akyolkardesler.net Rezilliği!

Ondan emin değilim ama olabilir. Rulolu kafes yaptıklarını biliyorum

google'a girince "akyol kardeşler mergen kafes" çıkıyor oradan fark ettim, buldum sonunda

elimde bunların çıkardığı bir kitap vardı 1996'da almıştım . nereden nereye

son sayfa: 25 yıl önce yaptığım mutasyon çalışması, mavi yeşil çiftleşmesi sonucu doğacak yavruların renk tahmini, x- y :)

20210414_003438.jpg20210414_003447.jpg20210414_003532.jpg

Benim de başıma geldi. Umarım mecbur kalmam da son alışverişim olur.

İlk siparişimde yanlış b vitamini markası gönderdiler, bt amin Forte yerine Med tollyamin Forte geldi. Ona bir şey demedim ikisi de aynı ürün olduğu için. Hainks'in gaga taşını sipariş etmiştim bir de, alçıdan yapılma, üzerinde mavi tükenmez kalem izleri olan kendi gaga taşlarını yollamışlardı. İade ya da değişim isteyince de bir sonraki siparişinizde ekleyelim diye saçma bir yaklaşımda bulunuldu. İki tane gaga taşı için o kadar kargo parasını ödemek istemeyeceklerini ima ettiler. Ben de bir sonraki siparişimi kadar hayvanların kafesine gaga taşı takmayayım mı yani diye biraz azarladım da yolladılar gaga taşlarını.

En son sırf almak istediğim ürün oradan başka bir yerde yok diye mecbur yine birkaç şey sipariş verdim. Sitede stokta olduğunu söyledikleri bir oyuncak vardı, muhabbet kuşu için. Onu ekledim bir de sepetime. Tam kargoya verecekleri an beni aradılar başka bir oyuncak gönderelim diye, ellerinde yokmuş. Halbuki epey bir süre durdu o oyuncak sitede stokta. Neyse, gönderecekleri oyuncağın ne olacağını bile söylemediler. En güzelinden koyacağım, ablam, dediler. Ben belirttim, muhabbet kuşuna uygun olsun diye. Ama papağan merdiveni göndermişler kocaman. Benim kafesim ideal boyutlarda olduğu halde ona sığmadı. Ben de aman daha bu son olsun diye ses etmedim.

Lakin şimdi işkillenmedim değil. Bölünmüş ürün almıştım birkaç tane. Örneğin Gerwit w var. Hafif yoğun bir kıvam oluştu bu son hafta kullanırken fark ettim. Buzdolabında duruyor, ağzı sıkı kapalı. Skt'sini de uzun süreli yollamışlar; üzerine yazdıkları tarihin yalancısıyım, daha bir ay oldu kullanmaya başlayalı...

Değerli arkadaşım akyol kardeşleri tanımam hangi ilde olduğunu bile bilmiyorum ama şu ana kadar üç tane farklı ürün alışverişim oldu. Ben de aksine çok beğendim çok iyi paketleme ve kargo yapmışlardı. Notlara da ayrıca belirtttim. Demekki şanslıymışız. Hatta arayıp de teşekkür ettim. Sizin adınıza üzüldüm talihsizlik olmuş. Bu olay birkaç defa tekerrür ettiyse çok haklısınız. İnsan ihtiyaç duyduğu ve beklediği bir ürünü böyle görünce ister istemez üzülüyor. Bende Trendyol dan probiyotik sipariş ettim diayzme 256 Önce kargo geldi yanlış adrese gidip iade olmuş, ardından tekrar sipariş geçtim kedi köpek için yolladılar, Yanlış olmuş diye iade ettim, Ben istedim 200 gram onlar yollamış 80 gr tam bir ayım kayboldu. Çok geçmiş olsun bizim içinde güzel bir bilgi oldu

@birdpimp konuya bakalım sana zahmet. Geçen gün akyolkardeşler güvenilir dedim. Sözümü geri alıyorum. Çok geç olmamıştır inşallah.
HOCAM BEN BÖLÜNMÜŞ RÖHNFRİED VİTAMİN VE VERSELE LAGA PROBİYOTİK ALDIM. YANİ EMİN OLMANIN BİR YOLU DA YOK MALESEF. PROBİYOTİK ASPİRİN KUTUSUNDA BEYAZ BİR TOZ. DİĞERLERİ DE ŞURUP ŞİŞESİNDE ÜZERİNE ÜRÜN ADI VE SKT YAZILI BARKOD YAPIŞTIRMIŞLAR. ALLAH'A EMANET NE DİYEYİM. ORJİNAL ALAYIM DESEM 2000 TL DEN AŞAĞI ÇIKAMAM. HADİ ONA DA EYVALLAH DESEM HEPİ TOPU 6 TAKIM KUŞUM VAR SKT NE KADAR BİTİREMEM. SAĞLIK OLSUN DİYELİM.

