Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Unal Orhan

Üye
Üretici
Merhabalar kuşlarım sevda papağanı 2 mayısta ilk yumurtayı verdiler 24 saat sonra bir yumurta da bu şekilde toplam 5 yumurta yumurtladılar ilkini kırdı iki kuş 16 gün boyunca bastılar ve dün bir yumurta daha yumurtladılar bugün bir tane daha yumurtladılar bu ne anlama geliyor şimdi ikisi dışı mi bunların

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Merhabalar kuşlarım sevda papağanı 2 mayısta ilk yumurtayı verdiler 24 saat sonra bir yumurta da bu şekilde toplam 5 yumurta yumurtladılar ilkini kırdı iki kuş 16 gün boyunca bastılar ve dün bir yumurta daha yumurtladılar bugün bir tane daha yumurtladılar bu ne anlama geliyor şimdi ikisi dışı mi bunların
Merhaba anladığım kadarıyla iki kuşunuzda dişi. 48 saatte 1 yumurta görmeniz gerekiyor. Yatmama ya da kırma sebepleri kıskançlık durumları, boş yumurta olduklarını bildiklerinden ve küçük ihtimal kalsiyum ve mineral eksikliğinden kaynaklanıyor.

Dolu - Boş Yumurta Kontrolü Nasıl Yapılır?

Yuvalığa hafiften tırnağınızı sürterek çıkmalarını sağlayın. Ardından hızlı bir şekilde yüksek ışığı olmayan hafif bir fener ya da telefon feneriyle kontrol edebilirsiniz üstteki gibi

Unal Orhan

Üye
Üretici
peki doğanay bey o zaman bir çift kuşum daha var yuvalıktaki yumurtaları alıp 4 kuşu bir arada tutsam ne olur 2 3 dişi bir erkek olarak

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
kavgalar olur maalesef :( Dişiler yetişkinlik dönemi tartışıyorlar ne yazık ki. Varsayalım tartışma olmuyor lakin yumurtlarsa erkek eş olduğu dişiyle diğer dişiler huzursuzluk çıkartabilir.

Kadirc

Üye
Üretici
Merhabalar. Bende çift cennet papağanı var çiftleşiyorlar yumurtalıyorlar ve yumurtaları dolu fakat yavruyu yumurtadan çıkarmıyor bir defasında yardım edip ben çıkardım beslemediği için yavru öldü. Bu olay yaklaşık 4-5 defadır yaşanıyor ve şu anda gene yumurtaları var ama ne yapacağımı bilmiyorum

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Merhabalar. Bende çift cennet papağanı var çiftleşiyorlar yumurtalıyorlar ve yumurtaları dolu fakat yavruyu yumurtadan çıkarmıyor bir defasında yardım edip ben çıkardım beslemediği için yavru öldü. Bu olay yaklaşık 4-5 defadır yaşanıyor ve şu anda gene yumurtaları var ama ne yapacağımı bilmiyorum
Merhaba, yavrular kendileri çıkabiliyor. Sizin müdahale etmeniz günü geçtiğinde doğru olacaktır. Günlerini tutarsanız pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Çıkmasını kolaylaştırmak için nem oranını yükseltebilirsiniz odanın ve birde yumurtaları ya da anneyi hafif spreyle ıslatırsanız (su) çıkması daha rahat olacaktır.