Muhabbet Kuşları Albino ve Lutino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

gsandal

iyikus.com Üyesi
yavruluktan bu yana 3 resmini yolluyorum. dişi tabi belli. albino diye aldık ama belli ki degil . deneyim sahibi arkadaşalrdan bilgi rica ediyorum. bizde bir eş arıyoruz almak için kızımıza uygun tavsiye alabilirim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
yavruluktan bu yana 3 resmini yolluyorum. dişi tabi belli. albino diye aldık ama belli ki degil . deneyim sahibi arkadaşalrdan bilgi rica ediyorum. bizde bir eş arıyoruz almak için kızımıza uygun tavsiye alabilirim.
Kuşunuz dişi ve sarı yüzlü albinodur (cremino). Lutinolar daha sarı oluyor.
Anladığım kadarıyla düz beyaz/sarı kuşlar seviyorsunuz. Eğer öyle bir isteğiniz varsa albino ya da lutino erkek bulmalısınız. Oldukça zor denk gelir erkek albino/lut. bulmak.
Diğer eşlemelerde ise çekinik mutasyonlara odaklanmak gerekir ki, anne gibi belki 1 tane düşme şansı olsun. Örneğin çekinik parçalılar, greywing dilute kuşlar gibi...

gsandal

iyikus.com Üyesi
Kuşunuz dişi ve sarı yüzlü albinodur (cremino). Lutinolar daha sarı oluyor.
Anladığım kadarıyla düz beyaz/sarı kuşlar seviyorsunuz. Eğer öyle bir isteğiniz varsa albino ya da lutino erkek bulmalısınız. Oldukça zor denk gelir erkek albino/lut. bulmak.
Diğer eşlemelerde ise çekinik mutasyonlara odaklanmak gerekir ki, anne gibi belki 1 tane düşme şansı olsun. Örneğin çekinik parçalılar, greywing dilute kuşlar gibi...

çok tşk ederim değerli bilgileriniz için. ben peki nasıl bulabilriim yada uygun eş hangisi olur sizce

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yaşadığınız ili bilmiyorum ama sitemizde kuş arıyorum kategorisine, kurallarini okuyarak bir konu açarsanız yardımcı olabilirler.

Srfgncgl

Yeni Üye
Merhaba kuşumun cinsiyeti hakkında bilgi verebilir misiniz? Biraz agresif yani üstünden tutamiyorum cok kızıyor ve ısırma huyu var. Gözleri ilk geldiginde kırmızıydı şimdi bazen siyah bazen kırmızı görünüyor

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Önde ki mavi dişi. Arkada ki sari biraz daha yakın fotoğraf gerekiyor. Erkek gibi ama mor mu kahvemsi mi pek anlasilmiyor

Eyyup.25

Yeni Üye
Albino ve Lutino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı
Çift faktör dominant genler hariç tüm albino ve lutino türlerinde , görselde olduğu gibi cere renginde pembemsi bir mor görülür. Burun etrafı beyazdan çok hafif açık mavimsi olabiliyor. Mor görülmüyorsa bir erkek muhabbet kuşunda ya hormonsal problemler bulunur yada yeni bir yavrudur. Yavrular olgunlaştığında pembe / mor cere rengine sahip olacaktır . Genelde cere renkleri hep aynı kalır.

Ekli dosyayı görüntüle 152

Albinolar genelde beyaz, lutino ise sarıdır. İki mutasyonunda gözleri kırmızıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 153

Moderatörün son düzenlenenleri: