Cennet / Sevda Papağanları Cennet Papağanlarında Üreme Dönemi

Unal Orhan

Yeni Üye
Merhabalar kuşlarım sevda papağanı 2 mayısta ilk yumurtayı verdiler 24 saat sonra bir yumurta da bu şekilde toplam 5 yumurta yumurtladılar ilkini kırdı iki kuş 16 gün boyunca bastılar ve dün bir yumurta daha yumurtladılar bugün bir tane daha yumurtladılar bu ne anlama geliyor şimdi ikisi dışı mi bunların

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhabalar kuşlarım sevda papağanı 2 mayısta ilk yumurtayı verdiler 24 saat sonra bir yumurta da bu şekilde toplam 5 yumurta yumurtladılar ilkini kırdı iki kuş 16 gün boyunca bastılar ve dün bir yumurta daha yumurtladılar bugün bir tane daha yumurtladılar bu ne anlama geliyor şimdi ikisi dışı mi bunların
Merhaba anladığım kadarıyla iki kuşunuzda dişi. 48 saatte 1 yumurta görmeniz gerekiyor. Yatmama ya da kırma sebepleri kıskançlık durumları, boş yumurta olduklarını bildiklerinden ve küçük ihtimal kalsiyum ve mineral eksikliğinden kaynaklanıyor.

Dolu - Boş Yumurta Kontrolü Nasıl Yapılır?

Yuvalığa hafiften tırnağınızı sürterek çıkmalarını sağlayın. Ardından hızlı bir şekilde yüksek ışığı olmayan hafif bir fener ya da telefon feneriyle kontrol edebilirsiniz üstteki gibi

Unal Orhan

Yeni Üye
peki doğanay bey o zaman bir çift kuşum daha var yuvalıktaki yumurtaları alıp 4 kuşu bir arada tutsam ne olur 2 3 dişi bir erkek olarak

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
kavgalar olur maalesef :( Dişiler yetişkinlik dönemi tartışıyorlar ne yazık ki. Varsayalım tartışma olmuyor lakin yumurtlarsa erkek eş olduğu dişiyle diğer dişiler huzursuzluk çıkartabilir.

Kadirc

Yeni Üye
Merhabalar. Bende çift cennet papağanı var çiftleşiyorlar yumurtalıyorlar ve yumurtaları dolu fakat yavruyu yumurtadan çıkarmıyor bir defasında yardım edip ben çıkardım beslemediği için yavru öldü. Bu olay yaklaşık 4-5 defadır yaşanıyor ve şu anda gene yumurtaları var ama ne yapacağımı bilmiyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhabalar. Bende çift cennet papağanı var çiftleşiyorlar yumurtalıyorlar ve yumurtaları dolu fakat yavruyu yumurtadan çıkarmıyor bir defasında yardım edip ben çıkardım beslemediği için yavru öldü. Bu olay yaklaşık 4-5 defadır yaşanıyor ve şu anda gene yumurtaları var ama ne yapacağımı bilmiyorum
Merhaba, yavrular kendileri çıkabiliyor. Sizin müdahale etmeniz günü geçtiğinde doğru olacaktır. Günlerini tutarsanız pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Çıkmasını kolaylaştırmak için nem oranını yükseltebilirsiniz odanın ve birde yumurtaları ya da anneyi hafif spreyle ıslatırsanız (su) çıkması daha rahat olacaktır.

Gezgin

Yeni Üye
Merhaba benim erkek kuşum dişiden dayak yiyordu bende ayırdım 2 aydir ayriydi birbirini gormuyordu ama sık sık dişari cikartiyordum dışarıda korkmadan eğleniyorlardı , kuslari en sonunda dışarda çiftleştiler yaklasık 1 dakika sürdü bu süre çiftleşmek için yeterlimi ve dişi kuş tekrardan çiftleşmek için kanatlarını çiftleşme pozisyonuna getirdi sizce dişi döllenmemişmidir.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, bir çok kez eşleşme olması gerekiyor. Bu nedenle aynı kafese alınabilirler.