Bende tavsileriniz üzerine bir kaç kez alışveriş yaptım.Kapalı paket olarak sipariş verdiğim Cede mama geldiğin de patlamış dökülmüştü çok önemsemedim kargo dan kaynaklı dedim. Ama biz ne kadar önemsemezsek onlar o kadar rahat oluyor.
Seba kafesten büyük kafes aldım alt plastik çekmecesi kırık geldi. Aradim anlatım kendilerinden kaynaklı olmadığını belirterek minnet rica tekrar gönderdiler.Bu kez param parça geldi.
Kargo şirketi düzgün ambalaj yapılmayan Kırılır etiketi olmayan pakette sorumluluk almıyoruz dedi.
Tekrar aradım fotoğraf gönderdim sizin ürününüze benim kargo parama yazık artık göndermeyin dedim ve yapıştırarak kullanmaya başladım.
İşin özü ne iş yaparsan yap, yaptığın işi layıkıyla yap.

HOCAM BEN BÖLÜNMÜŞ RÖHNFRİED VİTAMİN VE VERSELE LAGA PROBİYOTİK ALDIM. YANİ EMİN OLMANIN BİR YOLU DA YOK MALESEF. PROBİYOTİK ASPİRİN KUTUSUNDA BEYAZ BİR TOZ. DİĞERLERİ DE ŞURUP ŞİŞESİNDE ÜZERİNE ÜRÜN ADI VE SKT YAZILI BARKOD YAPIŞTIRMIŞLAR. ALLAH'A EMANET NE DİYEYİM. ORJİNAL ALAYIM DESEM 2000 TL DEN AŞAĞI ÇIKAMAM. HADİ ONA DA EYVALLAH DESEM HEPİ TOPU 6 TAKIM KUŞUM VAR SKT NE KADAR BİTİREMEM. SAĞLIK OLSUN DİYELİM.
Kokusunu, rengini bildiginiz ürünlerde bölünmüş tercih etmelisiniz.

@Pastel kötü deneyiminiz olmuş. Kafes daha büyük sıkıntı

Bende tavsileriniz üzerine bir kaç kez alışveriş yaptım.Kapalı paket olarak sipariş verdiğim Cede mama geldiğin de patlamış dökülmüştü çok önemsemedim kargo dan kaynaklı dedim. Ama biz ne kadar önemsemezsek onlar o kadar rahat oluyor.
Seba kafesten büyük kafes aldım alt plastik çekmecesi kırık geldi. Aradim anlatım kendilerinden kaynaklı olmadığını belirterek minnet rica tekrar gönderdiler.Bu kez param parça geldi.
Kargo şirketi düzgün ambalaj yapılmayan Kırılır etiketi olmayan pakette sorumluluk almıyoruz dedi.
Tekrar aradım fotoğraf gönderdim sizin ürününüze benim kargo parama yazık artık göndermeyin dedim ve yapıştırarak kullanmaya başladım.
İşin özü ne iş yaparsan yap, yaptığın işi layıkıyla yap.
O sebada çözemediğimiz bir sorun ne yazık ki .Ne kadar konuşsak çözüm yolu şu desek değişmiyorlar.En son yerlerine gidip almaya başladım. Tamam malzemeleri güzel ama hem astronomik bir kargo ücreti saplıyorlar başta hem de çuvala gazete kağıdına sarıp sürat ile kafes göndermeye kalktılar bana.

