk kuluçkası h.k

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eyvah eyvah. Çok dikkatli olmaniz lazım. Bazi dişiler bu evrede yatmayı azaltmiyor. Sorun değil ancak yavrular sinirlenirse anne vuruyor ya da altina almak için tüyünü yolabiliyor. Eğer buna benzer durumlar olursa ve erkek kuş tek besliyorsa dişiyi ayirmaniz gerekebilir. Umarım sorun çıkarmaz dişi.
Hicam. Vallahi ben erkeğin bir kere bile beslediğini görmedim
Yeniden ciflesmek istiyor oda ayrı bir kafada 🙄

Normal süreç aslında ama işte dişinin yatmayı azaltması gerek. Belki de bir iki günü vardır, zamana bırakalım.

Biz büyümeye son hızla devam ediyoruz 🥰
En büyük kuş bugün ile birlikte tam 20 günlük gelişimleri ne durumda ☺️
@Doğanay Y. Hocam bilgi verirseniz çok sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20220813_111302.jpg
    IMG_20220813_111302.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20220812_131636.jpg
    IMG_20220812_131636.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20220813_111214.jpg
    IMG_20220813_111214.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
Çok teşekkür ederim ☺️ bu güzel birşey mi bilmiyorum açıkçası hepsini beyaz tabanlı kuşlar olarak hayal etmemiştim
Diğer kuluçka da da bu şekilde de mi gider yoksa sürpriz renkler çıkabilir mi?

Maşaallah hepsine anneye benziyecekler anlaşılan :) Diğer kuluçkanın hepside babaya benzeyebilir belli olmaz yani :) Ama anne baba parçalı mutasyon olduğundan yavrularda hep parçalı gider..

@Ümit T.

Çok teşekkür ederim hocam 🙏
Hocam birşey sormak istiyorum
Şuan altlarında granül var ama bitmek üzere
ama granül olmadan olur mu sipariş verdim gelene kadar talaş koysam sorun olur mu ?

Ben yıllardır sadece talaş kullanıyorum. Granülü uygun bulmuyorum. Sorunuza gelecek olursak bizce sorun olmaz ancak annenin davranışına dikkat etmelisiniz. Her yeni değişiklik ek stres getiriyor kuşa.
*Diğer kuluçkalarda farklı renk ve mutasyon gelebilir. Genelde +3 kuluçka bebeklerin değişebileceği yönündedir. Sonrası aynı şekilde gidiyor.

Ben yıllardır sadece talaş kullanıyorum. Granülü uygun bulmuyorum. Sorunuza gelecek olursak bizce sorun olmaz ancak annenin davranışına dikkat etmelisiniz. Her yeni değişiklik ek stres getiriyor kuşa.
*Diğer kuluçkalarda farklı renk ve mutasyon gelebilir. Genelde +3 kuluçka bebeklerin değişebileceği yönündedir. Sonrası aynı şekilde gidiyor.
Tmmdir hocam çok teşekkür ediyorum cvp için
Granül malesef bende uygun bulmuyorum ama anne yuvaligi beğenmediği için her yolu denedim
Granül de karar verdi Yumurta yapmaya
Yaz ayında olduğumuz için de hadi granül kalsın dedim
Ama ilk ve son olur muhtemelen
Bu arada Yavru kuşun yuvaliktaki dışkıyi yediğini gördüm
Bir zararı varmı
Bu durumda yapmam gereken bir şey varmı ?

Dışkı yiyebiliyorlar. Anne babaya mineralli su takviyesi yapılabilir ve ek olarak yuvaya varsa dal darı konulabilir. Genelde bebekler bu evrede kemirme ve tadına bakma eğiliminde olduklarından ne bulsa deniyorlar.

Dışkı yiyebiliyorlar. Anne babaya mineralli su takviyesi yapılabilir ve ek olarak yuvaya varsa dal darı konulabilir. Genelde bebekler bu evrede kemirme ve tadına bakma eğiliminde olduklarından ne bulsa deniyorlar.
Tmmdir 👍 daldari koyucam Hemen anaçlara da takviye de yapayım teşekkür ederim ☺️ hocam

Son düzenleme:
Evet hocam öyle oldular 😍 çok sevdim anaçlardan değişik olması mutlu etti beni
İlk kuluckalari ikincisine izin vermelimiyim
Sizin düşünceniz nedir bu konuda @Doğanay Y.

Anne baba sağlığı iyiyse evet devam edilmeli. Genelde üst üste 3 kuluçka maksimum geçirebilirler ve sorunsuz gerçekleşir.

Son hâllerini de paylaşayım birinin kanadı gri 🥳 çok sevimli duruyur

Ekli dosyalar

• IMG_20220819_130444.jpg
    IMG_20220819_130444.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...