Gezgin

Yeni Üye
Merhaba, bir çok kez eşleşme olması gerekiyor. Bu nedenle aynı kafese alınabilirler.
hocam benim erkek kuşu ilk aldığımdan beri böyle küçük yuvalık gibi bişeyin içinde yatıyordu ondan dolayı yuvalığa girmek istiyor ama dişi kuş çok çok çok fena ısırıyor 2 kere ayağını kanattı erkeğin ondan dolayı yan yana koyamıyorum kafesim büyük olduğundan ikiye ayırdım size yazdığımdan buyana 3 4 kere daha çiftleşmeye çalıştılar ama benim erkek kuşun bir ayağının arka iki parmağı 2 ay önce koptu veteriner fln derken düzeldi parkmaklarının olması sıkıntı yaratırmı şimdiden teşekkürler Bu arada Sitenizde Reklam Yok Lütfen Reklam Koyun Emeklerinizin Karşılığını Alın :D

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sıkıntı olmaz tırnak olmaması ama eşleşirken düşme ya da tutunamama durumları gözlemlenebilir.
Reklam konusu istediğim bir durum fakat çok komik fiyatlara uzunca süre reklam vermek istiyorlar. Şöyle söyleyeyim sunucu ücretini bile karşılayamayacak kadar az. Bu yüzden kirlilik olmaması adına iyi teklifler gelmeden reklam düşünmüyorum.

Gezgin

Yeni Üye
Hocam peki dişi dişiye atlarsa yani çiftleşme hareketi yaparsa normal çiftleşmeden hareketleri nasıl farklılık gösterir ve dişi kuş böyle pıtı pıtı yapıp duruyor. Hocam reklam a gelirsek google adsense kullanabilirsiniz ben google play storeye uygulama yapıyordum ilk yüklediğim zamnlar para gelmiyordu ama trafik arttıkca yükseldi 1000 tl ye kadar sizin siteniz hazır tanınmışken adsenseden reklam alın. günlük 50 trafik olsa google adsenseden başlangıç olarak aylık 300 tl gelir oda sunucuyu ödemenize yardımcı olur gördüğüm kadarıylada içerik çok sitenizde reddedilmez yüksek fiyatlı kişi veya şirket reklamı beklerken cüzi bir miktar gelirle sunucuyu ödersiniz. Eğer bilginiz yoksa bu konuda size yardımcı olmaktan gurur duyarım nede olsa karşılıksız bize bilgi aktarıyorsunuz. Teşekkürler

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hocam peki dişi dişiye atlarsa yani çiftleşme hareketi yaparsa normal çiftleşmeden hareketleri nasıl farklılık gösterir ve dişi kuş böyle pıtı pıtı yapıp duruyor. Hocam reklam a gelirsek google adsense kullanabilirsiniz ben google play storeye uygulama yapıyordum ilk yüklediğim zamnlar para gelmiyordu ama trafik arttıkca yükseldi 1000 tl ye kadar sizin siteniz hazır tanınmışken adsenseden reklam alın. günlük 50 trafik olsa google adsenseden başlangıç olarak aylık 300 tl gelir oda sunucuyu ödemenize yardımcı olur gördüğüm kadarıylada içerik çok sitenizde reddedilmez yüksek fiyatlı kişi veya şirket reklamı beklerken cüzi bir miktar gelirle sunucuyu ödersiniz. Eğer bilginiz yoksa bu konuda size yardımcı olmaktan gurur duyarım nede olsa karşılıksız bize bilgi aktarıyorsunuz. Teşekkürler
Teşekkür ederim. Adsense var fakat tıklama başı gelen ücret 0,010-15 gibi bir rakam :D 3 hafta kullandım beklediğim gibi bir sonuç vermedi. İlerleyen zamanlarda tekrar düşünebilirim. Teşekkür ederim desteğiniz için.
Pıtı pıtı derken anlayamadım :(
video çekebilirseniz inceleyebilirim.

Mahmut gürsöz

Yeni Üye
Selam kolay gelsınn benımkıler ılk 4 tane yumurta yaptı ama hayvanlar gece ustlerıne yatmamıss gunduz yatıyodu ve yawrular ıcınde tamemen olusmustu lakınn ustune yamadıklaro ıcın yawrular yumurtanın ıcınde hep olmustu kontrol ettıgımdeee ne yapmam gwrekırr bılgı verebılırmısınızz neden boyle olmus olabılırrr
Yemini suyunu vermekten başka birşey yapamayız çifleşmeden önce nane verebilirsiniz 3 çeşit mineral taşı palmiye yaprağı verebilirsiniz

AdiL_K

iyikus.com Üyesi
Bu kuşların üreme mevsimi veya üretim sıcaklıgı nedir..