Bu tür peoblemleri tokgözlülük olarak niteliyorum ben. En sevmediğim durum? Serüvenin henüz başlarındayken gösterilen özen, amaca ulaştıktan sonra tamamen tepetaklak oluyor. Kabaca söyledikleri şu oluyor "ister al ister alma, biz böyleyiz"

Bu, her alanda geçerli olan birşey. Oysa ki o kadar basit çözümleri var ki bu tür durumların, sinir bozucu yönü de bu ya zaten:)

1 kere alışveriş yapmama rağmen hiç memnun kalmadım buradan. Sipariş ettiğinden en alakasız şeyi gönderiyorlar. Ben petburada ve amazon üzerinden almayı tercih ediyorum. Hem güzel hemde paketlemeleri harika.

IMG_20210730_143957.jpgIMG_20210730_143946.jpgEkli dosyayı görüntüle 19140IMG_20210730_143509.jpg

Bir tane de benden olsun o zaman. Kargo şirketine böule bir manzarada bişey diyemiyorum. 3.50 TL bişey az bir tutar hiç önemli değil ama bu şekilde bir paketleme yok. Paketleme bu şekilde e olunca iyide olsa daldarılar da aklımı karıştırdı. Bayat olabilme ihtimali aklıma geldi, sizce sıkıntılı bir daldarı mı?

Merhaba.
Akyol Kardeşlerden zaman zaman alışveriş yaparım.
Akyol Kardeşlere ve yolum düştükçe diğer bilindik bir çok malzeme, yem satıcısını bizzat gezdim.
Şöyle söyleyeyim;
Dükkanları temiz, düzenli.
Satıcı arkadaşlar bildiğimiz yurdum esnafı, düz toptancı esnaf.
Özellikle katkı malzemeleri, vitamin vs gibi konularda çok bilgili olduklarını düşünmüyorum.
Daha genel bilgilere sahipler, detayları sorduğumda tatmin edici cevaplar aldığımı söyleyemem.
Daha önce bölünmüş ürünlerini kullandım bir sorun yaşamadım, temiz ve titiz böldüklerini düşünüyorum.(Diğer ünlü bazı yerlere kıyasla çok temiz, ama tüm satıcıları da gezmedim)
Yem aldığımda, yemler bana geldiğinde hassas terazi ile tarttım, eksik görmedim.
Satış sirkülasyonu fazla bir dükkan olduğu için bayat mal satacaklarını şahsen düşünmüyorum.
Kargoya gelince;
Akyol Kardeşler daha önce Yurtiçi ile çalışıyorlardı şimdi Aras'a geçmişler sebebini de şöyle açıklayayım gittiğimde gördüm ki aynı sokağa Aras Kargo şube açmış, ya da zaten vardı ama çalışmıyorlardı. Eskiden 1 güne ulaşan kargo 2günde geliyor, bu konuda sıkıntım var.
Kendilerine de bu konuyu ilettim ama beni dinleyeceklerini düşünmüyorum.
Gönderdiği ürünlerde bazen eksik gedik çıkıyor, ilettiğimde hemen telafi ettiler bugüne kadar, zorluk çıkarmadılar.
Ben ise yem tercihinde petmarketburada sitesini tercih ediyorum sebebi de vakumlu paketlemesi hem güven veriyor hem de buzdolabında rahat saklanıyor. Ama bulamazsam Akyol'u tercih ederim.
(Ben yemler sıcak havalarda yağlarını salmasınlar diye buzdolabında saklıyorum)
Özetle;
Kimse babamın oğlu değil ama özellikle bir çok yerden bilerek alışveriş yaptım ve kıyaslama imkanım oldu.
Yem alacaksam 2.tercihim,malzeme alacaksam 1.tercihim Akyol.
Vitamin mineral tarzı kapalı şeyler alacaksam Petmarketburada ve Akyol bana göre eşit, hangisi ucuz ise oradan alırım.
Bölünmüş ürün alacaksam Petmarketburada, Akyol Kardeşler ve Çırpan Kuş Dünyasından, bu üçünden birinden, o an ürün hangisinde varsa ondan alırım.
Biraz uzun oldu ama tecrübelerim bu şekilde.

Son düzenleme:
Merhaba.
Akyol Kardeşlerden zaman zaman alışveriş yaparım.
Akyol Kardeşlere ve yolum düştükçe diğer bilindik bir çok malzeme, yem satıcısını bizzat gezdim.
Şöyle söyleyeyim;
Dükkanları temiz, düzenli.
Satıcı arkadaşlar bildiğimiz yurdum esnafı, düz toptancı esnaf.
Özellikle katkı malzemeleri, vitamin vs gibi konularda çok bilgili olduklarını düşünmüyorum.
Daha genel bilgilere sahipler, detayları sorduğumda tatmin edici cevaplar aldığımı söyleyemem.
Daha önce bölünmüş ürünlerini kullandım bir sorun yaşamadım, temiz ve titiz böldüklerini düşünüyorum.(Diğer ünlü bazı yerlere kıyasla çok temiz, ama tüm satıcıları da gezmedim)
Yem aldığımda, yemler bana geldiğinde hassas terazi ile tarttım, eksik görmedim.
Satış sirkülasyonu fazla bir dükkan olduğu için bayat mal satacaklarını şahsen düşünmüyorum.
Kargoya gelince;
Akyol Kardeşler daha önce Yurtiçi ile çalışıyorlardı şimdi Aras'a geçmişler sebebini de şöyle açıklayayım gittiğimde gördüm ki aynı sokağa Aras Kargo şube açmış, ya da zaten vardı ama çalışmıyorlardı. Eskiden 1 güne ulaşan kargo 2günde geliyor, bu konuda sıkıntım var.
Kendilerine de bu konuyu ilettim ama beni dinleyeceklerini düşünmüyorum.
Gönderdiği ürünlerde bazen eksik gedik çıkıyor, ilettiğimde hemen telafi ettiler bugüne kadar, zorluk çıkarmadılar.
Ben ise yem tercihinde petmarketburada sitesini tercih ediyorum sebebi de vakumlu paketlemesi hem güven veriyor hem de buzdolabında rahat saklanıyor. Ama bulamazsam Akyol'u tercih ederim.
(Ben yemler sıcak havalarda yağlarını salmasınlar diye buzdolabında saklıyorum)
Özetle;
Kimse babamın oğlu değil ama özellikle bir çok yerden bilerek alışveriş yaptım ve kıyaslama imkanım oldu.
Yem alacaksam 2.tercihim,malzeme alacaksam 1.tercihim Akyol.
Vitamin mineral tarzı kapalı şeyler alacaksam Petmarketburada ve Akyol bana göre eşit, hangisi ucuz ise oradan alırım.
Bölünmüş ürün alacaksam Petmarketburada, Akyol Kardeşler ve Çırpan Kuş Dünyasından, bu üçünden birinden, o an ürün hangisinde varsa ondan alırım.
Biraz uzun oldu ama tecrübelerim bu şekilde.
Bende bu zamana kadar Akyol dan aldım ufak tefek sıkıntılar olmuştu. Ama bu bile bile lades, paketlemeyi onlar yapıyor çünkü tüneğin kırılacağı belli birşey. Özensizlik konularını sevemiyorum bir işin doğru yapılması, müşteri kazandırır; bende hizmet sektöründe çalışıyorum ve bu iş böyle. Zorda kalmadıkça sanmıyorum alışveriş yapacağımı alternatif bulmaya çalışacağım, tecrübelerimi burada paylaşırım ☺️

Doğru söylüyorsunuz.
Paketlemede özensiz oldukları kesin.
Kargo firması tercihleri bana göre yanlış.
Alternatifleri ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Tollyamin forte ve calcilux almıştım. Kargo bir türlü gelmedi. Aradım söyledim kargo şirketinin kargoyu kaybettiklerini söylediler. Yenisini yolladılar bu seferde kargo bir türlü eve gelmedi gittim kendim aldım. Tollyamin forte yerine Bt amin forte koymuşlar :) aradan zaman geçti bu seferde tarihi geçmiş elle besleme maması yollamışlar. Arayıp söylediğimde tarihi geçmemiştir söylediğiniz tarihte bir ürünümüz yok yanlış tarih atmıştır arkadaşlar dediler. O günden sonra hiçbir şey almadım oradan.
Bir üretici, “babaları bu işi hakkıyla yapıyordu, oğulları işin başına geçince iyice bozdular” demişti geçenlerde.

Son düzenleme:
pazartesi sipariş verdim, salı sabah kargoya teslim edildi diye mail geldi. kargo sitesinde takip nodan bişey çıkmıyor, kargo şirketini arıyorum takip no.dan bulamıyolar. akyol kardeşleri ariyorum tel açılmıyor maile dönüş yapılmıyor. bunlar dükkanı kapattı mı yoksa